دسته بندی مطالب

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو

۲۳ شهریور ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

مراقبت از مو به استفاده از بهترین محصولات مراقبتی، کوتاهی منظم و دوره ای و یا ماساژ پوست سر محدود نمی شود. همان طور که تمیز نگه داشتن براش ها و اسفنج های آرایشی از اهیمت زیادی برخوردار است، برس مو نیز مانند هر ابزار آرایشی دیگری باید تمیز و مرتب باشد. سلول های پوستی مرده و آلوده پوست سر با گذشت زمان روی برس جمع می شود و استفاده از همان برس آلوده روی موهای تمیز منجر به آسیب دبدن موی سر می گردد. اگر مدت زمان طولانی است برس و شانه های خود را تمیز نکرده اید، در این مطلب خانومانه گام به گام به شما توضیح خواهیم داد که چگونه برس ها را تمیز کنید.

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو

 

گام اول- موهای داخل برس را خارج کنید

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_1

 

با استفاده از انگشتان یا انتهای شانه دم باریک موهای پیچیده درون برس را خارج کنید. موها را به آرامی به سمت بالا بکشید و مراقب باشید به کف پلاستیکی برس فشار نیاورید. از یک قیچی برای بریدن موها و آزاد کردن آن ها کمک بگیرید.

 

گام دوم- شستن برس ها

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_2

 

برای شستن برس ها از یک پاک کننده ملایم مانند صابون یا شامپو استفاده کنید. در یک ظرف آب گرم، یک قاشق چایخوری شامپو و جوش شیرین اضافه کنید و برس ها را داخل آن قرار دهید و به کمک یک مسواک قدیمی آن را تمیز کنید. اگر جوش شیرین در دسترس ندارید، فقط از شوینده ب به همراه آب استفاده نمایید.

اگر از برس های چوبی استفاده می کنید، محلول پاک کننده را با ترکیب آب و روغن درخت چای جایگزین کنید. کمی آب روی برس اسپری کنید و با استفاده از یک پارچه خشک به آرامی پاک کنید. برس چوبی را درون ظرف آب قرار ندهید؛ زیرا این امر می تواند سبب جذب آب در چوب شود و شانه ترک بخورد.

 

گام ۳- خشک کردن برس

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_3

 

به آرامی با استفاده از یک حوله نخی و نرم برس ها را خشک کنید تا آب اضافه آن خارج شود. اجازه دهید تا در هوای آزاد برس کاملا خشک شوند.

برای خشک کردن برس می توانید از سشوار کمک بگیرید؛ سشوار با حرارت متوسط را از فاصله چند سانتی متری بر روی برس استفاده کنید.

نکته:

– برس های خود را هر یک تا دو هفته یکبار تمیز کنید.

– اگر متوجه خم شدن میله های فلزی برس شدید، آن را دور بیندازید.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه برس های آرایشی خود را تمیز کنیم؟

 

روشی برای ضدعفونی کردن برس ها

– شانه های پلاستیکی را به راحتی با سرکه سیب یا الکل ضدعفونی کنید. یک ظرفی را که به اندازه کافی بزرگ باشد از الکل یا سرکه پر کنید و شانه های پلاستیکی را به مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید. بعد از این مدت شانه را با آب بشویید.

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_4

 

– سر برس را در سرکه خیس کنید تا ضدعفونی شود. برای ضدعفونی کردن فقط باید سر برس را خیس کنید. مخلوطی از یک قسمت سرکه سفید و یک قسمت آب را در ظرفی بریزید و سر برس را به مدت ۲۰ دقیقه درون آن خیس کنید. سپس، با آب آن را بشویید.

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_5

 

– برس ها و شانه را روی حوله خشک بگذارید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_6

 

– دسته های برس و شانه را نیز باید تمیز کنید! دسته ها نیز با میکروب های زیادی در تماس هستند. تمیز کردن آن ها به مواد برس یا شانه بستگی دارد، اما اکثر سطوح را می توانید با الکل تمیز کنید و سپس با یک پارچه مرطوب خشک کنید.

 

نحوه تمیز کردن برس و شانه مو_7

 

نکته: بهتر است از پاک کننده هایی مانند الکل روی برس های چوبی استفاده نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران