دسته بندی مطالب

چگونه خیلی سریع کروسان تهیه کنیم؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۸۰ آشپزخانه

خانومانه: نان کروسان محبوبیت فراوانی در فرانسه و تقریبا تمامی دنیا دارد. کروسان نوعی شیرینی بسیار خوش طعم می باشد که کمتر کسی است طعم آن را نپسندد اما به دلیل طولانی بودن مراحل آماده سازی خمیر کروسان اکثر افراد از تهیه آن صرفنظر می کنند. بدون تردید پیدا کردن کروسان خانگی در شیرینی فروشی ها بسیار سخت است. اما با یک دستور بسیار آسان و سریع می توانید کروسان های خانگی را خودتان تهیه کنید. این دستور به زمان زیادی نیاز ندارد و شما می توانید این کروسان های خوش طعم را با مربا در کنار چای و یا قهوه سرو کنید و یا از آن ها به عنوان ساندویچ استفاده نمایید.

 

طرز تهیه کروسان

 

مواد لازم برای تهیه کروسان خانگی:

– آرد نان (آرد سفید): ۲ پیمانه (۲۵۰ گرم)

– کره: ۱۵۰ گرم

– شیر ولرم: ۱/۲ پیمانه (۱۲۰ میلی لیتر)

– شکر: ۳ قاشق غذاخوری (۴۵ گرم)

– مخمر تازه: ۲۵ گرم و یا مخمر خشک فوری: ۷ گرم

– نمک: ۱/۲ قاشق چایخوری

– زرده تخم مرغ: ۱عدد

– شیر: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه کروسان خانگی:

– قبل از هر چیز فر را در دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد (۴۵۰ درجه فارنهایت) گرم کنید.

– مخمر را در یک کاسه بریزید و شکر را به آن اصافه کنید و آنقدر با قاشق مخلوط کنید تا حالت مایع شود. سپس شیر را اضافه کرده و کنار بگذارید تا خنک شود.

– آرد و نمک را در ظرف بزرگتری ریخته و کره (کره را به تکه های کوچک تقسیم کنید) را اضافه کرده و با چنگال مخلوط کنید تا زمانیکه مانند خرده نان های بزرگی شود.

 

مخلوط آرد و کره

 

مخلوط آرد و کره برای تهیه کروسان

 

– مخلوط شیر و مخمر را اضافه کرده و فقط در حد ترکیب شدن مخلوط می کنیم. دقت کنید که کره نیاز هست به اندازه نخود باقی بماند. خمیر را داخل پلاستیک قرار داده و به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر و یا چند ساعت در یخچال قرار دهید.

 

خمیر کروسان

 

– سطح کار را آردپاشی کنید و خمیر را با وردنه به شکل مستطیل پهن کنید. کار کردن با خمیر در ابتدا سخت هست ولی کم کم نرم می شود.

– خمیر را از طرفین به وسط بیاورید و این کار را چند مرتبه تکرار نمایید و مرتب وردنه بزنید و مجدد از طرفین وسط بیاورید و تکرار کنید.

 

خمیر کروسان خانگی

 

خمیر کروسان خوشمزه

 

– در مجموع ۴ مرتبه این کار را تکرار کنید، خمیر را بیش از اندازه نازک نکنید. قسمت درز خمیر را در زیر قرار دهید.

 

خمیر یکدست و لطیف

 

مطلب پیشنهادی: پخت نان ایتالیایی به شیوه ای ساده و خوشمزه

 

– خمیر را در پلاستیک قرار دهید و به مدت چند ساعت یا یک شب استراخت دهید.

– سطح کار را آرد پاشی کنید و خمیر را به اندازه یک مستطیل ۴۰ سانتی متر در ۲۵ سانتی متر باز کنید و به شکل مثلث برش بزنید (حدود ۸ مثلث با قاعده ۳ و ارتفاع ۱۲ سانتی متر)

 

خمیر مثلثی کروسان

 

– یک شکاف کوچک در پایین هر قاعده بیندازید. مثلث ها را رول کنید. (از قسمت پهن به نوک مثلث ها)

– کف سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید و کروسان ها را از سمت نوک تیز آن ها در سینی قرار دهید و سپس روی آن ها را با پلاستیک بپوشانید و در دمای اتاق به مدت ۲ تا ۳ ساعت قرار دهید.

 

خمیر کروسان پیچیده شده

 

– روی کروسان ها را با رومال تخم مرغ و شیر بپوشانید.

 

رومال تخم مرغ برای کروسان

 

– کروسان ها را در در دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد (۴۵۰ درجه فارنهایت) به مدت ۸ دقیقه قرار دهید و سپس در دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد (۳۷۵ درجه فارنهایت) به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا روی آن طلایی شود.

– قبل از سرو اجازه دهید خنک شود و نوش جان نمایید.

 

کروسان خوشمزه و ترد

 

نکته: این مقدار مواد برای ۸ عدد کروسان مناسب است.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران