دسته بندی مطالب

چگونه آینه حمام را تمیز کنیم؟!

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ خانه و خانه داری

هنگام تمیز کردن حمام، باید به آینه های موجود در حمام خیلی دقت کرد؛ آینه های حمام گرد و غبار را خیلی راحت نشان می دهند. آن ها ممکن است به قطرات آب و یا محصولات دیگر موجود در حمام همچون صابون، مواد آرایشی، خمیر دندان، لاک ناخن، اسپری مو و غیره آغشته شوند. برخی اوقات تعدادی از این لکه ها خیلی سرسخت هستند و پاک کردن آن ها از روی آینه بدون آسیب رساندن به آن کمی دشوار است. اما نکات و ترفندهایی وجود دارد که می توانید به راحتی آینه ها را تمیز کنید. در این مطلب سایت خانومانه در مورد چگونگی تمیز کردن آینه های حمام و جزئیات مرتبط به آن صحبت خواهیم کرد.

 

چگونه آینه حمام را تمیز کنیم؟!

 

ترفندهای تمیز کردن آینه های حمام

۱- برای تمیز کردن آینه های حمام و از بین بردن لکه های روی آن مراحلی وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید. روش هایی که شما استفاده می کنید به وضعیت آینه های شما بستگی دارد. آینه شما خیلی کثیف است؟ اگر این چنین است؛ کار تمیز کردن را با یک پارچه خشک شروع کنید. پارچه را روی آینه بکشید؛ دقت نمایید که پارچه شما بدون پرز باشد تا از آسیب رساندن به آینه جلوگیری شود. کشیدن پارچه خشک روی آینه سبب می گردد لایه های گرد و غبار از روی آینه برداشته شود. اگر متوجه لکه هایی همانند قطرات خشک آب و یا لکه مواد آرایشی و از این قبیل لکه ها شدید پیشنهاد می کنیم موارد زیر را حتما انجام دهید:

– قطرات خشک شده آب: برای قطرات خشک شده آب از یک تکه دستمال کاغذی کمک بگیرید؛ آن را به آب مرطوب کنید و از آن برای پاک کردن استفاده کنید. سپس، تمام آینه را با پارچه بدون پرز خشک کنید.

–  لکه های مواد آرایشی: برای از بین بردن لکه های روغنی لوازم آرایش از روی آینه، از یک تکه پارچه آغشته به الکل کمک بگیرید. الکل برای از بین بردن لکه های روغنی بسیار موثر می باشد.

– لکه های چربی: برای از بین بردن لکه های چربی آب، آمونیاک و الکل را به نسبت های مساوی با یکدیگر ترکیب نمایید و ۱ قاشق چایخوری گلیسیرین به آن اضافه نمایید. این یک روش مطمئن برای لکه های چربی است.

 

تمیز کردن آینه های حمام

 

۲- اگرچه می توانید برای پاک کردن لکه های آینه از محصولات موجود در بازار نیز کمک بگیرید، واقعیت این است که این محصولات اغلب نتیجه دلخواه را ارائه نمی دهند. این امر به خصوص در مورد آینه هایی که بسیار قدیمی هستند و درخشندگی خود را از دست داده اند، صادق است. برای تنفس زندگی در این آینه های قدیمی، می توانید ترکیب سرکه سفید و آب را امتحان کنید. ترکیبی ایده ال که به کمک آن می توانید آینه خود را تمیز، براق و زیبا کنید. پیش از این نیز در مطلبی تحت عنوان ۵ پاک کننده طبیعی برای درز کاشی ها از سرکه سفید به عنوان یکی از پرکاربرد ترین مواد طبیعی موجود در خانه ها نام بردیم. بنابراین، برای نتیجه بهتر مواحل زیر را دنبال کنید:

– ترکیبی از آب و سرکه سفید به نسبت ۲ به ۱ را تهیه کنید؛ آن را درون یک بطری اسپری ریخته و خوب تکان دهید.

– بعد از پاک کردن آینه با پارچه تمیز و خشک این مخلوط را روی آینه اسپری کنید و با یک روزنامه آن را پاک کنید. روزنامه برای پاک کردن شیشه و آینه بسیار ایده آل است.

– سپس، با یک روزنامه تمیز دیگر سطح آینه را خشک کنید تا رطوبت اضافه آن از بین رود. اگر آینه بزرگ است برای خشک کردن آن از ابزار مخصوص شیشه شستن (یا همان تی شوی شیشه) کمک بگیرید. این کار به خشک کردن کامل و سریع تر آن کمک می کند.

 

تمیز کردن آینه های حمام با آب و سرکه سفید

 

مطلب پیشنهادی: ترفندهایی برای تمیز کردن شیشه ها

 

۳- روش فوق یک روش رایج برای تمیز کردن آینه ها می باشد؛ با این حال، این تنها روشی نیست که می تواند آینه های شما را تمیز و براق کند. علاوه بر سرکه سفید، محصولات دیگری همچون آمونیاک نیز وجود دارد که در دسته پاک کننده ها و شوینده ها بسیار موثر هستند.

– برای استفاده از آمونیاک، ابتدا آن را با آب رقیق نمایید (به نسبت ۱ به ۵ یا ۲ به ۵). این ترکیب را روی آینه بزنید و با یک پارچه خشک آن را پاک کنید.

 

۴- هر کدام از روش های فوق به راحتی آینه های حمام شما را تمیز و براق می کنند و جلوه ای شاداب و بی نظیر به حمام شما می بخشند. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، توصیه های زیر را فراموش نکنید:

– از خیس کردن آینه ها خودداری کنید؛ زیرا رطوبت به مرور زمان به آینه می چسبد و منجر به ایجاد نقاط تیره روی آینه می شود.

– برای تمیز کردن آینه ها از پارچه های بدون پرز (مانند میکروفیبر) استفاده نمایید و یا از روزنامه کمک بگیرید. به هیچ عنوان از حوله برای تمیز کردن آینه ها استفاده نکنید.

– اگر آینه ها بسیار کثیف هستد؛ ابتدا با استفاده از یک اسفنج آغشته به صابون آن را تمیز کنید.

 

تمیز کردن آینه های حمام با دستمال مایکروفیبر

 

۵- یک نکته بسیار عالی برای از بین بردن نقاط سیاه مزاحم که برخی اوقات روی پنجره های حمام نیز ظاهر می شود در اینجا بازگو می کنیم:

– این ذرات تیره در نتیجه ایجاد رطوبت به مرور زمان ایجاد می شوند که به قسمت پشت آینه نیز آسیب می رسانند. هنگامی که این اتفاق رخ داد؛ مقداری رنگ نقره ای خریداری کنید و این نقاط سیاه را رنگ نمایید. این عمل، لکه ها را از بین می برد و به این ترتیب می توانید از آینه خود سالیان سال استفاده نمایید.

اینها نکاتی ساده و سریع در مورد تمیز کردن آینه حمام بود؛ اکنون دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای لکه های آینه حمام شما وجود ندارد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران