دسته بندی مطالب

شوهرم با من صحبت نمی کند، چه کنم؟

۱۰ دی ۱۳۹۶۰ همسرداری

ارتباط و صحبت کردن در میان زوج ها امری حیاتی و مهم است. زمانی که زن و شوهر با هم صحبت نمی کنند، زندگی بسیار برایشان خسته کننده و شبیه به کابوس می شود. هزاران فکر به ذهن هر دو می رسد، هر حرکتی از یکدیگر را به نوعی تعبیر می کنند، به عشق یکدیگر و حتی دوست داشتن دیگری شک می کنند. در این مطلب خانومانه نکاتی را بیان می کنیم تا در مواقعی که سکوت بین شما و همسرتان حاکم شده است بتوانید با رعایت آن ها شرایط را بهبود دهید.

زمانی که یکی از زوجین ساکت می شود، دیگری هیچ کاری از دستش بر نمی آید و گاهی حتی عصبانی می شود. با این حال، این رفتار تهاجمی اصلا خوشایند نیست و بیشتر مواقع به جر و بحث های شدید و حرف های ناشایست می انجامد و سکوت را تشدید می کند. در این مواقع بجای آن که تصور کنید که همسرتان دیگر دوستتان ندارد، باید با خودتان بگویید که شاید واقعا سکوت او دلیلی برای توضیح ندارد. سوال های مکرر و عصبانی شدن هیچ فایده ای جز دعوا و کشمکش و تشدید سکوت های او ندارد.

 

احساساتان را با شوهرتان در میان بگذارید

در بعضی مواقع، برای آن که همسرتان واکنشی به شما نشان دهد، باید حتما از احساسات و نیازهایتان به وضوح با او صحبت کنید و با قاطعیت و صریح حرف هایتان را بیان کنید. اظهار عشق و علاقه به همسرتان می تواند او را آرام کند و کمک می کند تا با شما درد و دل کند. اما مراقب باشید که در ابراز علاقه زیاده روی نکنید تا همسرتان دچار استرس نشود و از شما فرار نکند. در بیان احساساتتان رک و صریح باشید تا او از انتظارات شما کاملا آگاه شود و آرام آرام شرایط عوض شود.

 

در کارهایتان او را شریک کنید

در زمان سکوت همسرتان، از فرصت استفاده کنید و ضمن این که از او می خواهید تا در کارهای روزمره کمکتان کند، به او از خاطرات عاشقانه یتان با هم بگویید؛ خاطراتی را بازگو کنید که مطمئنید هر دوی شما از شنیدن آن ها خوشحال می شوید. این رفتار باعث می شود تا حس اعتماد و آرامش بیشتری در او ایجاد شود و آرام آرام بدون آن که احساس کند شما او را سرزنش خواهید کرد شروع به صحبت می کند و موضوعی که باعث ناراحتی او شده بیان کند.

 

به او کمک کنید تا در مورد خودش صحبت کند

هرگز انتظار نداشته باشید که همسرتان هر روز تغییرات اساسی در رفتار خود داشته باشد. بر عکس، زمانی که احساس می کنید تغییر کوچکی کرده و در رفتار او پیشرفت حاصل شده او را تشویق کنید. صبور باشید و به او این احساس را بدهید که بخواهد راجب خودش به مرور زمان با شما صحبت کند. این کار باعث می شود که او از سر اجبار و به زور با شما صحبت نکند بلکه واقعا به حرف زدن با شما نیاز داشته باشد. با غافلگیر کردن او، خرید هدیه برای او یا توجه کردن همیشگی به او این احساس را به وجود آورید که محیطی دوستانه و خوشایند بین شماست. به این ترتیب به همسرتان کمک می کنید تا به دلخواه خود با شما صحبت کند.

 

به او فرصت فکر کردن بدهید

خستگی، کار زیاد، استرس یا فشار زیاد می تواند گاهی باعث سکوت فرد برای تامل بیشتر و بازیابی ذهن شود. در این شرایط باید حتما از او فاصله بگیرید تا کمی استراحت کند. به سکوت او احترام بگذارید و به او اجازه دهید تا تامل کند و بتواند بعد از مدتی با شما در مورد مشکل یا احساساتش صحبت کند.

فراموش نکنید که مهم ترین نقش شما در این خصوص ایجاد حس اطمینان در او است. بدون ایجاد استرس و با درایت می توانید به همسرتان کمک بسزایی کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران