دسته بندی مطالب

چه کنیم که لاک در شیشه بیشتر دوام بیاورد؟

۵ مرداد ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

بسیاری از خانم ها عاشق زیبا کردن ناخن ها، لاک زدن و طراحی ناخن با لاک هستند؛ اما معمولاً بعد از مدتی لاک ها خشک می شوند و مجبوریم بعد از یک یا دو بار استفاده آن را دور بیندازیم. با یک سری از ترفندهای جالب می توان عمر لاک ها را افزایش داد تا لاک دیرتر خشک شود. اگر شما هم این مشکل را تاکنون داشته اید، حتماً این مطلب سایت خانومانه را بخوانید.

 

چه کنیم که لاک در شیشه بیشتر دوام بیاورد؟

 

جلوگیری از خشک شدن لاک

– اولین چیزی که باید بدانید این است که زمانی که لاک را خریدید باید آن را در جایی دور از نور، گرما و رطوبت قرار دهید. لاک باید در جایی خنک نگه داشته شود تا سفت، غلیظ یا خشک نشود. بهترین راه این است که لاک را در یخچال نگه دارید. اگر دوست ندارید که لاک را با مواد غذایی در یخچال قرار دهید، بهتر است آن را در یک جعبه بگذارید و آن را دور از نور و گرما قرار دهید.

 

لاک باید در جایی خنک نگه داشته شود

 

– راه دیگر برای طولانی تر شدن عمر لاک در شیشه این است که گهگاهی شیشه را تکان دهید. لاک از مواد مختلفی مانند نیتروسلولز، تولوئن و فرمالدهید تشکیل شده است که از هم جدا می شوند و باعث می شود لاک خشک شود؛ اگر لاک را هر چند وقت یک بار تکان ندهید، خواهید دید که لایه ای روغنی روی آن می نشیند که همان مواد سازنده است.

– فراموش نکنید که در لاک را محکم ببندید. اگر هوا وارد لاک شود، باعث غلیظ شدن و خشک شدن لاک می شود. حتی زمانی که در حال لاک زدن هستید و لایه اول لاک را زده اید و منتظرید تا خشک شود و سپس لایه دوم را بزنید، باید در لاک را ببندید.

 

در لاک را محکم ببندید

 

مطلب پیشنهادی: پاک کردن لاک ناخن با خمیر دندان

 

– تمیز کردن یکی دیگر از روش های مهم برای حفظ لاک در بهترین شرایط است. همان طور که باید هفته ای یک بار برس های آرایشی را تمیز کنیم، باید زمانی را هم بگذاریم تا لاک اضافه شیشه لاک را پاک کنیم. اگر لبه لاک را خوب پاک نکنید، لاک و مواد آن روی لبه لاک جمع می شود و باعث می شود که نتوانید در لاک را خوب ببندید و در نتیجه هوا وارد لاک می شود و موجب خشک شدن لاک می شود. برای جلوگیری از خشک شدن لاک بر روی لبه شیشه، یک پنبه آغشته به لاک پاک کن بردارید و سر لاک را تمیز کنید.

– اگر لاک در آستانه خشک شدن است، یک ترفند جالب و موثر برای آن وجود دارد. کمی آب را در داخل مایکروفر یا روی گاز داغ کنید اما نگذارید بجوشد. زمانی که به نقطه جوش نزدیک بود آن را بردارید. سپس شیشه لاک را درون آن قرار دهید. حتماً باید انتهای شیشه و نه سر آن داخل آب گرم باشد تا آب داخل آن نرود. بگذارید شیشه لاک ۳ دقیقه درون آب گرم بماند. خواهید دید که لاک سریع حل می شود و دوباره به حالت مایع بر می گردد. باید این نکته را گفت که این کار باعث نمی شود که لاک برای همیشه باقی بماند بلکه باید هر چند وقت یک بار این کار را تکرار کنید تا لاک همیشه مایع باقی بماند.

 

اگر لاک در آستانه خشک شدن است

 

– هرگز داخل لاکی که خشک یا سفت شده است آستون نریزید. این ترفند سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرد غافل از این که این کار به شدت به لاک آسیب می زند. در حال حاضر در بازار محصولاتی به نام رقیق کننده لاک وجود دارد که فرمولاسیون آن ها برای همین کار طراحی شده است. پیشنهاد می کنیم که چند قطره از این محصول را داخل لاک بریزید تا لاک رقیق شود.

 

داخل لاکی که خشک یا سفت شده است آستون نریزید

 

نکته: ترفندهایی که در این مطلب گفته شد را حتماً انجام دهید. بهترین گزینه نگه داشتن لاک در یخچال است؛ اما اگر این کار امکان پذیر نیست حتماً سایر ترفندها را دنبال کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران