دسته بندی مطالب

زوجین چه مدت زمانی را باید صرف یکدیگر کنند؟

۲۶ آذر ۱۳۹۶۰ همسرداری

آیا از این که مدت زمان کمی را در کنار همسرتان می گذرانید ناراضی هستید؟ در ادامه مطلب نکاتی ذکر شده است که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. پس با خانومانه همراه باشید.

 

عده ای از افراد تصور می کنند که برای داشتن و حفظ یک رابطه خوب باید تمام وقت آزاد خود را با هم بگذرانند. به این ترتیب تمام کارهایی را که هر فردی به تنهایی هم می تواند انجام دهد را با یکدیگر انجام می دهند، مثلا با هم به خرید مواد غذایی می روند، کارهای اداری را با هم انجام می دهند و کارهایی از این قبیل. اما باید بدانید که اگر شما به عنوان یک زن تمام این مدت را به طور منظم در کنار همسر خود سپری کنید، به مرور زمان مشکلاتی ایجاد شده و شرایط در خانواده شما به هم می ریزد.

این نوع رابطه خفقان آور است و هر چه مدت زمان با هم بودن بیشتر باشد، شانس شما را برای بروز جر و بحث های بیهوده و مخالفت با یکدیگر بیشتر می کند. موارد مشکل ساز دیگری هم در این بین وجود دارد. مثلا در برخی موارد یک فرد مشتاق و متمایل به این نوع رابطه است، در حالی که طرف مقابل اصلا تمایل به چنین ارتباطی ندارد، در نتیجه این نوع ارتباط می تواند نشانه ای از رابطه کنترل شده یا بد بینانه باشد.

در حقیقت هر کدام از شما زن و شوهر در درجه  اول یک فرد مستقل هستید و شادی شما نباید وابسته به فرد دیگری باشد. هر کدام از شما به نوبه خود نیمی از این ارتباط زن و شوهری را تشکیل می دهید پس باید بدانید که تا کجا باید وظایف همسری خود را انجام دهید و در کجا از این حد فراتر نروید.

از سویی دیگر، زوج هایی هستند که اصلا هیچ زمانی را به یکدیگر اختصاص نمی دهند. با هم در یک خانه زندگی می کنند اما بیشتر شبیه هم خانه هستند تا زن و شوهر. هیچ فعالیت مشترکی ندارند مگر کارهایی که به فرزندانشان مربوط باشد. این گروه افراد از آن طرف بام افتاده اند و دیگر هیچ ارتباط دو نفره ای با هم ندارند، حتی زمانی را با هم خارج از منزل نمی گذرانند. این نوع رابطه هم سالم نیست. در واقع تنها متعهد شده اند که با یکدیگر باشند حالا برایشان فرقی ندارد که ازدواج کرده اند یا فقط با هم زندگی می کنند. یعنی هیچ ارتباط “ما” گونه ای بین آن ها وجود ندارد و به همین ترتیب هیچ ارتباط مشترکی هم در بین نیست.

تعادل، کلیدی ترین واژه است. البته برخی از زوجین تصور می کنند که در ارتباط خود تعادل را رعایت کرده اند اما آن ها هم در بعضی شرایط ممکن است واقعا خوشحال نباشند. زیرا عده ای تنها بی اراده زندگی می کنند و خیلی در مورد جزئیات کاری که انجام می دهند فکر نمی کنند. این کار ممکن است برای شما خوب باشد اما شما باید چیزی بیش از “خوب بودن” را برای زندگی خود بخواهید. پس باید در زندگی به دنبال داشتن روابطی شادی و رضایتمندانه باشید. از این رو برای تبدیل شدن به یک زوج شاد و سالم هر فردی به خودی خود باید شاد و سالم باشد تا بتواند در کنار همسرش زوج شادی را بسازد.

پس بهترین روش چه می تواند باشد؟ بهترین روش در حال حاضر تغییر روش فعلی است. برای مثال اگر تا الان همه  وقت خود را با یکدیگر می گذرانید بهتر است این روش را کنار بگذارید و کار متفاوتی انجام دهید. سعی کنید برخی کارها را به تنهایی و به صورت فردی انجام دهید و زمانی را صرفا به خود اختصاص دهید و کمتر درگیر روابط دونفره تان باشید. همچنین می توانید با دوستان و خانواده بیشتر ارتباط برقرار کنید یا مثلا کاری را به صورت انفرادی انجام دهید مانند خرید، رفتن به اسپا، استخر و کارهایی مانند آن ها. در این حالت اگر همسر شما از این وضعیت عصبی شد یا نتوانست متوجه لزوم این تغییر رویه شود باید بدانید که علامت حاکی از نشانه ای است که مشخص می کند قسمتی از رابطه شما به طور جدی دچار مشکل است یا حتی ممکن است خود شما تحمل این تغییر روش را نداشته باشید. در این صورت بهتر است با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید تا راهنمایی تان کند.

اما اگر شما جزو آن دسته ای هستید که هیچ زمانی به با هم بودن اختصاص نمی دهند بهتر است که روش خود را تغییر دهید و مانند یک زوج خوشبخت مجدد به هم برگردید. مثلا می توانید یک قرار عاشقانه در خارج از منزل بگذارید که دیگر درگیر بچه ها هم نباشید یا حتی یک سفر دونفره بروید. این کاری است که باید به طور مرتب انجام دهید نه هر چند وقت یک بار. اگر هیچ کدام از این کارها را نتوانستید انجام دهید ساده ترین روش این است که بچه ها را زودتر بخوابانید و یک شام رومانتیک دو نفره در کنار هم نوش جان کنید. این روش برداشتن یک گام در مسیر درست زندگی است. بنابراین سعی کنید  هر چند وقت یک شب را به فقط با هم بودن اختصاص دهید و متعهد شوید که قرار آن را بهم نزنید. این اتفاق و این قرار باید مدام تکرار شود. فکر کارهای مانده یا بچه ها را نکنید. یادتان باشد که هدف شما از این کار این است که به خودتان یادآوری کنید شما دو نفر قبل از هر چیز زن و شوهر هستید و این باید در همه جا اولویت اول شما باشد.

 

به یاد داشته باشید که:

زوج های سالم افراد سالم اجتماع را تشکیل می دهند. در واقع شما به صورت انفرادی خارج از رابطه زناشویی درون جامعه حضور دارید و در عین حال به عنوان همسر هم متعهد هستید. بنابراین فقط با هم زندگی کردن به معنای زندگی زناشویی نیست. چیزی که اهمیت دارد زمانی است که زن و شوهر با هم می گذرانند و این زمان نباید از حد تعادل خارج شود، نه زیادی از حد باشد و نه خیلی کم. راستی نوع رابطه شما با همسرتان چگونه است؟ به این فکر کرده اید؟

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران