دسته بندی مطالب

طرز تهیه سوهان بادام عسلی ترد

۱۴ شهریور ۱۳۹۶۰ آشپزخانه

مواد لازم برای تهیه حدود ۱۲ تکه سوهان بادام عسلی

روغن زیتون (برای چرب کردن ظرف)

۵۰۰ گرم شکر

۵۰۰ گرم بادام درسته

نصف لیموترش (اختیاری)

 

طرز تهیه سوهان بادام عسلی ترد

 

طرز تهیه:

 

۱- ابتدا باید بر روی تخته کار یک قطعه بزرگ کاغذ روغنی پهن کنید. اگر تخته کار شما از جنس سنگ مرمر باشد بسیار عالی است، زیرا سنگین است و حرکت نخواهد کرد. اما اگر هم نیست مشکلی پیش نمی آید. روی کاغذ روغنی را نیز با روغن زیتون چرب کنید. قبل از شروع کار روی تخته کار را کمی با دست مرطوب کنید تا کاغذ به خوبی روی آن بچسبد و حرکت نکند.

 

۲- یک لایه نازک شکر را در تابه ای بریزید و روی حرارت کم قرار دهید. به دو نکته توجه کنید، اول اینکه شکر را به طور یکنواخت در کف تابه بریزید و نکته دیگر اینکه حین ذوب شدن به تابه دست نزنید و مواد داخل آن را مخلوط نکنید. به محض اینکه شکر شروع به ذوب شدن می کند، می توانید به آرامی تابه را کمی به این طرف و آن طرف حرکت دهید تا شکرهای در حال ذوب کف تابه جابه جا شوند اما باز هم حواستان باشد که برای این کار از قاشق یا هیچ وسیله دیگری استفاده نکنید. در عین حال توجه کنید که رنگ مواد نیز بیش از حد تیره نشود زیرا طعم آن تلخ می شود. رنگ آن باید کهربایی تیره یا شبیه به آن باشد، یا چیزی مانند شربت افرا یا کمی تیره تر. در هر حال خیلی تیره و سوخته نشود که طعم آن برگردد و تلخ مزه شود.

 

۳- حالا در این مرحله، وقتی مشاهده کردید که از لبه های ظرف مایع ذوب شده شروع به کاراملی شدن می شود، می توانید با یک قاشق چوبی مواد را به هم بزنید و به محض اینکه فرایند ذوب شدن تکمیل شد، مواد را روی بادام ها بریزید. بادام ها باعث سرد شدن سریع کارامل می شوند و کمی کار را سخت می کند اما شما می توانید مرتب مواد را روی گرما قرار دهید تا سرد نشود و ذره ذره روی بادام ها بریزید تا تمام آن ها را پوشش دهد و سپس بادام ها را به تخته کار منتقل کنید. (اگر آجیل مورد استفاده کوچکتر بود، مثل دانه کاج یا کنجد، این مرحله به مراتب راحت تر انجام می شد).

 

۴- در این قسمت نیز باید با سرعت بیشتری کار خود را انجام دهید. یک راه ساده برای صاف کردن مواد و رسیدن به حد مطلوب وجود دارد. اینکه پس از قرار دادن مواد بر روی تخته کار بهتر است یک کاغذ روغنی دیگر بر روی مواد قرار دهید و با وردنه روی آن بکشید تا به ضخامت دلخواه برسد. بهتر است ضخامت مواد حدود ½ اینچ باشد. وقتی این کار را با آجیل های کوچکتر انجام می دهید، فقط کافی است برای رسیدن به ضخامت دلخواه از فشار در دستان خود استفاده  کنید. سپس در صورت تمایل نصف لیمو ترش را روی مواد بمالید و صبر کنید تا خشک شده و شکننده شود. البته برای تکه کردن بهتر است زمانی انجام دهید که کمی سرد بشده باشد. در حالی که فقط کمی سرد شده اما از درون هنوز گرم است با استفاده از یک چاقوی بزرگ و سنگین آن را به قطعات مورد نظر تقسیم کنید. مثلا می توانید آن را به صورت نوار های نسبتا بزرگی برش بدهید و به اطرافیانتان هدیه دهید یا اینکه به مربع های کوچکی برش بزنید و برای سرو در کنار چای یا قهوه پذیرایی کنید.

 

این می تواند یک هدیه عالی و خوشمزه باشد. آن را درون کاغذ روغنی یا سلفون بپیچید. برای نگه داری این سوهان بادامی باید آن ها را درون کاغذ روغنی بپیچید تا به هم نچسبد، سپس آن ها را در جای خشک، خنک و تاریک نگه داری کنید.

 

نکته: اگر در مکانی زندگی می کنید که آب و هوای گرم و مرطوب دارد، این سوهان ها ممکن است همیشه کمی چسبناک باشند. نگران این موضوع نباشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
4+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران