دسته بندی مطالب

چگونه ابروهایی شگفت انگیز داشته باشیم؟

۱۱ خرداد ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

همه ی خانم ها به دنبال راهی برای پرپشت، پهن و زیباتر کردن ابروهای خود هستند. در این مطلب خانومانه قصد داریم تا تکنیک ها و ابزارهای لازم برای داشتن چنین ابروهایی را در  ۴ مرحله­ ی فوق العاده ساده به شما آموزش می دهیم.

 

چگونه ابروهایی شگفت انگیز داشته باشیم؟

 

مرحله اول: اجازه دهید آن ها رشد کنند

برای اینکه ابروهایتان به همان پرپشتی و پهنای سابق خود دست یابند نیاز دارند که به طور کامل رشد کنند. بنابراین در این دوره رشد کامل هرگز نباید از هیچ وسیله ای برای برداشتن یا حالت دادن به ابروها استفاده کرد. ابروها برای رشد کامل تقریبا شش هفته زمان لازم دارند. بنابراین گرچه ممکن است در این مدت ظاهر چندان زیبا و خوبی نداشته باشد اما باید بدانید که در بلند مدت ارزشش را خواهد داشت و بعد از گذشت این زمان از ابروهای خود لذت خواهید برد. اما راه هایی هم برای پرپشت شدن ابروها و افزایش رشد موها وجود دارد؛ گرچه فرایند رشد ابروها تا حدی زمان بر و خسته کننده است اما باید خبر خوشی به شما بدهیم و اینکه روغن کرچک می تواند بسیار موثر باشد و به رشد ابروها کمک کند. 

چگونه باید از روغن کرچک استفاده کرد؟

به منظور افزایش رشد موها، باید فرچه ی مخصوص ابرو را به روغن کرچک آغشته کرده و در جهت رویش ابروها و مایل به سمت بالا بکشید. به این صورت اعصاب تحریک شده و افزایش رشد مو را در پی دارد.

پس از مرحله ی اول و رشد کامل ابروها، اکنون شما یک قدم به داشتن ابروهایی شگفت انگیز نزدیک تر شده و وارد مرحله ی بعد می شویم.

 

مرحله دوم: چگونه شکل دادن ابروها

مرحله ی دوم که می توان گفت سخت ترین قسمت در این فرایند ۴ مرحله ای است، چگونه شکل دادن و آراسته کردن این ابروهای بلند و نامرتب است. اما نگران نباشید؛ با راهنمایی های خانومانه شما به راحتی از پس این مرحله بر می آیید و ابروهای زیبایی خواهید داشت. راه های زیادی برای برداشتن ابروها و مرتب کردن آن ها وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

– موم

هر چقدر هم که شما در این کار مهارت داشته باشید اما باز هم توصیه می شود که اجازه دهید فرد دیگری این کار را برای شما انجام دهد. با این حال باید بدانید که موم هرچقدر هم مفید باشد اما معایبی هم دارد و به خصوص اگر پوست حساسی دارید بهتر است از آن صرف نظر کنید و به سراغ یکی دیگر از راه های زیر بروید.

– بند انداختن

بند انداختن یکی از محبوب ترین روش ها در طی چند سال گذشته بوده است و باید گفت که نتیجه ی آن هم شگفت انگیز است و ابروهایی تمیز و زاویه دار بدون هیچگونه ریختگی یا خرابی به شما می دهد. تا حدی عملکرد آن شبیه به موم است یعنی مو را از ریشه در می آورد و می تواند دردناک باشد؛ به ویژه در چند بار اول. اما مهم ترین تفاوت آن با موم این است که برای پوست های حساس ضرری ندارد که می تواند خبر خوشحال کننده ای باشد برای کسانی که نمی توانند از موم استفاده کنند و اما نکته ی مهم دیگر بند اندختن این است که به لحاظ قیمتی هم به مراتب ارزان تر و به صرفه تر از موم است.

– موچین

موچین یار قدیمی و محبوب ابروها. حتما همه ی خانم ها یک عدد موچین در کیف لوازم آرایش خود دارند اما آیا از آن به درستی استفاده می کنند؟ باید بدانید که استفاده از موچین هم فواید و معایب مخصوص به خود را دارد.

فواید:

– خودتان تعیین می کنید که چطور و چگونه به ابروهایتان حالت دهید.

– هزینه ای ندارد (در واقع تنها هزینه ی یک بار خرید موچین را می پردازید و بارها و بارها از آن استفاده می کنید)

– نسبتا بدون درد است.

معایب:

– برداشتن همه ی موهای ریز و ظریف تقریبا غیر ممکن است.

– زمان بر است و تا حدی به مهارت نیاز دارد.

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت که موچین گزینه ای عالی، مقرون به صرفه و قابل اعتمادتری است و همچنین ظاهر طبیعی تری هم به ابروهایتان می دهد. اما پس از برداشتن موهای اضافه نوبت به مرتب سازی موهای بلند می رسد. قبل از برداشتن قیچی و دست به کار شدن بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که بیشتر طرفدار چه نوع ابرویی هستید. اگر ابروهایی کوتاه، مرتب و زاویه دار می پسندید بهتر است قیچی را برداشته و شروع کنید. اما اگر طرفدار ابروهایی ضخیم، شلوغ و پر هستید قیچی را سر جایش بگذارید و از ابروهایتان لذت ببرید.

 

مطلب پیشنهادی: آرایش ابروها بر اساس شکل صورت

 

مراقبت از ابرو

حالا که آموخته اید چگونه ابروهایتان را شکل بدهید و مرتب کنید، وقت آن است که مراقبت های پس از اصلاح و برداشتن ابرو را هم بیاموزید. پس از برداشتن ابروها و قیجی زدن آنها ممکن است پوست دور ابروها اندکی ملتهب شود یا آلوده شود. بهتر است پس از هر بار اصلاح برای پاک کردن آلودگی ها و نرم کردن پوست اطراف ابرو از روغن های مخصوص صورت استفاده کنید.

 

مرحله سوم: آرایش ابروها

تا اینجا آموخته اید که چگونه ابروهایی پرپشت داشته باشید و نحوه ی مرتب کردن آن ها را نیز آموزش دیده اید. در ادامه به چگونه آرایش کردن ابروها می پردازیم. در گذشته آرایش ابروها تا حدی محدود انجام می شد اما امروزه همه چیز تغییر کرده و شما به راحتی می توانید هر نوع آرایش مخصوص با چشمانتان را انتخاب کنید و بدین منظور ابزارهای زیادی هم در در دسترس خواهید داشت.

– برس ابرو: در مرحله ی اول باید ابروهای خود را برس بزنید و آن ها را صاف و مرتب کنید.

– رنگ ابرو: اگر به دنبال تغییر یا تفاوت با قبل هستید می توانید ابروهایتان را رنگ کنید و ظاهری متفاوت تر پیدا کنید. گرچه این روش به لحاظ فنی آرایش محسوب نمی شود اما شما را به خواسته تان می رساند.

– پرتر نشان دادن ابروها با استفاده از پودر: اگر همچنان به دنبال روشی برای پرتر نشان دادن ابروهای خود هستید می توانید از پودرهای مخصوص به این کار استفاده کنید . جاهای خالی داخل ابرویتان را با این پودرها پر کنید.

– مداد ابرو: یکی دیگر از راه های پرتر کردن ابروها استفاده از مداد ابرو است. در واقع می توان با مداد خطهای شبیه به مو داخل ابرو کشید و ظاهری طبیعی تر به ابروها داد. مداد ابرو از پودر دقیق تر است؛ به ویژه برای افرادی که ابروهای نازک تری دارند.

– ژل ابرو: ژل ابرو نه تنها ظاهری طبیعی تر و ضخیم تر به ابروهایتان می بخشد بلکه کمک می کند تا آرایش ابروهایتان طی روز به هم نریزد و مرتب باقی بماند.

حالا که تا اینجا نحوه ی آرایش ابروها را آموختید بهتر است چگونگی نگهداری از آن ها را در طول روز نیز بدانید. 

 

مرحله چهارم: نگهداری

آفرین! شما تا این مرحله کارتان را به خوبی انجام داده اید. در حقیقت دانستید که چطور ابتدا باید ابروهایی پرپشت و ضخیم داشته باشید، سپس نحوه ی اصلاح و بعد آرایش آن ها را نیز آموختید و دانستید که چگونه می توان ابروهایی زیبا و شگفت انگیز داشت. اما کارتان تمام نشده است، در مرحله ی آخر باید بدانید که چطور باید از ابروهایتان مراقبت کنید. در واقع باید مراحل زیر را انجام دهید:

– استفاده ی روزانه از روغن کرچک

– برداشتن موهای اضافه با موچین هر ۲ یا ۳ روز یک بار

– موم یا بند انداختن هر ۳ الی ۴ هفته یک بار

– رنگ کردن ابرو ها هر ۴ الی ۶ هفته یک بار

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران