دسته بندی مطالب

لوازم ضروری در جعبه کمک های اولیه

۱۹ اسفند ۱۳۹۶۰ گوناگون

جعبه کمک های اولیه یکی از ضروری ترین لوازمی است که در همه منازل باید باشد زیرا در هر زمانی ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید و اگر دارو یا وسیله ای که می خواهید در دسترس نباشد شاید اتفاق بدتری برایتان بیفتد. در حقیقت داشتن این جعبه به شما کمک می کند تا در لحظات حساس آن چه را که به سرعت به آن نیاز دارید، در اختیارتان قرار دهد.

در ادامه نام این لوازم ضروری ذکر شده است پس با خانومانه همراه باشید:

 

انواع باند و گاز استریل

 

انواع باند و گاز استریل

 

یکی از موارد لازم در جعبه کمک های اولیه داشتن انواع باند است تا در لحظاتی که بیشترین نیاز را به آن پیدا می کنید همواره در دسترس شما به میزان کافی باشد. پس از کوچک گرفته تا بزرگ، ضد آب، مناسب برای پوست های حساس، طرح دار، باندهای همر رنگ پوست و… همه این ها باید در جعبه شما باشد.

 

مسکن ها

 

مسکن ها

 

بعضی از افراد با ایبوپروفن آرام می شوند و برخی دیگر استامینوفن را ترجیح می دهند. در هر صورت هر کدام که برای شما بهتر است همان را همیشه در منزل داشته باشید. برخی از درد ها مانند سردرد، دردهای عضلانی و مفصلی و ضربات جزئی و کبودی مواردی هستند که در هر لحظه ای ممکن است اتفاق بیفتد و شما دقیقا در همان لحظه به مسکن احتیاج دارید.

 

داروی آلرژی

 

داروی آلرژی

 

هیچ فرقی نمی کند که در کجا زندگی می کنید یا در چه فصلی از سال هستید، شاید درخت و گیاهی در بیرون از منزل در حال شکوفه زدن و گرده افشانی باشد یا گرد و خاک و طوفانی به پا شده و شما در معرض آن قرار بگیرید. همه این ها عوامل آلرژی زایی هستند و شما را تحریک می کنند و در نتیجه عطسه و سرفه های پی در پی برای شما به همراه دارد. به هر حال ممکن است که حتی یک بار در سال این اتفاق بیفتد ولی بهتر است که آنتی هیستامین در دسترس داشته باشید تا در صورت وقوع یک واکنش آلرژیک آن را مصرف کنید.

 

پماد آنتی بیوتیک

 

پماد آنتی بیوتیک

 

این پماد را در کنار باند های خود نگه دارید تا در درمان بریدگی ها و جراحات از آن استفاده کرده و از عفونت جلوگیری کنید.

 

بیسموت صورتی

 

بیسموت صورتی

 

دارویی است که در درمان بیماری های گوارشی استفاده می شود. هیچ چیزی بدتر از یک معده ناراحت و معده درد نیست. این قرص را در منزل داشته باشید تا در صورت شروع معده درد سریع آن را مصرف کرده و بتوانید خود را به درمانگاه برسانید.

 

کرم کورتیزون

 

کرم کورتیزون

 

اگر پوست شما در اثر استفاده از مواد شوینده قرمز و ملتهب شده است یا اگر پشه ها به طرز دیوانه واری شما را گزیده اند نیاز به این کرم را به شدت احساس خواهید کرد. در حقیقت کرم کورتیزون سریعترین روش برای ساکت و آرام کردن این خارش ها و التهابات است.

 

شربت سرفه

 

شربت سرفه

 

شربت سرفه هم یکی از موارد ضروری در جعبه کمک های اولیه است. اگر این شربت را در منزل داشته باشید از دست سرفه های شبانه و بیدار ماندن تا صبح نجات پیدا می کنید.

 

دماسنج

 

دماسنج

 

فرقی نمی کند که شما چند سال دارید، در زمان تب باید حتما دماسنج داشته باشید تا بتوانید تب خود را کنترل کنید. بنابراین دماسنج هم یکی از ضروری ترین وسایل در جعبه کمک های اولیه است. شکل و نوع آن هم خیلی فرق نمی کند فقط مطمئن باشید که درست کار می کند.

 

آلوئه

 

آلوئه

 

اگر در زیر نور خورشید قرار گرفته اید و دچار سوختگی شده اید آلوئه بهترین راه برای درمان و تسکین آن است. همیشه آن را داشته باشید.

 

آنتی اسیدها

 

آنتی اسیدها

 

آنتی اسیدها هم نوعی دارو برای درمان کنترل اسید معده است. در واقع زمانی که به اصلاح ترش کرده اید از آن استفاده می شود. این هم یکی از واجب ترین داروها در جعبه است.

البته نباید مشورت با پزشک و متخصص را در زمان اتفاقات فراموش نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران