دسته بندی مطالب

طرز تهیه سوپ گردوی سفید

۳۱ شهریور ۱۳۹۶۰ آشپزخانه

همیشه پاییز حال و هوای خودش را داشته، همراه با کلی حس های زیبا. این زیبایی به غذاهای این فصل هم رسیده و آن ها را سراسر عطر و طعم دلچسب کرده. سوپ گردوی سفید یکی از خوش طعم ترین سوپ هاست که می توانید این سوپ گرم را در روزهای سرد پاییزی نوش جان کنید. پس برای درست کردن این غذای خوش طعم با خانومانه همراه باشید.

 

طرز تهیه سوپ گردوی سفید

 

مواد لازم:

۳ قاشق غذا خوری روغن زیتون

۱۳۶ گرم گردوی سفید پوست کنده و کاملا نرم و پودر شده

۱ عدد پیاز بزرگ، قطعه قطعه شده

۳ قاشق غذاخوری کره

۱ قاشق غذا خوری نمک دریایی

۱ قاشق چایخوری فلفل سفید تازه

۴ فنجان مرغ له شده

۱/۴ لیوان عسل

۱/۲ فنجان خامه غلیظ زده شده

ذره ای نمک برای طعم دادن

جوز هندی

 

طرز تهیه:

۱- روغن زیتون را درون ظرفی بزرگ بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا گرم شود. سپس گردوی سفید را داخل ظرف بریزید و و به مدت ۱۰ دقیقه آن ها را تفت دهید تا اینکه به طور کامل قهوه ای شود. پیاز، کره، نمک دریایی و فلفل سفید شده را نیز اضافه کنید. اینقدر مواد را هم بزنید تا پیاز ها هم کاملا سرخ شده و طلایی شوند، چیزی حدود ۱۰ دقیقه باید کافی باشد.

۲- در این مرحله پوره مرغ و عسل را به مواد اضافه کنید و اجازه دهید تا به جوش بیاید. حرارت را کم کنید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا گردو ها ترد شوند.

۳- حالا مواد را داخل مخلوط کن بریزید. ظرف را از نصف کمتر پر کنید. چند پالس بزنید تا مواد کاملا یکدست و پوره شوند. سپس آن را از صافی نیز رد کنید تا اگر تکه ای درشت داخل آن باقی مانده در صافی بماند.

۴- در نهایت خامه، جوز هندی، نمک و فلفل سفید را به سوپ اضافه کرده و سرو کنید.

 

سوپ گرم و خوش طعم پاییزی شما آماده است، نوش جان

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران