دسته بندی مطالب

طرز تهیه کاپوچینو خانگی

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ آشپزخانه

کاپوچینو، یکی از محبوب ترین روش ها برای تهیه یک قهوه خوش طعم می باشد؛ کاپوچینو نوعی نوشیدنی قهوه می باشد که با اسپرسو و شیر گرم سرو می شود که همین امر سبب شده این نوشیدنی به یک نوشیدنی بسیار بی نظیر و خوش طعم تبدیل گردد. خبر خوب برای دوستداران قهوه این است که تهیه این نوشیدنی در خانه و بدون نیاز به دستگاه نیز امکان پذیر است. شما می توانید به سادگی با استفاده از قهوه ساز دستی و کمی مهارت یک کاپوچینو خانگی فوق العاده تهیه کنید. در این مطلب سایت خانومانه با طرز تهیه این کاپوچینو خانگی آشنا می شوید.

 

طرز تهیه کاپوچینو خانگی

 

مواد لازم برای تهیه کاپوچینو خانگی

– قهوه یا قهوه فوری

– شیر

– مخلوط کن یا همزن

– قهوه ساز دستی

– ماگ یا فنجان

 

طرز تهیه کاپوچینو خانگی

برای تهیه کاپوچینو خانگی مراحل زیر را دنبال کنید:

– آنچه کاپوچینو را از یک لاته متمایز می کند، میزان کف شیر یا همان فوم آن می باشد. لاته، اسپرسو با شیر گرم است درحالیکه کاپوچینو میزان کف شیر بیشتری دارد. می توانید کاپوچینو را با مقداری شکلات یا دارچین تهیه کنید، این بستگی به سلیقه شما دارد.

– برای تهیه کاپوجینو خانگی نیازی به دستگاه مخصوصی ندارید. شما می توانید کاپوچینو را با یک قهوه جوش ایتالیایی کلاسیک تهیه کنید که بسیاری از افراد در خانه این قهوه جوش را دارند. اگر دستگاه قهوه ساز دارید، یک اسپرسو تهیه کنید؛ اگر قهوه جوش دستی ایتالیایی دارید قهوه سیاه را تهیه کنید. علاوه بر این، شما حتی می توانید با دو قاشق غذاخوری قهوه فوری و آب جوش قهوه را تهیه کنید و تا زمانی که کامل قهوه حل شود آن را مخلوط کنید.

 

کاپوچینو خانگی با قهوه جوش دستی

 

مطلب پیشنهادی: مزایا و معایب نوشیدن قهوه

 

– بعد از آماده شدن اسپرسو، مقداری شیر را روی حرارت قرار دهید. اجازه دهید تا بجوشید و حسابی گرم شود. این امر باعث می گردد تا کاپوچینو خانگی شما بسیار کیفیت خوبی داشته باشد. این شیر داغ را داخل مخلوط کن بریزید و برای یک دقیقه مخلوط کنید. می توانید از یک همزن برقی و یا همزن دستی هم استفاه نمایید. یک جایگزین برای افرادی که به همزن دسترسی ندارند این است که شیر داغ را درون شیشه یا بطری درب دار بریزید و درب آن را محکم ببندید و اینقدر بطری را تکان دهید تا کف موردنظر ایجاد شود.

– این کف را داخل ماگ و یا لیوان موردنظر بریزید و سپس اسپرسو را به آن اضافه نمایید. در صورت تمایل با شکلات و دارچین آن را تزئین نمایید.

 

کاپوچینو خانگی

 

– فقط در چند دقیقه کوتاه می توانید یک کاپوچینو خانگی خوشمزه تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

– اگر میخواهید روی کاپوچینو را طرح بیندازید؛ هنگامی که نیمی از لیوان پر شد؛ لبه ظرف شیر را به فنجان نزدیک و نزدیک تر کنید، ظرف شیر را از طرفی به طرف دیگر به آرامی حرکت دهید و در نهایت با یک حرکت رو به عقب و سریع کار تمام کنید.

 

کاپوچینو خانگی خوشمزه

 

– اکنون یاد گرفتید که چگونه یک کاپوچینو خانگی خوش طعم و بی نظیر را تهیه کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران