دسته بندی مطالب

نکاتی برای تجربه یک بارداری سالم

۲۷ خرداد ۱۳۹۶۰ بارداری و نوزاد

اگر مراقبت های لازم را از خودتان انجام دهید می توانید در دوران بارداری احساس فوق العاده ای داشته باشید. با انجام مراقبت هایی که در این مطلب خانومانه آورده شده است، شانس داشتن یک بارداری سالم را بدست می آورید.

 

نکاتی برای تجربه یک بارداری سالم

 

۱- پنج تا شش وعده غذایی متعادل به صورت روزانه بخورید.

۲- مصرف روزانه ویتامین های دوران بارداری را فراموش نکنید (در این مورد پیش از مصرف با پزشک تان مشورت کنید).

۳- مایعات زیاد بنوشید، حداقل هشت تا ۱۰ لیوان در روز، همچنین از نوشیدن مواد کافئین دار و حاوی رنگ های مصنوعی اجتناب کنید.

۴- از مصرف الکل اجتناب کنید.

۵- سیگار نکشید (همچنین سعی کنید تا جای ممکن در معرض دود سیگار قرار نگیرید).

۶- ورزش کنید، ورزش کردن هم برای سلامت عمومی بدن مفید بوده و هم در کاهش استرس بسیار موثر است. در یک کلاس ورزش مخصوص دوران بارداری ثبت نام کنید و یا هر روز به مدت حداقل پانزده تا بیست دقیقه با سرعت متوسط پیاده روی کنید. اما حواستان باشد که در داخل منزل یا در محل سایه دار پیاده روی داشته باشید که عرق نکنید.

۷- خواب کافی داشته باشید، حداقل هشت ساعت خواب شبانه. اگر شما از اختلالات خواب رنج می برید و در طی روز چرت می زنید، دراین مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۸- لباس راحت بپوشید. زیاد پای خود را در کفش محبوس نکنید و برای جلوگیری از خستگی و تورم پاها حتما روزی چند ساق و مچ ها را بالا نگه دارید یا به دیوار تکیه دهید.

۹- در اتومبیل از کمربند ایمنی استفاده کنید. بخش بالایی کمربند ایمنی در اتومبیل باید روی استخوان ترقوه قرار بگیرد و قسمت پایینی آن زیر شکم و بالای ران ها قرار بگیرد. مراقب باشید که اگر کمربند از روی شکم شما عبور می کند غیر استاندارد است. همچنین تا جای ممکن بهتر است خانم های باردار از کیسه هوای تعبیه شده در اتومبیل فاصله داشته باشند.

۱۰- از مصرف سر خود انواع داروها، چه شیمیایی و چه گیاهی بدون مشورت با پزشک متخصص زنان یا ماما خود داری کنید.

 

با رعایت ۱۰ مورد ذکر شده و سایر مراقبت های لازم، دوران بارداری شیرینی را پشت سر خواهید گذاشت و پس از آن از در سلامت کامل از داشتن فرزندی سالم لذت خواهید برد.

شما هم تجارب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران