دسته بندی مطالب

چگونه در یک هفته لاغر شویم؟

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

یکی از آرزوهای اکثر ما خانم ها سریع لاغر شدن است. آیا رژیمی وجود دارد که به صورت معجزه آسا سریع لاغر شویم؟ باید همیشه به یاد داشته باشیم که کاهش وزن دائمی در یک چشم به هم زدن اتفاق نمی افتد. در این مطلب خانومانه سعی داریم تا به راه هایی بپردازیم که با انجام آن از همان هفته اول شاهد کاهش وزن خواهید بود.

 

چگونه در یک هفته لاغر شویم؟

 

۱ کیلوگرم کاهش وزن در هفته

کاهش وزن در یک هفته امکان پذیر است اما قواعدی وجود دارد که باید با رعایت آن ها مانع از برگشت وزن شوید. مطالعات نشان داده که کاهش وزن صحیح، بدون ایجاد خطر برای سلامتی فرد باید بین نیم کیلوگرم تا یک کیلوگرم در هفته باشد. بعضی افراد ممکن است از این که مسیر رسیدن به لاغری طولانی باشد نا امید شوند اما این تنها راه برنگشتن وزن به وضعیت اولیه است. در نتیجه باید از همان روز اول تصمیم به لاغری، شیوه رژیم لاغری را در نظر بگیریم.

 

در بشقابتان یک خط بکشید!

تعادل در غذا باید همیشه حفظ شود. در ذهنتان همیشه چند خط فرضی در بشقابتان بکشید. نیمی از بشقاب را باید به سبزیجات اختصاص دهید، ، یک چهارم آن باید به مواد دارای نشاسته و یک چهارم دیگر به پروتئین اختصاص داده شود. میزان نشاسته باید به اندازه یک مشت و پروتئین به اندازه کف دست، بدون احتساب انگشتان باشد و نه بیشتر. احتمالاً با خود می گویید این غذای یک کودک هم نیست! اما این روشی صحیح برای لاغر شدن و لاغر ماندن است.

 

غذاهای متنوع و خوش طعم تهیه کنید

ابتدا باید به یاد داشته باشید که با مصرف غذاهای متنوع و خوش طعم تعادل غذاییتان را حفظ کنید. باید به خودتان بگویید که همه غذاها را اجازه دارم بخورم و هیچ مادّه غذایی بدی وجود ندارد؛ باید همه چیز را به مقدار کم بخورم. از دنبال کردن رژیم های محدود، آزار دهنده و خسته کننده برای کاهش وزن خودداری کنید.

 

میوه و سبزیجات ضروری هستند

مطمئناً همه جا می خوانیم و می شنویم که میوه و سبزی باید در رژیم غذایی ما جای داشته باشند. این دو گروه غذایی، علاوه بر این که سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند، مقدار زیادی فیبر غذایی نیز دارند. علاوه بر این، اکثر سبزیجات مقدار کالری بسیار کمی دارند. میوه ها و سبزیجات باید زیاد مصرف شوند.

 

غلات کامل مصرف کنید

در رژیم غذاییتان باید جایگاه ویژه ای را هم به غلات اختصاص دهید. غلات بسیار مغذی هستند و برای سلامت مفید می باشند. برای بهبود عملکرد غلات، با مصرف پروتئین حیوانی و گیاهی آن ها را تکمیل کنید.

 

ورزش، بهترین همراه برای رژیم غذایی

لاغر شدن با غذای متعادل مطمئناً جادو نمی کند. برای آن که رژیم غذایی موثر عمل کند باید حتماً کمی ورزش و تحرک نیز داشته باشید. ورزش بهترین همراه برای رژیم غذایی سالم است. با این دو مورد فرم بدن به زیباترین شکل در می آید.

 

نوشیدنی های شیرین و نوشابه های مختلف ننوشید

در زمان لاغر کردن هرگز مصرف مایعات را فراموش نکنید. باید علاوه بر غذاهای مصرفی و ورزش، روزی ۱٫۵ لیتر آب نیز مصرف کنید تا بدن طراوت خود را حفظ کند. از نوشیدن آبمیوه های شیرین و مصنوعی و نوشابه ها خودداری کنید؛ این مواد فقط حاوی کالری تهی هستند.

آب بهترین مایع برای نوشیدن است. می توانید از دمنوش ها و جوشانده ها نیز استفاده کنید.

با این نکاتی که بیان کردیم در هفته اول شاهد کاهش وزن خود خواهید بود. صبور باشید و با اطمینان این رژیم را دنبال کنید تا هم عادت غذایی صحیحی بگیرید و هم کاهش وزنتان برای همیشه حفظ شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران