دسته بندی مطالب

قبل از صاف کردن موها چگونه از آنها محافظت کنیم؟

۳۱ فروردین ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

اتوی مو برای صاف کردن مو بسیار جذاب است. اما گرمایی که از اتو به مو منتقل می شود، می تواند سلامت مو را به خطر بیندازد. زمانی که قبل از صاف کردن مو از آن ها محافظت نمی کنیم گرمای اتو به کوتیکول های مو رخنه می کند و مو را می سوزاند و به آن آسیب می رساند. برای جلوگیری از آسیب رساندن اتو به موها حتماً باید قبل از اتو کردن مو را محافظت کرد. در این مطلب سایت خانومانه به مراقبت های قبل از استفاده از اتوی مو اشاره خواهیم کرد.

 

محافظت از موها قبل از اتو کردن آنها

 

۱- برای مراقبت از مو قبل از صاف کردن باید ابتدا مو را با شامپویی مناسب بشویید. ابتدا مو را کامل بشویید؛ بهتر است دو بار شامپو بزنید تا تمام چربی ها و آلودگی های مو پاک شوند. سپس از میانه موها تا نوک موها نرم کننده بزنید و آن را با آب سرد بشویید.

 

شستن موها قبل از اتو کردن آنها

 

۲- بعد از این که موها به خوبی تمیز شد، از یک ماسک آبرسان و نرم کننده مو در داخل حمام استفاده کنید. این ماسک مو را نرم می کند و مانع از خشک شدن مو بر اثر استفاده از اتوی مو می شود. ماسک را روی موها بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب خنک آن را بشویید.

 

استفاده از ماسک مو

 

۳- برای مراقبت از مو قبل از صاف کردن آن، باید حتماً این نکته را در نظر بگیرید که مو را هرگز زمانی که نم دارد و مرطوب است صاف نکنید. گرمای شدید اتو روی موی نم دار مانند این است که یک دست مو را بردارید و داخل یک تابه پر از روغن داغ بیندازید. بهتر است مو را با درجه دمای خنک سشوار خشک کنید یا آن را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود و سپس آن را صاف کنید.

 

مطلب پیشنهادی: استفاده از فویل آلومینیوم برای موها

 

۴- حتماً باید قبل از صاف کردن از یک محافظ مو استفاده کنید. در بازار کرم، سرم و بالم موی محافظ در انواع مختلف وجود دارد که از مو در برابر گرمای اتو و خشک کردن آن محافظت می کند. این محصولات لایه محافظی روی مو ایجاد می کنند که مانند سدی در برابر گرما عمل می کند و مانع از نفوذ گرمای اتو به عمق کوتیکول ها می شود و در نتیجه سلامت مو حفظ می شود. همچنین می توانید از یک محافظت کننده طبیعی مو استفاده کنید؛ روغن نارگیل بهترین گزینه برای محافظت از مو است.

 

استفاده از محافظ مو قبل از اتو کردن آنها

 

۵- موها را شانه کنید تا به خوبی صاف شوند و گره های آن باز شود. زمانی که هیچ گره ای دیگر بر روی مو نمانده بود، می توانید از اتو استفاده کنید. اگر موها را قبل از اتو کردن شانه نکنید گره های مو بیشتر و سخت تر می شود. بهتر است از یک شانه با دندانه ها بزرگ و جدا جدا استفاده کنید تا ریزترین گره ها هم باز شود.

 

شانه کردن موها

 

۶- بزرگترین اشتباهی که در صاف کردن مو وجود دارد این است که از بالاترین دمای اتو استفاده کنید. قبل از اتو کردن مو، اتو را با یک پنبه الکلی تمیز کنید و دمای اتو را بین ۱۷۰ تا ۱۹۰ درجه بگذارید.

 

۷- انتخاب اتو بسیار مهم است. بهتر است اتویی از جنس سرامیک بخرید تا بهتر مو را صاف کند و گرمای آن کمتر به مو آسیب برساند. اندازه اتو باید متوسط باشد، نه خیلی پهن و نه خیلی باریک باشد تا بتوانید به راحتی تمام قسمت های مو را اتو کنید.

 

انتخاب اتوی موی مناسب

 

۸- در پایان باید این نکته را گفت که حتماً قبل از صاف کردن موها آن ها را دسته بندی کنید. بهتر است دسته موها را کم بردارید تا نتیجه کار زیباتر شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران