دسته بندی مطالب

لباس پوشیدن بر حسب فرم اندام

۱۱ بهمن ۱۳۹۷۱ مد و زیبایی

لباس پوشیدن و انتخاب لباس مناسب کار آسانی نیست. گاهی یک پیراهن زیبا می خریم و وقتی آن را می پوشیم متوجه می شویم که اصلاً به ما نمی آید. برای آن که بتوانیم لباسی زیبا و مناسب انتخاب کنیم، باید ابتدا شکل و فرم اندام خود را بشناسیم. باید لباس هایی را انتخاب کنیم که زیبایی های اندام را جلوه می دهد. در این مطلب خانومانه ابتدا سعی داریم تا انواع فرم اندام را بشناسیم و سپس به چند توصیه بپردازیم که به کمک آن لباس هایی زیبا را انتخاب کنیم.

 

لباس پوشیدن بر حسب فرم اندام

 

چگونه متوجه نوع فرم اندام خود شویم؟

قبل از آن که به لباس مناسب برای هر نوع اندام بپردازیم، باید ابتدا بدانیم که بدن ما به کدام گروه تعلق دارد. برای این کار کافی است بدون لباس و با لباس زیر جلوی آینه بایستید یا لباس جذب و چسبانی به تن کنید که فرم بدن را به خوبی نشان دهد. حتی می توانید از سایز لباس نیز نوع اندام خود را تشخیص دهید: آیا سایز پیراهن شما با سایز شلوارتان یکسان است؟

 

اندام دارای فرم X

– ویژگی های اندام دارای فرم X: زنانی که فرم X دارند معمولاً لاغر اندام هستند. سینه ها کوچک و کمر آن ها باریک است. اندازه شانه ها با اندازه پهلوی آن ها یکسان است.

– لباس های مناسب اندام فرم X: افراد دارای این نوع اندام خوش شانس هستند زیرا تقریباً همه نوع لباس به آن ها می آید. تاپ حلقه ای، لباس اسلیم، پیراهن چین دار، کت کمردار، پارچه های براق یا ساتن و… همگی برای این اندام زیبا به نظر می رسد.

– لباس هایی که این افراد نباید بپوشند: تاپ های جذبی که به بالا تنه می چسبند، لباس های یقه اسکی، پیراهن های گشاد و سایز بزرگ، رنگ های تیره که سینه را کوچک تر نشان می دهند.

 

اندام دارای فرم H

– ویژگی های اندام دارای فرم H: زنانی که اندام آن ها فرم H دارد، مانند اندام نوع X، پهلو و شانه هایشان در یک راستا است. اما کمر آن ها باریک نیست و با پهلوها تقریبا هم راستا است.

– لباس های مناسب اندام فرم H : اگر اندام فرم H دارید باید لباس هایی با برش راسته بپوشید که اندام را زنانه تر نشان می دهد. تاپ های لخت و آزاد رنگی که شبیه به بلوز هستند و مانتوهای راسته اندام شما را بسیار زیباتر نشان می دهند. لباس هایی با کمر تنگ هم باعث می شوند تا صاف بودن شکم زیبا جلوه کند.

– لباس هایی که این افراد نباید بپوشند: سایزهای بزرگ، کمر گشاد، کت های خیلی تنگ، یقه دلبری، لباس های کمربند دار که کمر آن ها تنگ است، لباس های گشاد

 

مطلب پیشنهادی: چه شلوار جینی بپوشم تا زیباتر شوم؟

 

اندام دارای فرم O

– ویژگی های اندام دارای فرم O: زنانی که اندام آن ها فرم O دارد، زنانی چاق هستند که سینه بزرگ، شانه هایی گرد و کمی شکم دارند.

– لباس های مناسب اندام فرم O : اگر اندام فرم O دارید باید لباس هایی با یقه دلبری و باز و جنس های لَخت بپوشید که اندام را زنانه تر نشان می دهد. لباس هایی با کمر گشاد نیز گزینه های خوبی برای انتخاب هستند. سعی کنید کفش های پاشنه بلند بپوشید تا اندام باریک تر نشان داده شود. پیش از این نیز، در مطلبی تحت عنوان انتخاب لباس ایده آل برای زنان چاق، به ترفندهای اشاره کردیم که به کمک آن ها زنان چاق می توانند قسمت های چاق تر بدن خود را به ویژگی منحصر به فرد و مثبت تبدیل کنند.

– لباس هایی که این افراد نباید بپوشند: لباس های بیش از حد گشاد، بیش از حد تنگ، لباس های چند تکه ای که بدن را چاق تر نشان می دهند، شلوارهای سایز کوچک، دامن کوتاه که توجه را به سمت پاها جلب می کند، دامن های پلیسه، تونیک های کوتاه و بسته، تاپ هایی که در قسمت سینه جیب دارند.

 

اندام دارای فرم A

– ویژگی های اندام دارای فرم A: زنانی که اندام آن ها فرم A دارد، زنانی هستند که بالا تنه آن ها لاغرتر از پایین تنه آن ها است. سایز بلوز این افراد کوچک تر از سایز دامن و شلوار آن ها است.

– لباس های مناسب اندام فرم A : اگر اندام فرم A دارید باید لباس زیبایی را بپوشید که بالا تنه را خوش فرم تر و زیباتر و پایین تنه را لاغرتر و ظریف تر نشان می دهند. بهتر است شلوارهای دمپا گشاد و یقه V بپوشید.

– لباس هایی که این افراد نباید بپوشند: دامن های راسته، لباس هایی با راه راه افقی، شلوارهای تنگ و جیب دار، تاپ هایی که روی پهلو می افتند و آن را چاق تر نشان می دهند.

 

اندام دارای فرم V

– ویژگی های اندام دارای فرم V: زنانی که اندام آن ها فرم V دارد، دقیقا برعکس کسانی هستند که فرم A دارند. شانه این افراد بزرگ تر از پهلوها و پایین تنه آن ها است. این اندام بیشتر در زنان ورزشکار دیده می شود.

– لباس های مناسب اندام فرم V : برای زنانه تر نشان دادن اندامی با فرم V باید لباس هایی بپوشید که توجه مخاطب را به پایین بدن جلب می کند. پیراهن، شلوارک و دامن هایی بپوشید که پایین تنه را زیباتر نشان می دهد. بهتر است شلوار جین اسلیم و جذب را انتخاب کنید. حتما از اکسسوری های زنانه نیز در استایل خود استفاده کنید.

– لباس هایی که این افراد نباید بپوشند: پیراهن های دامن دار، کت های اپل دار، شلوار جین اسلیم و تنگ، لباس هایی که بالای آن ها راه راه است، کت هایی با یقه بزرگ

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران

  1. رضا رشیدی

    با تشکر از مطالب مفیدتون
    مثل همیشه مفید و کاربردی

» ارسال نظرات