دسته بندی مطالب

محو کردن سیاهی، پف و چروک دور چشم

۶ تیر ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

زیر چشم ناحیه ای است که کاملا سن و وضعیت جسمی ما را به دیگران معرفی می کند. در این مطلب سایت خانومانه به ۵ موردی اشاره می کنیم که با کمک آن ها می توانید شادابی را به چشم هایتان برگردانید، پف زیر چشمتان را از بین ببرید و حلقه های سیاه دور آن ها را کاهش دهید.

چشم های ما فقط نمایانگر روحمان نیست، بلکه آینه جوانی و سلامت کلی جسممان نیز می باشد. دور چشم که ناحیه ای مهم در چهره ما است، تمامی رازهای سلامت درونی ما را آشکار می کند: سن، خستگی، استرس، بهداشت فردی… پوست این ناحیه نازک تر از پوست قسمت های دیگر بدن است و به همین دلیل است که با مشکلات درونی بیشتر در آن مشخص می شود. پوست دور چشم نسبت به سایر نقاط بدن از کلاژن و رشته های ارتجاعی و چربی بسیار کمتری برخوردار است و مویرگ های خونی و لنفاوی در آن ها کم کار تر است. آب در پوست اطراف چشم نسبت به قسمت های دیگر بدن کمتر است. اما نگران نباشید! راه حل هایی وجود دارد که به درمان مشکلات زیر چشمتان کمک می کند. با هم نگاهی به این راه حل ها خواهیم داشت.

 

محو کردن سیاهی، پف و چروک دور چشم

 

۱- محصولات آرایشی-بهداشتی برای بهبود پوست اطراف چشم

کرم های آرایشی-بهداشتی که برای دور چشم فرموله شده اند می توانند به کاهش مشکلات زیر چشم کمک بسیاری کنند و درخشندگی را به چشم ها برگردانند. از کرم هایی با بافت سبک و مایع استفاده کنید. ژل های دور چشم کارایی بسیار بالایی دارند. سرم های لیفت کننده خیلی سریع تاثیر می گذارند. چسب های مخصوص دور چشم نیز برای کسانی که وقت کافی برای استفاده از آن را دارند کمک بسیار موثری خواهد داشت و به افزایش رطوبت دور چشم کمک می کند. در حال حاضر کرم های دور چشم مختلفی در بازار وجود دارد که اپلیکاتورهایی از جنس آهن یا آلومینیوم دارند. این اپلیکاتورها علاوه بر این که به خوبی دور چشم را ماساژ می دهند و آن را تحریک می کنند، به دلیل سرد بودنشان بر روی مویرگ های خونی تاثیر بسزایی می گذارند و به کاهش پف دور چشم کمک می کنند. برای افزایش تاثیرگذاری این کرم ها، توصیه می شود که آن ها را داخل یخچال قرار دهید تا اپلیکاتور فلزی همیشه سرد باشد.

 

مطلب پیشنهادی: ماسک هایی برای از بین بردن سیاهی دور چشم

 

۲- ماساژ دور چشم برای شادابی چشم

ماساژ دور چشم روشی برای جلوگیری از مشکلات دور چشم است. این کار موجب افزایش مویرگ های خونی و لنفاوی می شود . در عین حال ماهیچه ها را نیز تحریک می کند تا با شل شدن پوست مبارزه کنند. بهترین روش این است که با کرم دور چشمتان ناحیه اطراف چشم را ماساژ دهید و با ضربه های آرام از گوشه داخلی چشم به گوشه خارجی آن ضربه بزنید.

 

۳- آرایش صورت و درخشندگی چشم ها

برای پنهان کردن سیاهی های شدید دور چشم، آرایش راه حلی مناسب و عالی است. در حال حاضر در بازار محصولات آرایشی مختلفی وجود دارد که برای پوشاندن حلقه های دور چشم و شاداب نشان دادن چشم ها طراحی شده اند. کانسیلرها از محصولات آرایشی هستند که در افزایش زیبایی چشم هایتان کمک بسیاری می کنند. در انتخاب رنگ کانسیلرها دقت کنید. اگر حلقه های دور چشمتان آبی کبود است بهترین رنگ کانسیلر زرد مایل به نارنجی است.اگر حلقه های دور چشمتان تیره است بهتر است از روشن ترین رنگ کانسیلر و نزدیک به رنگ پوستتان استفاده کنید. کسانی که پوست تیره دارند باید کانسیلرهای مایل به قهوه ای استفاده کنند. کانسیلر را از گوشه داخلی چشم به گوشه خارجی آن بکشید. سپس با نوک انگشت به آرامی روی آن ضربه بزنید. در پایان، روی آن کرم پودر یا پنکیک بزنید تا کاملا با پوستتان همسان شود. 

 

مطلب پیشنهادی: نکات ارایشی برای مواقعی که خسته یا بیمارید

 

۴- پزشکی زیبایی، علمی برای مبارزه با تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم از نظر پزشکی به دو دسته تقسیم می شود: سیاهی دور چشم و گودی دور چشم.

سیاهی دور چشم معمولا به دلیل نازک بودن پوست دور چشم اتفاق می افتد و موجب می شود که ماهیچه ها دیده شوند؛ در ۲۰ درصد از موارد ابتلا به تیرگی، لکه های دور چشم دخیل هستند. گودی دور چشم به دلیل آب شدن بافت های چربی و نازک شدن پوست بر اثر افزایش سن اتفاق می افتد. تیرگی دور چشم با چند جلسه لیزر، پیلینگ و استفاده از کرم های ضد لک قابل درمان است. اما مشکلی که وجود دارد این است که نمی توان زیاد روی پوست های نازک کارهای مختلف انجام داد. معمولا درمان تیرگی ۲۰ تا ۳۰ درصد لکه ها را کاهش می دهد.

اما گودی زیر چشم معمولا با تزریق اسید هیالورونیک در غده های اشکی یا از طریق تزریق چربی قابل درمان است. دکتر هایوت، متخصص فرانسوی و جراح زیبایی در مورد اسید هیالورونیک می گوید: «مشکل اسید هیالورونیک در زیر چشم این است که با گذشت زمان جذب نمی شود. این اسید به مرور زمان جمع می شود و بدتر پف زیر چشم ایجاد می کند». اما لیپوفیلینگ یا تزریق چربی نتیجه کاملا راضی کننده ای دارد و دائمی است. در این روش، جراح زیبایی، مقدار بسیار کمی چربی از بدن بیمار برمی دارد و بعد از خالص نمودن، آن را به داخل گودی چشم تزریق می کند. ۷۰ درصد چربی تزریق شده در فاصله ۶ تا ۱۸ ماه جذب بدن می شوند و تزریق مجدد نیاز خواهد بود.

 

۵- پف دور چشم و انتخاب عمل زیبایی

پف دور چشم به دو دلیل اتفاق می افتد: پف بعد از بیدار شدن از خواب ناشی از خستگی، مصرف الکل، جریان نامناسب غدد لنفاوی، پیری پوست و پف ناشی از انباشته شدن چربی و آب به مرور زمان. در پف های نوع اول محصولات آرایشی با پایه کافئین به همراه ماساژ زیر چشم می توانند پف را کاهش دهند. در مورد پف نوع دوم فقط جراحی زیبایی می تواند پف را از بین ببرد. جراح زیر مژه ها برش کوچکی می زند و چربی و بافت اضافه را بیرون می آورد و دوباره بافت را می کشد. این کار از طریق لیزر نیز قابل انجام است.

برای جلوگیری از پیری زودرس پوست از سن ۲۵ سالگی از کرم های دور چشم استفاده کنید. از کرم های روز برای دور چشم استفاده نکنید زیرا این کرم ها بسیارقوی هستند و گودی یا پف زیر چشم را افزایش می دهند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران