دسته بندی مطالب

طرز تهیه مایونز گیاهی

۱۴ آذر ۱۳۹۷۰ آشپزخانه

سس مایونز گیاهی انتخابی عالی به عنوان چاشنی است. این سس نه تنها بافت سبکی دارد بلکه از نظر ارزش غذایی هم بسیار مفید و موثر است. این سس کلسترول بد خون را افزایش نمی دهد و باعث بالا رفتن وزن نیز نمی شود. سس مایونزی که همیشه و از ابتدا به آن عادت داشته ایم، به عنوان چاشنی بر روی مرغ یا سیب زمینی یا سالاد استفاده شده است. این چاشنی مطمئنا غذا را آب دار تر و خوشمزه تر می کند. با ما در این مطلب خانومانه همراه باشید تا دستور تهیه این مایونز گیاهی را بیان کنیم.

 

آیا مایونز امولسیون است؟

 

3-emulsion

 

مایونز در واقع یک امولسیون است. امولسیون ها ترکیب همگون، یکنواخت و ثابت از دو مایع مخلوط نشدنی هستند. این به معنای آن است که هنگام ترکیب یکی از این دو مایع به شکل قطرات خیلی ریز در دیگری حل می شود. به این ترتیب ساختار ثابت و یکنواختی به دست می آورد. از آنجایی که مایونز هم یک امولسیون است، از پخش روغن در آب یا یک ترکیب آب مانند حاصل شده است که این امر به دلیل وجود زرده تخم مرغ است که حاوی عامل امولسیفایر یعنی لسیتین است. لسیتین موجود در زرده تخم مرغ ذرات ریز روغن را در زمان هم زدن احاطه می کند. به این ترتیب، لسیتین مانع از این می شود که قطرات روغن به هم بچسبند و دوباره روغن شکل بگیرد.

حتماً این سس مایونز گیاهی خوش طعم را امتحان کنید و از فواید آن هم بهره ببرید. این سس مایونز حتی با ذائقه کسانی که علاقه ای به غذاهای گیاهی هم ندارند مطابقت دارد و آن ها را به خود علاقه مند می کند. حال به سراغ این برویم تا ببینیم که مایونز گیاهی را چگونه می توانیم تهیه کنیم.

 

گیاهخواری و مایونز

 

گیاهخواری و مایونز

 

گیاهخواری یک فلسفه است که طبق آن به زندگی حیوانات احترام گذاشته می شود. در نتیجه افرادی که از این فلسفه پیروی می کنند نه تنها از مصرف گوشت حیوانات بلکه از محصولات و مشتقات آن ها نیز استفاده نمی کنند. گیاهخواران گوشت، ماهی، غذاهای دریایی، شیر، تخم مرغ، عسل و دیگر فرآورده های حیوانی مصرف نمی کنند. به همین دلیل، در منوی غذای گیاهخواران بعضی فرآورده ها از جمله مایونز نباید وجود داشته باشد. برای همین منظور، باید جایگزینی برای محصولات حیوانی پیدا کرد تا در غذای گیاهخوران استفاده شود.

 

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه مایونز خانگی

 

طرز تهیه مایونز گیاهی

 

طرز تهیه مایونز گیاهی

 

شیوه درست کردن مایونز گیاهی تفاوت خیلی زیادی با مایونز معمولی ندارد. علاوه بر آن، می توان مثل مایونز معمولی به آن طعم دهنده نیز اضافه کرد. مادّه اولیه و مهم مایونز گیاهی، روغن گیاهی و یک نوشیدنی گیاهی مانند شیر سویا است. می توانید به آن کمی نمک، آبلیمو یا سرکه نیز اضافه کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر در تهیه این مایونز، حتماً باید همه مواد اولیه در دمای محیط باشند. اگر روغن دمای محیط را داشته باشد و شیر سویا سرد باشد، احتمال این که سس بسته نشود زیاد است.

مواد لازم

– ۱ قاشق نمک

– چند قطره آب لیمو

– یک چهارم لیوان نوشیدنی گیاهی (ترجیحاً شیر سویا)

– یک چهارم لیوان روغن گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن آفتابگردان

طرز تهیه

– نوشیدنی گیاهی را با چند قطره آب لیموی تازه در یک ظرف بریزید و با همزن برقی هم بزنید.

– سرعت همزن را کم کنید و آرام آرام روغن را اضافه کنید.

– ترکیب آرام آرام سفت می شود و بعد از آن که سفت شد، کمی نمک به آن اضافه کنید.

– بهتر است سس را در یک ظرف شیشه ای بریزید و حداکثر تا ۳ روز بعد استفاده کنید.

این دستور تهیه سس مایونز گیاهی بود. می توانید بر طبق غذایی که می خواهید سس را روی آن بریزید مواد دیگری هم به آن اضافه کنید. مثلا اگر دوست دارید می توانید سیر یا جعفری به آن اضافه کنید تا طعم مایونز بهتر و دلپذیرتر شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران