دسته بندی مطالب

چگونه برس های آرایشی خود را تمیز کنیم؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

تمیز کردن برس های آرایشی یا همان براش آرایشی کاری بسیاری مهم و ضروری است که نباید از آن غفلت کرد. دانستن چگونگی آرایش کردن و موارد استفاده هر کدام از برس های آرایشی بسیار مهم است و اگر می خواهید چهره ای زیبا و منحصر به فرد داشته باشید، باید برس های آرایشی شما همواره در بهترین وضعیت باشند. بهداشت برس های آرایشی برای جلوگیری از انتقال انواع میکروب ها به صورت و حفظ سلامت پوست شما ضروری است. علاوه بر این، بهداشت این برس ها بر روی ماندگاری بیشتر آرایش و زیبایی چهره تاثیرگذار است. بنابراین، با توجه به اهمیت بهداشت برس های آرایشی در این مطلب خانومانه به شما نشان خواهیم داد که چگونه برس های آرایشی خود را تمیز کنید تا همواره سالم و بهداشتی باشند.

 

چگونه برس های آرایشی خود را تمیز کنیم؟

 

مراحل تمیز کردن برس های آرایشی

۱- اولین کاری که برای تمیز کردن برس های آرایشی خود باید انجام دهید این است که باید آب گرم شیر را باز کنید؛ این نکته بسیار مهم است که برس ها را آب گرم بشویید. زیرا آب سرد برس ها را به طور کامل تمیز نمی کند.

 

شستن برس های آرایشی_گام اول

 

۲- در مرحله بعد شستن برس ها را می توانید شروع کنید؛ برای شستن برس ها نیاز به هیچ ابزار خاصی که هزینه بر باشد نیست؛ کافی است از شامپو بچه و یا هر نوع شامپو با PH خنثی کمک بگیرید.

 

شستن برس های آرایشی_گام دوم

 

مطلب پیشنهادی: انتخاب پاک کننده آرایش بر حسب نوع پوست

 

۳- یک یا دو قطره از شامپو را روی کف دست خود بریزید و با کمی آب گرم آن را مرطوب کنید؛ برس را با حرکات دایره ای روی دست خود مالش دهید. این نکته را فراموش نکنید که موهای قلمو ها باید به سمت پایین باشند. تحت هیچ شرایطی نباید قلموها به سمت بالا باشد؛ زیرا آب به داخل دسته برس ها نفوذ می کند (همان قسمت فلزی که موهای برس به آن متصل شده است) و خیلی سریع می پوسد. بنابراین، برس ها را با آب در زیر شیر و با حرکات دایره ای بشویید و مراقب باشید آب به داخل آن نفوذ نکند و قسمت فلزی آن نیز خیس نشود.

 

شستن برس های آرایشی_گام سوم

 

۴- مرحله قبل را چندین مرتبه تکرار کنید تا برس ها کاملا تمیز شوند. تمیز کردن برس های آرایشی برای جلوگیری از انتقال میکروب ها بسیار ضروری است. توصیه می شود حداقل هفته ای یک مرتبه برس های آرایشی خود را تمیز کنید.

 

شستن برس های آرایشی_گام چهارم

 

۵- بعد از شستن و تمیز کردن برس ها باید آن ها را خشک کنید. اجازه ندهید که برس ها با موهای رو به بالا خشک شوند. آن ها را روی یک حوله یا پارچه ای که آبگیر است بگذارید تا کاملا خشک شوند. خشک شدن برس ها زمان زیادی می خواهد؛ بنابراین، پیشنهاد می کنیم شب ها قبل از خواب برس ها را بشویید تا زمان کافی برای خشک شدن داشته باشند. به این ترتیب صبح روز بعد می توانید از برس های آرایشی تمیز خود استفاده کنید.

 

شستن برس های آرایشی_گام پنجم

 

این روش خیلی آسان و در عین حال سریع می باشد. فقط در عرض چند دقیقه برس های آرایشی خود را برای استفاده بعدی تمیز و آماده می کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران