دسته بندی مطالب

چه شلوار جینی بپوشم تا زیباتر شوم؟

۸ دی ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

شلوار جین یکی از شلوارهای عالی برای ست کردن با لباس است. این جنس شلوار راحت است و با تمامی استایل های لباس پوشیدن هماهنگی دارد. اما مشکل اینجاست که جین هزاران مدل دارد. چطور باید شلوار جین مناسبی را انتخاب کنیم که زیبایی های انداممان را بیشتر نشان دهد و نقص ها را بپوشاند؟ خانومانه در این  مقاله به شما کمک می کند تا با توجه به اندامتان شلوار مناسب را پیدا کنید!

این روزها شلوار جین چسبان با کفش های کتانی بسیار مد شده است؛ البته برای رفتن به سر کار یا حتی برای بیرون رفتن با دوستان این شلوار را با کفش های پاشنه دار نیز می پوشند.

شلوار جین این مزیت را دارد که در شرایط مختلف چه در محیط کاری چه در محیط دوستانه قابل پوشیدن است.

البته دقیقا مشکل همین جا است. هزاران مدل شلوار جین در بازار موجود است، از هر رنگی، با هر شکلی. پیدا کردن مدل و رنگی که با توجه به انداممان ما را زیباتر نشان دهد کار دشواری است.

در این مطلب با توجه به معیارهای مختلف اندامتان، به شما کمک خواهیم کرد تا شلوار جین مناسبتان را بپوشید.

 

پاهای کوتاهی دارم: شلوار جین چسبان یا راسته انتخاب کنید

 

پاهای کوتاهی دارم: شلوار جین چسبان یا راسته انتخاب کنید

 

اگر قد پاهایتان کوتاه است، بهتر است برای بلند نشان داده شدن قد از لباس هایی که شما را فشرده و کوتاه نشان می دهند خودداری کنید. مثلا شلوار جین دمپا گشاد را هرگز انتخاب نکنید.

برای بلند نشان داده شدن قد، شلوارهای اسلیم (جذب) یا شلوارهای راسته را انتخاب کنید. این شلوارها پاهایتان را کشیده تر نشان می دهند. علاوه بر آن، کفش پاشنه بلند نیز می تواند به بلند تر نشان داده شدن قد کمک کند.

برای آن که پاهایتان بلندتر از قد واقعی نشان داده شوند، می توانید از شلوارهای براق نیز استفاده کنید.

 

پهلوهای بزرگی دارم: شلوار جین راسته بپوشید

 

پهلوهای بزرگی دارم: شلوار جین راسته بپوشید

 

اگر پهلوهای بزرگی دارید باید شلوار جینی را انتخاب کنید که پهلوهای آن برایتان جذب نباشد. شلوار جین راسته بهترین انتخاب برای شما است.

 

باسن صافی دارم: شلوار جین فاق کوتاه بپوشید

 

باسن صافی دارم: شلوار جین فاق کوتاه بپوشید

 

اگر باسن برجسته ای ندارید، شلوار جین فاق کوتاه و تنگ باعث می شود که اندام شما زنانه تر به نظر برسد. اما حتما مدلی را انتخاب کنید که باسن شما را گرد نشان دهد.

بعضی از شلوارهای جین در قسمت جیب های پشتی ابرهای نازکی دارند که باسن را برجسته نشان می دهند.

جین فاق کوتاه و تنگ را تقریبا با هر لباسی می توان پوشید.

 

باسن برجسته و گرد دارم: جین فاق بلند بپوشید

 

باسن برجسته و گرد دارم: جین فاق بلند بپوشید

 

در واقع باید پشت شلوار جینتان از جلوی آن بلندتر باشد. شلوارهای جین فاق بلند بهترین شلوارهایی هستند که برای این نوع فرم باسن مناسبند.

البته باید به جیب های شلوار نیز توجه داشته باشید. شلوارهایی که پشتشان جیب دارد باسن را بزرگتر نشان می دهند. همچنین اگر در مهمانی ها شلوار جین پوشیده اید سعی کنید شلواری را که پشت آن طرح یا شکل یا هر چیز اضافه ای دارد و توجه را جلب می کند نپوشید.

هرگز شلوارهای فاق کوتاه نپوشید.

 

پاهای بلندی دارم: شلوار جین اسلیم یا راسته بپوشید

 

پاهای بلندی دارم: شلوار جین اسلیم یا راسته بپوشید

 

اگر پاهای بلندی دارید و می خواهید بیشتر قد بلندیتان نمایان شود، بهتر است شلوارهای کاملا فیت بپوشید، مانند شلوار جین اسلیم (جذب) یا راسته. بهتر است شلوارهایی را انتخاب کنید که پهلوهای آن چسبان و قسمت ران آن جذب باشد.

اگر بر عکس، نمی خواهید که پاهایتان زیاد بلند به نظر برسد، از مدل های دمپا گشاد استفاده کنید؛ این مدل ها قد را کوتاه تر نشان می دهند.

 

چاق هستم: شلوار جین فاق بلند بپوشید

 

چاق هستم: شلوار جین فاق بلند بپوشید

 

اگر کمی شکم دارید و اندامتان تا حدی چاق است و به طور کلی چاق به نظر می رسید بهترین شلوار، شلواری است که ضمن لاغر نشان دادنتان کمی شما را بلند قد تر نیز نشان دهد. شلوارهای فاق بلند شکم را می پوشاند و ران هایتان را عضلانی نشان می دهد. برای آن که قدتان هم بلندتر نشان داده شود، شلوار راسته یا جین دمپا اسپانیولی (گشاد) بپوشید.

برای آن که انحنای پاهایتان ظریف تر به نظر برسد، بهتر است از جین اسلیم استفاده کنید. می توانید برای آن که راحتی بیشتری داشته باشید از لگ های طرح جین نیز استفاده کنید.

 

لاغر هستم: جین اسکینی بپوشید

 

لاغر هستم: جین اسکینی بپوشید

 

اگر اندام لاغری دارید اصلا به دنبال این نباشید که بخواهید با پوشیدن شلوار جین گشاد خودتان را چاق نشان دهید؛ در این شلوارها کاملا گم می شوید. بهترین شلوار برای شما جین مخصوص افراد لاغر یا همان جین اسکینی است. این شلوار فقط برای افراد خیلی لاغر مناسب است.

 

ران های چاقی دارم: جین ساده و راسته

 

ران های چاقی دارم: جین ساده و راسته

 

اگر ران چاقی دارید کافی است شلوار جینی انتخاب کنید که رنگ آن زیاد روشن نباشد و قسمت سنگ شور شده آن روی ران ها باشد نه در کناره های شلوار تا به این ترتیب کشیدگی ران ها را بیشتر نشان دهد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران