دسته بندی مطالب

چگونه از کرم پودر استفاده کنم؟

۱۸ دی ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

کرم پودر یکی از ارکان اساسی در زیبا شدن آرایش بانوان است. در این مطلب سایت خانومانه به این موضوع می پردازیم که چگونه رنگ و نوع کرم پودر را انتخاب کنید. همچنین با هم تکنیک های استفاده از کرم پودر را می آموزیم.

محصولات اولیه برای آرایش که به آن نیاز است را آماده کنید:

– چند دستمال کاغذی

– پنبه برای اصلاح اشتباهات و خطاها در آرایش

– پدهای آرایشی برای مالیدن کرم پودر

– چند قلمو برای پودر و رژ گونه

– کرم پودری که انتخاب کرده اید

– کرم ضد چروک

– پودر مات کننده

– رژ گونه

 

مرحله اول: تمیز کردن پوست

قبل از شروع آرایش حتما پوست را تمیز کنید. پوست تمیز، زیبایی و تاثیر آرایش را دو چندان می کند. به کمک یک اسفنج کوچک و یک کرم مرطوب کننده نیمه مایع، پوست را تمیز کنید. هیچ اثری از آرایش قبلی نباید باقی بماند.

 

مرحله دوم: مرحله قبل از آرایش

اگر لازم است از پودرهای پایه یا کانسیلرهای با رنگ مناسب استفاده کنید تا کوچکترین اثری از لک یا هر گونه مشکل پوستی باقی نماند.

سفید: برای شفاف کردن پوست

آبی: برای کاهش قرمزی پوست

سبز: مخفی کردن اثر بریدگی و لک های قرمز

صورتی: برای کم رنگ و ملایم کردن رنگ پوست

بنفش: کم رنگ و جوان کردن پوست

نارنجی: برای برنزه و یکنواخت کردن پوست

 

مرحله سوم: یکنواخت کردن رنگ کرم پودر بر روی صورت

اگر کرم پودرتان شیشه ای است، آن را تکان دهید تا رنگ دانه های آن به خوبی مخلوط شود. مقداری از آن را کف دست بریزید و با نوک انگشتتان به آرامی به آن بزنید تا مایع کمی گرم شود. کرم پودرتان از هر نوعی باشد (شفاف کننده، پوشش دهنده، براق یا طبیعی) باید رنگ آن با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشد و روی پوست مشخص نشود.

کرم پودر را به همه قسمت های صورت بمالید و با حرکاتی از داخل به سمت خارج صورت آن را پخش کنید.

– ۴ نقطه روی پیشانی

– ۱ نقطه روی هر یک از پلک ها

– ۱ نقطه زیر هر یک از چشم ها

– ۱ نقطه در وسط بینی

– ۱ نقطه روی نوک بینی

– ۱ نقطه روی گونه ها

– ۱ نقطه بین بینی و دهان

– ۱ نقطه روی چانه

– ۱ نقطه در هر دو گوشه لب

 

مرحله چهارم: اصلاحات احتمالی

اکنون کرم ضد چروک را با یک قلمو به آرامی روی پوست بمالید. کرم ضد چروک را زیر چشم ها و فقط روی چروک های آن، در گوشه لب و اگر پلک هایتان افتاده و یا فرو رفته هستند، روی پلک نیز از آن استفاده کنید. سپس بر روی کرم با انگشت اشاره خود به آرامی ضربه بزنید. انگشت اشاره نسبت به انگشت های دیگر فشار کمتری وارد می کند و در نتیجه کارتان ظریف تر انجام می شود. بر روی نقاطی از صورت مانند زیر چشم ها که سایه تاریکی دارند مجددا کرم پودر بمالید. در صورتی که بعد از زدن کرم پودر همچنان چروک ها باقی مانده بودند، از مداد یا کرم ضد چروک قوی تر استفاده کنید.

 

مرحله پنجم: استفاده از پنکیک

پنکیک بهترین وسیله آرایشی است که پوست را لطیف و نرم می کند. پنکیک را با استفاده از پد مخصوص آن به تمام صورت از جمله پلک ها و لب ها بمالید. بهتر است از پنکیک مات که با همه نوع پوست سازگاری دارد استفاده کنید. زمانی که می خواهید به پوست پنکیک بزنید لپ ها را پف کنید تا چروک های اطراف لب به خوبی از پنکیک پوشیده شود. حال یک قلموی پر مو و نرم را بردارید و به آرامی روی پوست بکشید تا پنکیک اضافی پاک شود.

 

مرحله ششم: استفاده از رژ گونه

در این مرحله، از رژ گونه و یا کرم پودری تیره تر یا روشن تر از کرم پودری که روی تمام صورت زده اید، استفاده کنید. رژگونه را روی گونه ها و کمی هم روی شقیقه ها بمالید. حرکت قلمو باید به سمت پیشانی، انحنای ابروها و نرمه گوش باشد. می توانید از رژگونه ای روشن تر بالای گونه ها و رژگونه کمی پررنگ تر دقیقا زیر همان رژگونه قبلی استفاده کنید. این تکنیک چهره را زیباتر و درخشنده می کند.

اکنون صورت شما آماده آرایش چشم ها و لب است.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران