دسته بندی مطالب

لباس های جین کهنه را دور نیندازید!

۱۵ مرداد ۱۳۹۷۰ هنر و مهارت

لباس های جین جزو آن دسته از لباس هایی هستند که به دلیل جنس آن ها عمر طولانی تری دارند. گاهی بعضی از آن ها از مد می افتند اما به دلیل مقاومت بالای این جنس، همچنان در وضعیت خوب می مانند و قابل استفاده هستند. گاهی دیگر از یک لباس جین خوشمان نمی آید یا فکر می کنیم که دیگر به ما نمی آید و در نتیجه تصمیم می گیریم تا آن را به فرد دیگری بدهیم. اما راه حل های دیگری هم وجود دارد که می توانیم از پارچه آن استفاده کنیم.

این کار حس نوآوری ما را بیدار می کند و اجازه می دهد که از وسایل به گونه ای استفاده کنیم که به محیط زیست نیز احترام گذاشته شود. گاهی حتی فکرش را هم نمی کنیم که چگونه می توانیم از وسایل استفاده شده به نحو احسن دوباره استفاده کنیم. در این مطلب خانومانه به چند ایده جالب برای به کارگیری شلوارهای جین استفاده شده می پردازیم. با ما همراه باشید!

 

ساک دستی یا کیف پول

 

ساک دستی یا کیف پول

 

برای درست کردن ساک دستی یا کیف پول با لباس جینی که دیگر به کار نمی آیند ایده های مختلف و زیادی وجود دارد. اندازه ای را که لازم دارید برش دهید و به آن هر فرمی که دوست دارید بدهید. می توانید از سنگ ها، پارچه های مختلف، دکمه و دیگر وسایل استفاده کنید تا کیف را تزئین کنید. اگر زمان بیشتری دارید، می توانید چند پارچه را به صورت مربعی ببرید و روی آن بدوزید تا طرح زیباتری به دست بیاید.

 

کیف شارژ موبایل

 

کیف شارژ موبایل

 

یکی از خلاقیت هایی که می توان با جین به خرج داد این است که از جیب شلوار جین استفاده کنیم و بندی برای آن درست کنیم و گوشی تلفن همراه را در زمان شارژ در آن بگذاریم تا شارژ شود. این کیف موبایل را می توانید به دیوار نصب کنید تا گوشی هنگام شارژ جلوی پا نباشد و سالم بماند.

 

ساخت نظم دهنده دیواری با جین

 

ساخت نظم دهنده دیواری با جین

 

اگر چند شلوار جین دارید که دیگر استفاده نمی کنید. جیب پشتی همه آن ها را ببرید و همه را روی یک پارچه نرم و لطیف بدوزید. از یک کمربند یا بند بزرگ برای آویزان کردن آن استفاده کنید و آن را روی دیوار اتاق یا آشپزخانه آویزان کنید تا وسایلتان را مرتب و منظم داخل آن رار دهید. این وسیله بسیار زیبا و خلاقانه است.

 

تزئین کننده بطری

 

تزئین کننده بطری

 

دوست دارید که بطری های مصرف شده را به شکل متفاوتی تزئین کنید؟ با چند پارچه جین استفاده شده ای که نمی خواهید دیگر آن ها را بپوشید، می توانید کارهای مدرن و زیبا روی بطری انجام دهید. همچنین می توانید کیف نگهدارنده در بطری ها یا خود بطری ها را بسازید.

 

مطلب پیشنهادی: بازیافت تیشرت های قدیمی

 

پیشبند آشپزخانه

 

پیشبند آشپزخانه

 

درست کردن یک پیشبند با لباس های جین کهنه و البته بزرگ برای انجام کارهای آشپزخانه کار آسانی است.

– دوخت لباس ها را از هم باز کنید و لباس را به شکل پیشبند ببرید؛ اندازه پیشبند را ابتدا به دست آورید و سپس آن را بدوزید.

– اگر پارچه به اندازه کافی بزرگ نیست، می توانید چند لباس جین را به صورت تکه تکه به هم بدوزید تا سایز مناسب به دست بیاید.

– بعد از آن که شکل آن کامل شد، یک بند به آن بدوزید و دکمه هایی برای زیبایی روی آن قرار دهید. می توانید از وسایل دکوری دیگری هم برای تزئین آن استفاده کنید.

 

دفترچه یادداشت

 

دفترچه یادداشت

 

جین به دلیل این که همیشه روی مد است یکی از بهترین پارچه ها برای زیبا کردن جلد دفتر کار یا دفتر مشق است. جین را به اندازه مناسب با دفتر ببرید و از چسب برای چسباندن آن روی جلد دفتر استفاده کنید.

 

نظم دهنده چندکاره وسایل

 

نظم دهنده چندکاره وسایل

 

یک راه دیگر برای درست کردن نظم دهنده وسایل با جین این است که چند قطعه بزرگ از پارچه را ببرید و به هم بدوزید تا شبیه به کیف دستی شود. می توانید از این کیف برای کنار گذاشتن وسایلی که نمی خواهید یا لباس هایی که در بعضی از فصل ها به کار نمی آیند استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی: استفاده مجدد از شلوارهای لی قدیمی

 

کیف دستی کوچک

 

کیف دستی کوچک

 

اگر یکی از پاچه های شلوار جین را ببرید، می توانید با آن یک کیف دستی کوچک برای وسایل و ابزار کوچکتان بسازید تا این وسایل به راحتی گم نشوند. اندازه این کیف دستی به خود شما بستگی دارد. برای این کیف بند هم می توانید درست کنید.

 

کیف پول

 

کیف پول

 

کیف پول هم می تواند با جیب های یک شلوار جین قدیمی درست شود و هم با تکه های بزرگ از لباس های جینی که به کار نمی آیند. این کیف پول را با خلاقیت خود می توانید به قدری زیبا درست کنید که همه جا همراهتان باشد. از وسایل دکوری و فانتزی مانند دکمه، روبان یا زیپ استفاده کنید تا زیبایی کیف دو چندان شود. 

 

دوختن لباس برای حیوانات خانگی

 

دوختن لباس برای حیوانات خانگی

 

از لباس های جین قدیمی که دیگر آن ها را نمی پوشید می توانید برای حیوانات خانگیتان لباس بدوزید. این لباس ها را با کمی خلاقیت برای سگ و گربه خود بدوزید.

 

کوسن

 

کوسن

 

برای ترمیم و مرمت کوسن های قدیمی کاناپه می توانید چند لباس جین را به شکل تکه های بزرگ برش بزنید و به صورت هارمونیک و زیبا شبیه به رو کوسنی کنید. می توانید از وسایل کوچک دکوری هم برای زیباتر شدن آن استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
3+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران