دسته بندی مطالب

ساخت استند برای دستبند و ساعت

۹ شهریور ۱۳۹۵۰ هنر و مهارت

بسیاری از کارهای هنری و دستی به صورت آماده در بازار موجود است ولی کسی که هنر و خلاقیت در درونش زنده باشد ترجیح می دهد آن کار را با سلیقه و هنر خود انجام دهد و این کار برایش ارزشی بسیار بیشتر از یک کار آماده را دارد. اگر هنر و خلاقیت در درون شما هم زنده است با آموزش امروز سایت خانومانه همراه ما باشید.

کارهای هنری اگر در خانه به طرز صحیح و تمیز انجام شود هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است و هم لذت استفاده از آن برای انسان بیشتر خواهد بود. آنچه که امروز برای شما قصد داریم آموزش دهیم درست کردن استند یا پایه ای برای نگهداری از ساعت ها، دستبند ها و یا النگو هاست. مشکل نظم دادن به زیورآلات و بدلیجات یکی از معضلات مهم خانم هاست. معمولا اکثر خانم ها همه بدلیجات را داخل باکسی ریخته و موقع انتخاب مجبور به بیرون کشیدن تعداد زیادی از آن ها می شوند. با به کار بردن کمی خلاقیت مشکل انتخاب سریع و نگهداری زیورآلات به راحتی قابل حل است.

 

وسایلی که برای ساخت این استند مورد نیاز است عبارتند از:

چسب چوب، پارچه در طرح مورد نظر، رول کاغذی دستمال آشپزخانه، چوب یا میله، پایه چوبی، قلمو و قیچی، چسب حرارتی

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

ابتدا از قسمت پایه شروع به کار می کنیم. برای پایه شما می توانید از هر چیز مشابهی استفاده کنید، کافیست به دور و اطراف خود یا وسایل قدیمی انباری نگاهی بیندازید حتما وسیله مشابهی برای قسمت پایه پیدا خواهید کرد. وسط پایه را با دریل یا هر وسیله ای که مناسب این کار می باشد سوراخ کنید. سوراخ بایستی کمی کوچک تر از قطر میله یا چوب مورد نظر باشد. در این مرحله اگر رنگ پایه شما قدیمی یا جالب نبود می توانید با کمک رنگ اکرلیک و قلمو سطح کار را کاملا رنگ آمیزی کرده و برای کار آماده کنید.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

در مرحله بعد رول دستمال را با پارچه مورد نظر خود کاور کنید. به این صورت که با قلمو و چسب چوب کاملا پارچه را به دور رول چسبانده و دو طرف پارچه را به داخل رول برگردانده و بچسبانید. در آخر اضافه های پارچه را با دقت برش بزنید. قبل از چسباندن، چسب چوب را با مقدار کمی آب رقیق کنید تا هم کار راحت تر انجام شود و هم به علت غلیظ بودن چسب، پستی و بلندی روی کار مشاهده نشود.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

به کمک چسب چوب میله یا چوب مورد نظر را داخل پایه آماده و سوراخ شده قرار بدهید و آن را مدتی به همان حالت نگه دارید تا کاملا خشک و ثابت شود.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

بعد از خشک شدن کامل رول دستمال، با کمک یک چاقوی تیز برش کوچکی روی کار ایجاد کنید. می توانید قبل از کاور کردن رول با پارچه این سوراخ را روی کار ایجاد کرده و علامت بزنید تا کار شما برای سوراخ کردن پارچه راحت تر شود. اضافه های پارچه را به طرف داخل سوراخ هدایت کنید. این سوراخ را در قسمت زیری کار که درز پارچه قرار دارد، ایجاد کنید تا کار تمیزتری در انتها داشته باشید. اندازه قطر سوراخ بایستی با اندازه قطر میله یا چوب مورد نظر یکی باشد.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

سپس با کمک چسب حرارتی میله یا چوب را داخل این قسمت ثابت کنید. از چند قطره چسب حرارتی برای اطراف کار استفاده کنید تا کاملا چوب ثابت و محکم در جای خود قرار بگیرد.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

بعد از انجام این مراحل کار شما به صورت تصویر زیر در خواهد آمد.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

به همین راحتی با انجام یک سری کار ساده پروژه هنری ما به اتمام رسید. شما می توانید دستبند ها و النگوها و ساعت های خود را در دو طرف کار آویزان کرده و در هنگام انتخاب، انتخاب سریع تری داشته باشید.

 

ساخت استند برای دستبند و ساعت

 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
3+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران