دسته بندی مطالب

چند تفکر اشتباه در مورد شکلات

۲۹ دی ۱۳۹۶۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: اکثر ما شکلات را بسیار دوست داریم و در تمامی سنین زندگیمان آن را مصرف می کنیم. این محصول خوش طعم در زمان استرس نیز آرامش دهنده است. اما میان شکلات تلخ، شکلات بدون قند و شکلات شیری و سفید باید کدام یک را انتخاب نمود تا وزنمان افزایش پیدا نکند؟ در زیر به چند تفکر اشتباهی که تاکنون در مورد این محصول وجود داشته می پردازیم.

 

چند تفکر اشتباه در مورد شکلات

 

شکلات تلخ، بهترین انتخاب برای خوش اندام بودن!

آیا تا به حال از کسی شنیده اید که می گویند شکلات تلخ، بدون مغز (بادام، پسته، شیری) لاغر کننده است و کالری بسیار کمی دارد و برای حفظ تناسب اندام و سلامت بسیار مفید است؟ باید کمی ناراحتتان کنیم و بگوییم این تفکر اشتباه است. ۱۰۰ گرم شکلات، چه شکلات شیری، چه شکلات تلخ، با مغزی یا بدون مغز، به طور متوسط ۵۵۰ کیلو کالری انرژی دارد، یعنی هر تکه کوچک ۱۰ گرمی کاکائو ۵۵ کیلو کالری انرژی به شما می دهد.

۱۰۰ گرم شکلات با ۷۰ درصد کاکائو دارای ۵۷۲ کیلوکالری انرژی، ۱۰۰ گرم شکلات تلخ دارای کمتر از ۷۰ درصد کاکائو حاوی ۵۲۷ کیلوکالری انرژی و ۱۰۰ گرم شکلات شیری حاوی ۵۵۵ کیلوکالری انرژی است. اگر می خواهید تناسب اندام داشته باشید، حداکثر دو تکه کوچک شکلات در روز کافی است.

 

شکلات بدون قند کالری بسیار کمی دارد!

شکلات های بدون قند، که با نام شکلات های رژیمی به فروش می رسند، طرفداران زیادی دارند. گفته می شود که این شکلات ها کالری بسیار کمی دارند که البته این گفته هم نادرست است. البته نام “بدون قند” نام دروغینی برای این شکلات ها نیست زیرا در تولید این شکلات ها به جای ساکاروز، از مواد شیرین کننده استفاده می شود؛ در نتیجه این شکلات ها شکر ندارند. البته نداشتن شکر دلیل بر نداشتن کالری نیست! این شکلات ها، بر عکس قند، پر از مواد چرب می باشند.

در نتیجه باید گفت که شکلات بدون قند هم به اندازه شکلات معمولی کالری دارد و البته این مشکل را دارد که میزان چربی خوب آن نیز پایین است. در واقع در این شکلات ها به جای کره کاکائو، لسیتین دارند که مقدار چربی ترانس آن بسیار بالا است؛ چربی ترانس، اسیدهای چربی می باشند که برای جامد شدن هیدروژنه شده اند. اسیدهایی که توسط عوامل فیزیکی نظیر حرارت یا فشار تولید می‌شوند می‌توانند منجر به مشکلات مختلفی برای سلامتی انسان شوند و بیماری های قلبی و عروقی را به همراه داشته باشند. پس بهتر است از شکلات های معمولی به جای شکلات های بدون قند استفاده کنید.

 

شکلات برای افراد دیابتی ممنوع است!

مردم دیابتی باید به طور مرتب گلیسمی خود را کنترل کنند. گلیسمی در واقع میزان قند موجود در خون است. در نتیجه باید از خوردن مواد شیرین خودداری کنید و یا در صورت پایین بودن میزان گلیسمی آن را مصرف کنند زیرا مواد شیرین موجب افزایش سریع گلیسمی می شوند. شکلات اگرچه جزو مواد شیرین خوراکی می باشد اما اگر درست انتخاب شود شیرینی چندان زیادی ندارد.

کاکائوی سفید حاوی ۵۷ درصد قند، کاکائوی شیری حاوی ۵۱ درصد قند و کاکائوی تلخ فقط حاوی ۲۱ درصد قند می باشد. دلیل آن نیز این است که شکلات تلخ بیشتر دارای کاکائو است و در نتیجه میزان چربی آن بالا است نه قند آن؛ مقدار فیبر کاکائوی تلخ نیز قابل توجه است: این نوع کاکائو ۱۲٫۷ درصد فیبر دارد در حالی که کاکائوی شیری ۱٫۲ درصد و کاکائوی سفید ۰ درصد فیبر دارد.

پس شاخص گلیسمی شکلات تلخ بسیار پایین و بین ۲۵ تا ۳۰ است. در نتیجه هیچ دلیل علمی ای وجود ندارد که نشان دهد افراد دیابتی نباید کاکائو مصرف کنند. البته به شرطی که میزان مصرف پایین باشد (برای مثال حداکثر روزی یک تکه کوچک مصرف شود) و ترجیحا شکلات تلخ باشد.

 

شکلات میگرن آور است!

به ندرت پیش آمده که طرفداران شکلات بعد از خوردن آن ادعا کنند که میگرن گرفته اند. بعضی مواد غذایی حاوی تیرامین می باشند؛ تیرامین ترکیب شیمیایی است که بدن ما آن را از یک اسید آمینه به نام تیروزین می سازد. تیرامین می تواند میگرن را در افراد مبتلا به آن تشدید کند. الکل، کافئین، ماهی شور و مخمرها نیز در این افراد مشکل ساز هستند. شکلات نیز حاوی تیرامین است اما مقدار موجود در آن بسیار کم است و نمی تواند میگرن به همراه داشته باشد. ممکن است با خوردن غذاهای دیگر، تجمع تیرامین افزایش یافته و دچار میگرن شوند.

 

کاکائو اعتیادآور است!

اگرچه بعضی از کسانی که عاشق شکلات هستند اذعان می کنند که شکلات برای آن ها اعتیاد آور بوده و اگر آن را مصرف نکنند از لحاظ روانی دچار مشکل می شوند، اما آیا این واقعا اعتیاد است یا یک وابستگی شدید که ممکن است به هر خوراکی دیگری داشته باشید؟ اعتیاد زمانی است که شما دوز مصرف ماده ای را افزایش می دهید، اما در وابستگی فقط احساس می کنید که باید آن را مصرف کنید.

همچنین در اعتیاد، زمانی که فرد ماده را مصرف نکند به شکل شدیدی احساس می کند که به آن نیاز دارد. این امر در مورد شکلات اصلا صادق نیست.

برعکس، خوردن شکلات موجب افزایش ترشح هورمون های لذت بردن یا همان هورمون های اندورفین می شود؛ این هورمون در ورزشکاران نیز ترشح می شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران