دسته بندی مطالب

سالم ترین روش برای مصرف برنج

۱۸ خرداد ۱۳۹۷۰ آشپزخانه

برنج مادّه ای غذایی است که در بسیاری از تمدن ها و کشورهای جهان از جمله ایران، یکی از مهم ترین غذاها به حساب می آید. در این مطلب خانومانه می خواهیم به سالم ترین شیوه در پخت برنج بپردازیم.

برنج یکی از مواد غذایی پر مصرف در جهان است. این مادّه غذایی معمولاً به تنهایی خورده نمی شود اما با غذاهای دیگر بسیار خوش طعم است. سالم ترین روش در پخت و مصرف برنج چیست؟ برای مصرف برنج راه های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن ها سالم تر از بقیه هستند. البته سلامت برنج به نحوه پخت برنج و غذایی که همراه آن مصرف می کنیم بستگی دارد. فرهنگ های بسیاری در جهان از برنج به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند و درست مانند گندم بیشترین استفاده را در این فرهنگ ها دارد.

 

سالم ترین روش برای مصرف برنج

 

برنج و افزایش وزن

برنج نوعی غلات است که از آب، گلوسید، فیبر و مواد معدنی تشکیل شده است. میزان چربی آن بسیار پایین است. در واقع برنج مادّه غذایی سالمی است که گلوسید لازم بدن را تامین می کند.

برنج به تنهایی مشکل آفرین نیست بلکه میزان مصرف شما باعث ایجاد مشکل می شود. آن چه که باعث افزایش وزن می شود مصرف بیش از حد کالری نسبت به فعالیت فیزیکی در طول روز است.

 

آیا خوردن برنج خطرناک است؟

برنج این خاصیت را دارد که می تواند مقدار زیادی آرسنیک را به خود جذب کنید. آرسنیک بیشتر از طریق پوشش بیرونی برنج جذب می شود.

به این ترتیب، تصوراتی که در مورد برنج قهوه ای وجود دارد تا حدودی زیر سوال می رود. برنج قهوه ای خواص غذایی بیشتری نسبت به برنج سفید دارد اما این برنج مقدار بیشتری آرسنیک نسبت به برنج سفید دارد.

 

۳ راه برای کاهش آرسنیک در برنج

– برای یک پیمانه برنج دو پیمانه آب بریزید. این کار سبب می شود که برنج به خوبی بپزد و میزان آرسنیک آن کاهش یابد.

– برای یک پیمانه برنج پنج پیمانه آب بریزید. با این نسبت، میزان آرسنیک می تواند تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند. جالب است بدانید که در پخت غذای ایتالیایی ریزوتو هم برای یک پیمانه برنج پنج پیمانه آب استفاده می شود.

– بگذارید برنج تمام شب خیس بخورد. با این تکنیک، میزان آرسنیک برنج ۸۰ درصد کاهش پیدا می کند. اما متاسفانه دیگر مواد مغذی موجود در برنج هم از بین می روند.

 

برنج را سالم مصرف کنید

اگر می خواهید سلامتیتان را هنگام میل کردن برنج افزایش بدهید، می توانید مواد دیگری را همراه برنج مصرف کنید تا فواید مصرف آن بیشتر شود. به موارد زیر توجه کنید:

پختن برنج سفید با روغن نارگیل

یکی از مضرات برنج این است که نشاسته زیادی دارد. بدن انسان خیلی سریع این نشاسته را به قند تبدیل می کند. امروزه نیز همه می دانیم که قند برای بدن بسیار مضر و کشنده است.

اما روند تبدیل نشاسته به قند می تواند با اضافه کردن یک فنجان آب بیشتر و یک قاشق روغن نارگیل به جای روغن نباتی کندتر شود. به این ترتیب، تاثیرات منفی افزایش نشاسته در بدن کاهش می یابد.

برنج و خورشت گوشت

اگر می خواهید برنج عطر و بوی خوبی داشته باشد و مواد مغذی آن هم حفظ شود، می توانید از خورشت گوشت در کنار آن استفاده کنید. خورشت مرغ و قرمه سبزی هم طعم بسیار خوبی به برنج می دهند و مواد مغذی برنج را فعال می کنند و به این ترتیب امکان جذب مواد مغذی را نیز بیشتر می کنند.

برنج با زنجبیل؛ انتخابی عالی برای قلب

به محض این که تصمیم گرفتید تا طعم جدیدی به برنج بدهید و آن را خوش طعم تر کنید و در عین حال از خواص آن برای سلامت هم بهره ببرید، پیشنهاد می کنیم که به آن زنجبیل اضافه کنید. زنجبیل را رنده کنید و هنگام پختن برنج در آب آن اضافه کنید تا کاملاً طعم آن در تمام برنج پخش شود. اگر کمی روغن نارگیل هم اضافه کنید بسیار خوش طعم خواهد شد.

به برنج آنتی اکسیدان اضافه کنید

همان طور که در مطلب خواندیم، راه های زیادی برای خوش طعم کردن و مقوی کردن برنج وجود دارد. یکی دیگر از این راه ها استفاده از آنتی اکسیدان ها است. این آنتی اکسیدان می تواند برای مثال سبزی و قارچ باشد. به این ترتیب میزان پروتئین و آنتی اکسیدان در برنج افزایش می یابد.

سیر نیز یکی از مواد غذایی است که خواص فوق العاده ای دارد. علاوه بر خود خواص سیر، ترکیب آن با پیاز و برنج بسیار عالی است. این ترکیب غذایی عالی و سالم و در عین حال خوش طعم است.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران