دسته بندی مطالب

چند ترفند برای ماندگاری بیشتر آرایش

۲ اسفند ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

خانومانه: قطعاً شما هم به عنوان یک خانم این مشکل را تجربه کرده اید: با آرایشی زیبا و بدون نقص از خانه خارج می شوید و در عرض چند ساعت، آرایشتان ناپدید می شود! دیگر هیچ اثری از سایه چشمتان، کرم پودرتان، ریمل و رژ لبتان نیست. آیا می خواهید چند ترفند ساده یاد بگیرید که آرایشتان را تا هشت ساعت ثابت نگه دارد؟ پس با ما در این مطلب همراه باشید.

گاهی زمان های طولانی را جلوی آینه صرف آرایش می کنیم. با این حال، بعد از چند ساعت یا به علت گرما، یا تعریق پوست، آرام آرام آرایش محو می شود و دیگر اثری از آن زیبایی اولیه باقی نمی ماند و حتی گاهی با به جا گذاشتن لکه های سیاه دور چشم صورتمان را نازیبا نیز می کند. اما برای حل این مشکل راه حل هایی وجود دارد.

 

ترفندهایی آسان برای طولانی ماندن آرایش

 

پوست تمیز

 

پوست تمیز

قبل از آرایش کردن، حتما باید پوستتان را تمیز کنید تا آرایش قبلی کاملاً پاک شود. همچنین پوست باید مرطوب باشد تا بتواند سایه چشم، رژ گونه و کرم پودر را نگه دارد. اما چگونه می توان پوست را تمیز و مرطوب کرد؟ تکنیک آسانی که برای آماده کردن و مرطوب کردن پوست وجود دارد این است که از بخور بابونه استفاده کنید یا دو چای کیسه ای بابونه را در نصف لیوان آب بیندازید. سپس این دمنوش را به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا سرد شود. حال یک پنبه را داخل این دمنوش ببرید و با آن پوست را به خوبی پاک کنید. بابونه باعث فعال شدن جریان خون می شود و صورت را پاک و مرطوب می کند.

 

ترفندی ساده برای ماندگاری کرم پودر

 

ترفندی ساده برای ماندگاری کرم پودر

متخصصان آرایش بعد از آن که کرم پودر و پنکیک مات کننده را به صورت می زنند، به کمک یک اسپری کمی آب معدنی و آلوئه ورا به صورت می باشند. اسپری را نباید خیلی شدید و از نزدیک به صورت بزنید. فقط باید یک اسپری خیلی کم به پوست بزنید. سپس دوباره روی آن پودر مات کننده بمالید. این تکنیک باعث می شود که آرایش بهتر روی پوست جذب شود و مدت طولانی تری بماند.

برای تهیه این محلول باید یک لیوان آب معدنی را با یک قاشق ژل داخل آلوئه ورا بجوشانید. به خوبی آن را هم بزنید. بعد از هم زدن، ترکیب را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آن را داخل ظرف اسپری بریزید و از آن استفاده کنید.

 

ترفندی ساده برای ماندگاری ریمل

 

ترفندی ساده برای ماندگاری ریمل

این ترفند بسیار ساده و موثر است. قبل از آن که به مژه ها ریمل بزنید، کمی پودر تالک به مژه ها بپاشید. مقدار آن باید خیلی کم باشد. بگذارید این پودر روی مژه ها بماند. سپس ریمل را مثل همیشه روی مژه ها بمالید. به این ترتیب ریمل تمام روز بدون آن که زیر چشمتان بریزد و حالت خسته به چشمتان بدهد می ماند.

همچنین فراموش نکنید برای آن که ریمل خوب روی مژه ها بچسبد و مدت بیشتری بماند، باید ریمل باقی مانده از قبل را از روی مژه ها پاک کنید. اگر از ریمل ضد آب استفاده می کنید، مطمئناً جدا کردن ریمل باقی مانده از روی مژه کار دشواری است و معمولاً رد آن باقی می ماند و یا مژه هایتان کنده می شود. برای پاک کردن ریمل پیشنهاد می کنیم که این کار را انجام دهید: روغن نارگیل را با روغن زیتون مخلوط کنید و مقدار بسیار کمی از آن را به آرامی روی مژه ها بمالید. این کار هم ریمل را پاک می کند و هم رشد مژه ها را افزایش می دهد.

 

ترفندی ساده برای ماندگاری رژ لب

 

ترفندی ساده برای ماندگاری رژ لب

رژ لب همیشه اولین قسمت از آرایش است که پاک می شود. صحبت کردن، نوشیدن، خوردن همه و همه موجب می شود که رنگ رژ لب برود. در بازار رژ لب های ضد آب و ۲۴ ساعته وجود دارد اما این رژ لب ها هم سخت پاک می شوند و هم لب را زیاد زیبا جلوه نمی دهند. ولی یک ترفند وجود دارد که کمک می کند رژ مدت طولانی تر می ماند: لب هایتان را مرطوب کنید و پوست های مرده آن را جدا کنید. هر چه لب ها سالم تر باشند، رژ لب مدت طولانی تری باقی می ماند. بهترین راه برای مراقبت از لب ها این است که هر شب از یک دارو به شکل منظم بر روی لب ها استفاده کنید. این دارو را می توانید به راحتی خودتان تهیه کنید: ابتدا بالم لب را بر روی لب ها بمالید، سپس کمی شکر بر روی آن بزنید. پنبه ای را درون دمنوش بابونه کنید و روی لب هایتان بمالید. این تکنیک موجب لایه برداری و برداشتن پوست های مرده از روی لب می شود. این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید و صبح با خیال راحت از رژ لب استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران