دسته بندی مطالب

ساخت خط چشم خانگی

۹ تیر ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

آرایش چشم برای خانم هایی که دوست دارند آرایش چهره را کامل کنند بسیار اهمیت دارد. استفاده از خط چشم نیز در آرایش چشم از اهمیت بالایی برخوردار است. اما باید گفت که آرایش چشم، به خصوص خط چشم کشیدن، کار بسیار ظریف و دقیقی است. چشم نیز به نوبه خود عضوی حساس می باشد که باید در انتخاب لوازم آرایش آن دقت بسیاری نمود و به همین دلیل بهتر است که از لوازم آرایش طبیعی و ارگانیک استفاده نمود. به منظور حفظ بیشتر سلامت چشم ها، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب خانومانه به نحوه ساخت خط چشم خانگی بپردازیم.

 

ساخت خط چشم خانگی

 

مواد لازم برای ساخت خط چشم خانگی

چند مادّه اولیه برای ساخت خط چشم خانگی به راحتی در آشپزخانه شما یافت می شود. هر چند می توانید برای تهیه مواد خط چشم در خانه از مواد دیگری هم کمک بگیرید اما برای ساخت این خط چشم نیازی به خرید مواد مختلف ندارید. مواد اولیه عبارتند از:

– یک ظرف کوچک

– یک چوب

– یک قاشق

– کمی روغن زیتون

– یک بادام

– فندک

 

مطلب پیشنهادی: چگونه باید از خط چشم استفاده کنیم؟

 

مراحل ساخت خط چشم

– بادام را به کمک یک انبر یا موچین بگیرید، سپس فندک را روی بادام بگیرید تا بسوزد. این کار را تا زمانی که بادام کاملاً سیاه شود ادامه دهید. بهتر است برای این کار از یک بادام تلخ و بو دار استفاده کنید تا چشم دچار حساسیت نشود. همچنین باید مراقب باشید که با فندک دستتان را نسوزانید. بهتر است برای سوزاندن بادام، شمعی را روشن کنید و بادام را بالای آن بگیرید تا بسوزد.

– بعد از آن که مرحله اول تمام شد، بادام را در یک ظرف بگذارید و با یک قاشق خاکستر آن را له کنید تا به پودر خیلی ریز تبدیل شود.

– دو قطره روغن زیتون به پودر اضافه کنید و با یک قاشق چوبی هم بزنید. دقت داشته باشید که خط چشم زیاد خشک نباشد؛ اگر خشک بود چند قطره روغن به آن اضافه کنید؛ دقت گنید که میزان روغن هم نباید خیلی زیاد باشد وگرنه ممکن است باعث پخش سیاهی روی پلک و مژه ها شود. اگر روغن زیتون ندارید و یا دوست ندارید که از آن استفاده کنید می توانید از روغن جوجوبا یا روغن بادام استفاده کنید. هر سه این روغن ها خواص درمانی و تقویتی نیز دارند.

 

خط چشم آماده است

می توانید ترکیب خاکستر بادام و روغن زیتون را در یک ظرف بریزید و از آن به عنوان خط چشم استفاده کنید. اگر قبلاً خط چشمی داشته اید که تمام شده است و یا ظرف سایه چشم دارید، می توانید بعد از شست و شوی آن ها، برای نگهداری خط چشم استفاده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از مواد طبیعی به عنوان لوازم آرایش، علاوه بر این که هزینه بسیار پایین تری نسبت به لوازم آرایش موجود در بازار دارد، برای تقویت پوست و چشم نیز مفید است. پس حتماً از این ترفند جالب برای ساخت خط چشم استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران