دسته بندی مطالب

همه چیز در مورد آرایش لب ها

۱۶ بهمن ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

شاید در نگاه اول آرایش لب ها ساده به نظر برسد اما ترفندهایی برای زیباتر شدن لب ها و آرایش مناسب آن ها وجود دارد که در این مطلب سایت خانومانه به آن می پردازیم.

 

همه چیز در مورد آرایش لب ها

 

مراقبت از لب ها

برای داشتن لب های زیبا نباید فقط با آرایش کردن معایب آن را پوشاند بلکه باید با محصولات مناسب از آن ها مراقبت نمود. باید از محصولات مراقبتی لب که در داروخانه ها به فروش می رسند یک یا دو بار در هفته استفاده کرد و صبح ها و شب ها به کمک کرم یا بالم لب آن ها را چرب و مرطوب نگه داشت. پیش از این در مطلبی به ۵ توصیه برای داشتن لب های زیباتر اشاره کردیم.

 

انتخاب محصولات آرایشی مناسب

شرکت های آرایشی محصولات مختلفی را برای برجسته تر و زیباتر نشان دادن لب ها عرضه کرده اند؛ محصولاتی مانند رژ لب، برق لب، مداد، رژهای مایع و … حتی آرایش های دائمی نیز با این هدف ارائه شده است. اما باید نوع آرایش را بر اساس نتایجی که انتظار دارید و همچنین بر اساس راحتی در استفاده روزانه انتخاب کنید. برای مثال رژ لب های مایع باعث درخشندگی لب و حجم دادن به لب ها می شوند اما حالت چسبنده هم دارند که برخی خانم ها این حالت را دوست ندارند. رژهای مدادی ماندگاری طولانی و زیبایی زیادی دارند اما باعث خشک شدن لب می شوند.

خانم هایی که دوست دارند آرایش آن ها طبیعی جلوه کند یا افرادی که هر روز وقت کافی برای آرایش ندارند ترجیح می دهند از آرایش دائمی استفاده کنند. مثلاً با استفاده از تتو خط لب دائمی انجام دهند. اما با توجه به تنوع زیاد رژ لب ها، بیشتر خانم ها برای آرایش لب ها، رژ لب را انتخاب می کنند.

 

انواع مختلف رژ لب

برای انتخاب رژ لب مناسب باید چند موضوع را در نظر بگیرید: انتظاری که از رژ لب دارید، تاثیرات رژ بر روی لب، فرم لب ها، رنگ پوست و موهای شما، نوع پوست، استایل و سبک لباس پوشیدن، شیوه زندگی. در بازار انواع رژها با رنگ های گوناگون و برندهای مختلف وجود دارد اما شما باید با توجه به نیازهای خودتان تصمیم گیری کنید.

– آیا لب هایتان خشک است؟ باید از رژهای آبرسان استفاده کنید.

– وقت کافی برای تجدید آرایش در طول روز ندارید؟ باید از رژهای ۲۴ ساعته استفاده کنید.

– می خواهید چهره جذاب تری داشته باشید؟ باید از رنگ های تیره تر و قرمز استفاده کنید.

– می خواهید طبیعی به نظر برسید؟ باید رنگ های صورتی، بژ و خنثی را انتخاب کنید.

 

مطلب پیشنهادی: کدام رژ لب بیشتر به من می آید؟

 

تکنیک های آرایش

چه لب های خیلی باریکی داشته باشید چه لب های حجیم، مداد لب این امکان را می دهد تا آن طور که می خواهید به لب ها جلوه دهید. اگر لب های شما خیلی کوچک است، مداد را بیرون از لب ها اما با همان فرم لب هایتان بکشید. اگر لب های شما خیلی بزرگ است، مداد را داخل لب ها اما با همان فرم طبیعی بکشید. بهتر است رنگ مداد شبیه به رنگ طبیعی لب هایتان یا کمی پر رنگ تر از آن انتخاب شود. اگر می خواهید زیبا به نظر برسید، رنگ مداد باید با رنگ رژ همخوانی داشته باشد. ابتدا باید خط لب را روی لب ها بکشید و سپس با رژ لب داخل آن را با دقت و ظرافت پر کنید.

 

ترفندهای آرایش لب

– اگر لب هایتان خیلی بزرگ است باید داخل لب را مداد بکشید و قسمت های بیرون از خط لب را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. این کار کمک می کند تا لب ها کوچک تر به نظر برسند.

– اگر لب هایتان خیلی کوچک است، برای برجسته تر به نظر رسیدن آن ها، یک رژ لب براق یا رژ لب مایع حجم دهنده به لب بزنید.

– اگر لب هایتان بسیار گوشتی است، باید از رژ لب های مات و پررنگ استفاده کنید.

 

از اشتباهات زیر خودداری کنید

– اگر لب های نازکی دارید، از رژ لب های پر رنگ استفاده نکنید زیرا این رنگ ها لبتان را نازک تر نشان می دهند.

– اگر چشم هایتان آرایش زیادی دارد، از رژ لب های پررنگ و غلیظ استفاده نکنید زیرا چهره را مصنوعی نشان می دهند.

– اگر لب هایتان گوشتی است، از رژ لب های مایع که حجم لب را بیشتر نشان می دهند استفاده نکنید.

– اگر پوست لبتان خیلی خشک است؛ از رژ لب ها ۲۴ ساعته که لب را خشک تر می کنند استفاده نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران