دسته بندی مطالب

سالم ترین روغن برای سرخ کردن کدام است؟

۲۵ تیر ۱۳۹۹۰ سلامت و تغذیه

سرخ کردن عمیق چربی را می توان یک روش پخت و پز ناسالم در نظر گرفت؛ زیرا غذاهای سرخ شده معمولا کالری بالا، چربی اشباع شده و ترانس بییشتری دارند. هنگامی که شما در خانه غذایی را سرخ می کنید، می توانید نوع روغن مصرفی و میزان زمان پخت را کنترل کنید. روغن مورد استفاده برای سرخ کردن عمیق می تواند بر روی کیفیت، طعم و ارزش غذایی تاثیرگذار باشد. از مواد غذایی سرخ شده فقط باید گاهی اوقات لذت برد. اما انتخاب نوع روغن، دما و روکش می تواند به بهبود و تقویت ارزش غذایی سرخ شده کمک کند. در این مطلب خانومانه اطلاعاتی را در مورد انتخاب سالم ترین روغن برای سرخ کردن ارائه خواهیم داد.

 

سالم ترین روغن برای سرخ کردن کدام است؟

 

نقطه دود

نقطه دود، هنگام پخت و پز با چربی ها و روغن بسیار نکته مهمی است. هنگامی که روغن از نقطه دود عبور کند، به معنای واقعی کلمه شروع به سوختن و تولید مواد سرطان زا می کند. میزان نقطه دود برای هر نوع روغنی می تواند متغیر باشد و به طور کلی روغن هایی که نقطه دود آن ها بالاتر است، مفیدتر هستند. طبق بیان کلینیک کلیولند روغن های سالمی که نقطه دود بالاتر دارند عبارتند از روغن بادام، آووکادو، آفتابگردان و روغن زیتون تصفیه شده.

 

دمای مناسب

علاوه بر انتخاب روغن سالم برای سرخ کردن، داشتن دمای مناسب نیز گام مهم دیگری برای سالم تر کردن مواد غذایی سرخ شده است. قبل از افزودن مواد غذایی، روغن را در دمای مناسب قرار دهید. اگر مواد غذایی را به روغن سرد اضافه کنید، روغن بیشتری را جذب می کند. استفاده از دماسنج برای تعیین دما بسیار مناسب است. اگر دماسنج ندارید، یک روش آسان و سریع برای بررسی دمای مناسب، اضافه کردن یک تکه از مواد غذایی به روغن است و ببینید آیا به پایین می افتد و بلافاصله بعد از آن به روی روغن می آید یا خیر.

 

روکش کردن

اگر ماده غذایی را با روکش سرخ می کنید، سعی نمایید از حداقل روکش استفاده کنید. آرد نان و آرد سفید بیش از حد در اطراف مواد غذایی منجر به جذب بیشتر روغن می گردد اما روکش کردن با آرد ذرت روغن کمتری را جذب می کند.

 

روغن نارگیل

 

روغن نارگیل

 

اخیرا روغن نارگیل به عنوان یک محصول چرب سالم مورد توجه قرار گرفته است مخصوصا روغن نارگیل تصفیه نشده. با وجود اینکه روغن نارگیل تصفیه نشده نقطه دود کمتری را نسبت به روغن های دیگر دارد، بهتر است برای پخت و پز در دمای زیاد استفاده نشود و برای سرخ کردن در دمای پایین از آن استفاده شود. روغن نارگیل تصفیه شده را می توان تا دمای بالاتر آورد (حدود ۳۲۵-۳۷۵ درجه). این محدود دما می تواند برای سرخ کردن عمیق استفاده شود و زیر نقطه دود بماند. روغن نارگیل چربی های اشباع زیادی دارد و چربی های اشباع شده به طور کلی نقطه دود بالاتری نسبت به چربی های اشباع نشده دارد. به عنوان مثال: کره نقطه دود بالا و چربی های اشباع شده بالایی دارد. با این حال، انتخاب روغن نارگیل به عنوان یک منبع چربی ممکن است مزیت هایی نیز داشته باشد؛ زیرا از نظر تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط بسیار بالا است و طبق یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ بیان گردید که برای کاهش وزن مفید است.

 

مطلب پیشنهادی: ۸ اشتباه در پخت و پز انواع گوشت

 

روغن بادام زمینی

 

روغن بادام زمینی

 

روغن بادام زمینی دارای مقادیر بالایی چربی اشباع نشده می باشد. نکته مثبت این روغن این است که طعم مواد غذایی سرخ شده مختلف را به خود نمی گیرد و بارها و بارها می توان از آن استفاده نمود. همچنین نقطه دود بالایی در حدود ۴۴۶ درجه فارنهایت دارد؛ با این حال، در دمای بالا مستعد آسیب های اکسیداتیو است. برای افراد مبتلا به حساسیت به بادام زمینی این روغن ناسالم محسوب می گردد.

 

روغن آفتابگردان

 

روغن آفتابگردان

 

روغن آفتابگردان مملو از اسیدهای چرب اشباع نشده است و این یک انتخاب عالی برای سرخ کردن عمیق است. ویتامین E و عطر و طعم خنثی آن نیز این روغن را به یک انتخاب ایده آل تبدیل کرده است. با این حال، در دمای بسیار بالا می تواند آسیب پذیر باشد.

 

روغن آووکادو

 

روغن آووکادو

 

روغن آووکادو در فرآیندی مشابه روغن زیتون استخراج می شود. روغن از قسمت گوشت میوه آووکادو خارج می گردد. روغن آووکادو دارای مواد مغذی فراوانی است. اگرچه این ماده یک روغن اشباع نشده است اما ترکیبی از چربی های اشباع شده و اشباع نشده در آن وجود دارد. روغن آووکادو میزان نقطه دود بالایی در حدود بیش از ۴۰۰ درجه فارنهایت دارد.

 

روغن زیتون

 

روغن زیتون

 

روغن زیتون چربی دیگری از انتخاب سالم است که محبوبیت خوبی نیز دارد. رژیم های غذایی سرشار از روغن زیتون با خطر ابتلا به بیماری های کمتری همراه است. این روغن منبع غنی از آنتی اکسیدان است اما این روغن ممکن است برای پخت و پز و گرما انتخاب خوبی نباشد! اگر می خواهید مواد غذایی را با روغن زیتون سرخ کنید، حتما دما در حدود ۳۷۵ درجه باقی بماند؛ بیش از این مقدار دما آسیب زا می باشد.

مظالعه ای در دانشگاه مادرید که بر روی بیش از چهل هزار نفر در طی ۱۱ سال انجام شد نشان داد که مابین غذاهای سرخ شده در روغن زیتون و آفتابگردان و بروز بیماری های قلبی رابطه ای وجود ندارد و این روغن ها تاثیر منفی روی سلامت قلب ندارد.

 

روغن سوبا، ذرت، کانولا و یا روغن نباتی چه مشکلی دارند؟

این روغن ها نسیتا ارزان هستند و می توانند به عنوان روغن سرخ کردنی که دارای نقطه دود بالایی هستند استفاده شوند. با این حال، اگر سعی در استفاده از سالم ترین روغن ها دارید، این ها انتخاب های سالمی نیستند. در حالیکه تمامی این روغن ها چربی اشباع شده کمی دارند، اما از نظر اسیدهای چرب امگا ۶ در صورت مصرف بیش از اندازه التهاب در بدن را افزایش می دهند. روغن کلزا، از نظر چربی های اشباع نشده غنی است؛ اما روغن کانولا ممکن است که به دلیل شیوه ای که از نظر شیمیایی استخراج می شود، بحث برانگیز باشد.

 

نتیجه گیری

سرخ کردن عمیق سالم ترین روش برای پخت و پز نیست و مواد غذایی سرخ شده می توانند کالری و چربی اشباع شده ریادی را به همراه داشته باشند. خوردن بیش از حد آن ها شما را در معرض خطر ابتلا به چاقی، کلسترول بالا، برخی سرطان ها و بیماری های قلبی قرار می دهد. اگر از روغن های سالم آشپزی مانند روغن نارگیل تصفیه شده، روغن بادام زمینی، روغن آفتابگردان، روغن زیتون و یا روغن آووکادو استفاده می کنید، اثرات منفی سرخ کردن عمیق را کاهش می دهد.

تحقیقات خود را در مورد روغن های مختلف انجام دهید و سالم ترین روغن مناسب برای دمای مورد نظر را انتخاب نمایید. روغن های پخت و پز برای سالم ترین نتیجه باید زیر نقطه دود باقی بمانند. در دمای مناسب طبخ شوند و از روکش مناسب برای مواد غذایی استفاده شود تا در هنگام سرخ کردن مواد  غذایی از جذب بیشتر روغن جلوگیری شود.

این نکته را فراموش نکنید که همه چیز در حد اعتدال ایده آل است. بنابراین، اگر غذاهای سرخ شده دوست دارید، سعی کنید این وعده های غذایی را به مناسبت های خاص محدود کنید و مهم تر اینکه این غذاهای سرخ شده را در خانه تهیه کنید؛ چرا که شما مسئول سلامت خود هستید!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران