دسته بندی مطالب

چند ترفند آرایشی از حرفه ای ها

۵ دی ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

گاهی اتفاق می افتد که از آرایشتان راضی نیستید و هر تلاشی کرده اید آرایشتان آن آرایشی که مد نظرتان بوده نشده است. هر چند که تلاش کرده اید ایرادها و کاستی های روی پوست صورت را زیر چند لایه کرم پنهان کنید اما باز هم بعد از آرایش روی پوست مشخص هستند و در نتیجه صورت حالت شادابی و زیبایی خود را ندارد. اگر تا به حال از آرایش هایی که خودتان انجام داده اید هرگز رضایت خاطر نداشته اید، خانومانه پیشنهاد می کند مقاله آرایشی زیر را بخوانید تا از ترفندهای جالب آرایشگران حرفه ای بهره ببرید تا نتیجه آرایش مورد قبولتان باشد و زیباتر شوید.

 

چگونه نقص های پوست را پنهان کنیم؟

 

چند ترفند آرایشی از حرفه ای ها

 

استفاده از قطره ویزین (visine)

قطره چشمی ویزین به خوبی نقص های پوست را می پوشاند. ممکن است با خود بگویید که این قطره برای رفع قرمزی و درد چشم هاست. کاملا حق با شماست، اما این قطره برای از بین بردن و کاهش نقص های پوست و جوش صورت نیز قابل استفاده می باشد. مقداری از قطره را روی پنبه بریزید و پنبه را روی زخم ها یا جوش صورت قرار دهید؛ این کار باعث انقباض رگ های خونی می شود و عیب های پوست را کاهش می دهد. برای این که نتیجه بهتری بگیرید می توانید پنبه آغشته به ویزین را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید و سپس روی قرمزی یا جوش صورتتان قرار دهید. سرما یکی از راه های موثر جهت از بین بردن جوش ها می باشد. حال می توانید آرایش صورت را شروع کنید.

 

کمی ماساژ قبل از زدن رژ گونه

بعضی بانوان اغلب از کرم پودر استفاده نمی کنند و ترجیح می دهند فقط از رژ گونه روی گونه ها استفاده کنند. گاهی اتفاق می افتد که رنگ رژ گونه آن گونه که می خواهید نیست و روی پوست رنگ اصلی خود را ندارد. پیشنهاد می شود قبل از آرایش صورت پوست را به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا خون  به جریان بیفتد. این امر باعث می شود تا صورت درخشش بیشتری پیدا کند و در نتیجه رنگ گونه هایتان نیز شفاف تر می شود و می توانید مقدار مناسب تری رژگونه استفاده کنید.

 

پوستتان را مرطوب کنید

اگر جنس پوستتان خشک است یا با فرا رسیدن فصل زمستان پوستتان خشک شده، حتما باید قبل از استفاده از کرم پودر یا پنکک از مرطوب کننده استفاده نمایید. در غیر این صورت بعد از گذشت چند ساعت کرم پودر روی صورتتان ایجاد خط می کند و پوستتان را بسیار خشک جلوه می دهد. پس قبل از شروع آرایش مقداری آب به پوستتان بزنید و سپس لایه ای نازک از کرم مرطوب کننده را به پوست بمالید تا پوست به اندازه کافی مرطوب شود. بعد از مرطوب نمودن، می توانید کرم پودر مناسب را به پوست بمالید.

 

هارمونی مرطوب کننده و کرم پودر

فراموش نکنید که نوع مرطوب کننده یتان باید با کرم پودر هماهنگ باشد. اکنون شما بهترین راه مرطوب کردن پوست را می دانید اما آیا می دانید که کرم پودرهایی که چرب هستند روی پوست مرطوب به خوبی پخش نمی شوند؟ چربی در آب حل نمی شود در نتیجه کرم پودر به خوبی روی پوست قرار نمی گیرد. پس اگر کرم پودرتان دارای چربی است، مرطوب کننده ای را خریداری نمایید که دارای چربی باشد، در این صورت کرم پودر به خوبی روی صورت پخش می شود.

 

شاداب نمودن پوست

برای شاداب به نظر رسیدن پوست صورت پیشنهاد می کنیم تا به پنکک یا کرم پودرتان، سایه چشم براق اضافه کنید. سایه فقط برای چشم ها کاربرد ندارد بلکه می توانید از آن برای شاداب نمودن پوست نیز استفاده نمایید. مقداری سایه به رنگ صدفی براق را با قلمو روی گونه ها، چشم ها، پیشانی، چانه و بینی بزنید. این امر موجب شفاف تر و درخشنده تر شدن پوستتان می گردد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران