دسته بندی مطالب

چگونه باید از خط چشم استفاده کنیم؟

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

یکی از سخت ترین مراحل آرایش، کشیدن خط چشم است. در واقع این وسیله آرایشی نیاز به حرفه ای شدن دارد. اما اگر شما هم جزء افراد مبتدی در کشیدن خط چشم هستید، در این مطلب خانومانه با ما همراه باشید تا سه مرحله مهم استفاده از خط چشم را بیاموزیم. شکی نیست که خط چشم آرایش را بسیار زیباتر جلوه می دهد.

 

چگونه باید از خط چشم استفاده کنیم؟

 

مرحله مقدماتی

بر خلاف تصوری که همه خانم ها دارند و خط چشم را آخرین مرحله برای آرایش می پندارند اما خط چشم را باید اول از همه استفاده کرد. یعنی حتی قبل از سایه چشم، ریمل یا حتی کرم پودر. خط چشم روی پلک های بدون آرایش به راحتی می نشیند. اما باید مراقب باشید که بعد از کشیدن آن کرم پودر یا سایه را روی آن نزنید و کار را با ظرافت کامل انجام دهید.

ترفند: برای کشیدن خط چشم از آینه بزرگ نما استفاده کنید. سر را کمی به سمت عقب خم کنید و چانه را بالا بیاورید تا به راحتی ببینید. ظرافت در کشیدن خط چشم بسیار مهم است.

 

انتخاب خط چشم

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که از خط چشم های مدادی استفاده کنند؛ زیرا کار با مداد برای آن ها راحت تر است. اما باید گفت که خط چشم کلاسیک بسیار زیباتر، ظریف تر و با دوام تر است.

اگر به کشیدن خط چشم عادت ندارید و به مداد کشیدن عادت دارید، پیشنهاد می کنیم که از خط چشم هایی استفاده کنید که سر آن ها سفت تر است. به این ترتیب نتیجه بهتر و بدون خط خوردگی به دست می آورید. اگر عاشق آرایش هستید و از طرفداران پر و پا قرص خط چشم کشیدن می باشید اما دستتان هنگام کشیدن می لرزد، حتماً از خط چشم هایی با قلم نازک استفاده کنید. این قلم ها لرزیدن دستتان را نشان نمی دهد.

 

مطلب پیشنهادی: آرایش چشم های مشکی

 

اما کدام خط چشم را انتخاب کنیم؟ خط چشم معمولی یا ضد آب؟ این انتخاب کاملا به خودتان بستگی دارد و این که می خواهید خط چشم چه مدتی روی چشم بماند. برای مهمانی ها، شب نشینی، عروسی و مراسم، فصل تابستان و برای ورزش های آبی باید از خط چشم ضد آب استفاده کنید. در غیر این صورت بهترین انتخاب، خط چشم معمولی است زیرا آسیب کمتری به پوست و چشم می زند.

 

کشیدن خط چشم

خطی که می کشید باید دقیقاً لب به لب با ریشه مژه هایتان باشد و فضای خالی بین مژه و خط چشم ایجاد نشود. خط چشم را از گوشه چشم به سمت بیرون بکشید تا قسمت انتهایی خط را به راحتی بالاتر از انتهای چشم بکشید. ابتدا خط را بسیار نازک بکشید و سپس دوباره برگردید و روی آن را بکشید. این کار کمک می کند که اگر خط ابتدا به درستی کشیده شده بود، خط دیگری بکشید و اگر خط نامنظم بود به راحتی آن را پاک کنید.

اگر خط را اشتباه کشیدید، یک تکه پنبه بردارید و آن را به آب معدنی یا آب شیر آغشته کنید و آن را به آرامی پاک کنید. بهتر است خط را یک بار بکشید و مدام پاک نکنید تا پوستتان آسیب نبیند. به خودتان اعتماد داشته باشید و به راحتی و بدون نگرانی خط بکشید. اگر می خواهید زیر چشمتان را هم خط بکشید، همین روش را انجام دهید. خط را از قسمت رویش مژه ها بکشید تا فضای خالی ایجاد نشود.  

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران