دسته بندی مطالب

نواختن موسیقی را فراموش نکنید

۲۷ مرداد ۱۳۹۴۰ گوناگون

خانومانه: کسب مهارت نواختن موسیقی با یکی از آلات موسیقیایی فواید بسیاری به همراه دارد. اگر تنها یک چیز در زندگی وجود داشته باشد که باید به فراگیری آن پرداخت، چیزی نیست جز مهارت نواختن موسیقی!

۵ دلیل برای نواختن موسیقی عبارتند از:

 

۱- نواختن موسیقی بر توانایی ذهنی‌تان می‌افزاید
مطالعات بسیاری در رابطه با اثرات موسیقی بر ذهن صورت گرفته است. دانشمندان معتقدند کودکانی که در معرض موسیقی قرار دارند و یا آن‌هایی که موسیقی می‌نوازند، در مدرسه نسبت به دیگران از عملکرد بهتری برخوردارند.
تحقیقات اخیر بیانگر آن است که قرار گرفتن در معرض موسیقی می‌تواند مهارت خواندن کودک را بالا برده، ضریب هوشی او را ارتقا بخشیده و در تکامل بخش‌های بخصوصی از مغز کودک مثمر ثمر واقع شود. از آنجا که یادگیری نواختن موسیقی ذهن را هوشیار و فعال نگه داشته و نهایتا به قوی شدن حافظه منتج می‌گردد، بزرگسالان نیز می‌توانند از فواید کسب این مهارت بهره‌مند شوند. 

 

5 دلیل برای نواختن موسیقی

  

۲- به انسان درس نظم می‌دهد
فراگیری نواختن موسیقی همچون یادگیری زبان بیگانه بوده و گاهی چالش‌برانگیز است. یکی از ویژگی‌های نوازندگان موسیقی، داشتن نظم است. برای آنکه بتوانید در نواختن آلت موسیقی‌تان خبره شوید، باید نظم داشته باشید. بایستی هر روز زمانی از وقت‌تان را به تمرین و تمرین و تمرین اختصاص دهید.

 

۳- نواختن موسیقی استرس را کاهش می‌دهد
همه‌‌ ما روزهای پراسترسی را تجربه کرده که رهایی از استرس تنها خواسته‌ ما بوده است. آیا تا بحال متوجه شده‌اید که با شنیدن موسیقی آرام و ملایم چه آرامشی به شما دست می‌دهد؟ نواختن موسیقی همین حس را و بلکه بیشتر در شما بوجود می‌آورد، به خصوص زمانی که شما نوازنده‌ آن هستید. موسیقی یکی از ساده‌ترین تفریحات زندگی است که ذهن را به آرامش فرا می‌خواند.

 

۴- احساس موفقیت و پیروزی
اگر تازه کار بوده و در حال یادگیری نواختن اولین قطعه‌ موسیقی‌تان هستید، احتمالا ناامید گشته‌اید.
ولی زمانی که بر آن مسلط شوید، احساس رضایتی به شما دست خواهد داد که زبان از بیان آن عاجز است. شاید اولین قطعه موسیقی که می‌نوازید بسیار ساده باشد، ولی اصلا مهم نیست، باور کنید آن قطعه را هرگز فراموش نخواهید کرد. در آن لحظه یک قدم در دستیابی به هدف‌تان نزدیک‌تر گشته‌اید که مسلما می‌توان به آن افتخار ورزید.

 

۵- نواختن موسیقی مفرح و سرگرم‌کننده است
مطمئنا نواختن موسیقی مستلزم سخت‌کوشی بسیار است، ولی در مفرح بودن آن هیچ شکی نیست. هنگامی که در آن پیشرفت کنید می‌توانید به فرصت‌هایی جهت به اشتراک گذاشتن آموخته‌های جدید خود با خانواده و دوستان‌تان دست یابید. خدا را چه دیدید، شاید حتی بتوانید در آینده کار موسیقی را به شکل حرفه‌ای ادامه دهید. نواختن موسیقی شما را با فرصت‌های بسیاری مواجه خواهد کرد که زندگی‌تان را پربار می‌سازد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران