دسته بندی مطالب

قبل از به دنیا آمدن نوزاد این کارها را با او انجام دهید

۲۳ بهمن ۱۳۹۷۰ بارداری و نوزاد

بی صبرانه منتظر به دنیا آمدن نوزاد زیبای خود هستید و روزشماری می کنید تا فرزندتان به دنیا بیاید؟ اما آیا می دانید که می توانید حتی از بودن او در وجودتان هم لذت ببرید و قبل از به دنیا آمدن او فعالیت هایی با او انجام دهید؟ به طور کلی، پدر و مادرها بی صبرانه منتظر روزی هستند که بعد از نه ماه تحمل سختی بارداری، نوزاد دلبندشان به دنیا بیاید. این در حالی است که لحظه وجود نوزاد درون شکم مادر هم بسیار مهم و ضروری است. در زمان بارداری، نوزاد کم کم از نظر فیزیکی رشد می کند و حواس او نیز به مرور پیشرفت می کند. پدر و مادر حتماً باید قبل از به دنیا آمدن نوزاد هم وقت خود را به او اختصاص دهند. در این مطلب خانومانه به چند فعالیت جالبی که می توانید قبل از به دنیا آمدن نوزاد با او انجام دهید می پردازیم.

 

قبل از به دنیا آمدن نوزاد این کارها را با او انجام دهید

 

از زمان بارداری و وجود نوزاد فیلم بگیرید

برای کسانی که تا بحال تجربه پدر و مادر شدن را نداشته اند، این پیشنهاد شاید بسیار عجیب به نظر برسد. احساس حرکت زندگی که درون وجود شما رشد می کند تجربه ای خاص است که فقط نه ماه در زندگی شما اتفاق می افتد. در آغوش گرفتن نوزاد احساسی بسیار خاص و بی همانند است. اما به یاد آوردن این احساس و لذت بردن از تجربه ای که داشته اید بعدها برای شما بسیار زیبا و جذاب خواهد بود. پیشنهاد می کنیم از این لحظه شاید تکرار نشدنی فیلم بگیرید.

 

عکس بگیرید و آلبوم تهیه کنید

رشد و بزرگ شدن نوزاد از تحول بدن مادر قابل مشاهده است. اگرچه اندام مادر تغییر می کند و چاق تر می شود، اما این لحظه، مرحله ای بسیار زیبا و عجیب در زندگی یک زن است. در نتیجه چرا نباید یک خاطره ای زیبا از این لحظه داشته باشیم و آلبوم عکسی از آن جمع کنیم؟ بعدها هم می توانید این عکس های زیبا را به فرزندتان نشان دهید و بگویید که چقدر برای داشتن او لحظه شماری کرده اید.

 

موسیقی گوش دهید

با توجه به مطالعاتی که بر روی زنان باردار انجام شده، ثابت شده است که گوش دادن به موسیقی فواید زیادی دارد و احساس امنیت و آرامش می دهد. نوزادانی که مادرشان قبل از تولد به موسیقی گوش کرده است، واکنش های مثبتی به شنیدن موسیقی داشته اند و بعدها توانسته اند موسیقی ای را که قبل از تولد شنیده اند، به یاد بیاورند.

 

مطلب پیشنهادی: یبوست در دوران بارداری و رفع آن

 

در حال حاضر، موسیقی درمانی روشی برای کارهای درمانی پیش از تولد شناخته می شود زیرا باعث تنظیم خلق و خو می شود. اگر چه این روش های درمانی توسط متخصص حرفه ای انجام می شود اما گوش دادن به موسیقی در زمان بارداری هیچ خطری ندارد و برای کودک مفید است. بهتر است صبح ها و شب ها به موسیقی آرام گوش دهید و اگر علاقه به موسیقی های تند دارید بقیه ساعات روز را به این موسیقی گوش دهید.

 

با فرزند خود حرف بزنید

پیش تر دیدیم که موسیقی تاثیر فوق العاده ای بر روی کودک در زمان بارداری دارد. این حس مثبت زمانی که نوزاد درون شکم صدای مادر خود را می شنود هم ایجاد می شود. صدای مادر نوزاد را آرام می کند. این امر به دلیل آن است که صدا مانند ضربان قلب بدون هیچ واسطه ای مستقیم به کودک می رسد.

دانشمندان دانشگاه کویینز کانادا این تاثیر را کشف کردند. آن ها در مدت چهار دقیقه بر روی نوزادان درون شکم مادر مطالعه کردند و متوجه شدند که در این مدت که مادر صحبت می کند، ضربان قلب کودک بالا می رود و زمانی که صدای شخص دیگری به گوش کودک می رسد ضربان قلب کاهش می یابد. علاوه بر آن، در هفته بیست و هفتم بارداری، توانایی شنوایی کودک شکل می گیرد. به این ترتیب در آخرین هفته های بارداری کودک می تواند به راحتی صداها را تشخیص دهد و شناسایی کند.

 

استراحت کنید

اگر باردار هستید و در آخرین هفته های بارداری به سر می برید، باید از این فرصت استفاده کنید و استراحت کنید زیرا هم خودتان و هم کودک روزهای پر استرسی را به سر می برید. برای استراحت کردن راه های زیادی وجود دارد: بیرون بروید و هوای تازه بخورید، شنا کنید، ورزش آرام انجام دهید. پیش از این با ورزش هایی که در دوران بارداری می توان انجام داد آشنا شدیم. هر کدام از این فعالیت ها به نوعی حواس مختلف کودک را تحریک می کنند و علاوه بر آن شما نیز از لحظات لذت می برید.

فراموش نکنید که وقتی شما حالتان خوب باشد، حال کودکتان هم خوب است.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران