دسته بندی مطالب

چگونه دندان ها را بصورت طبیعی سفید کنیم؟

۲ مرداد ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: اکثر افراد به دنبال داشتن دندان های سفید و بی عیب و نقص هستند تا هم بهداشت فردی شان بیشتر رعایت شود و هم لبخندی زیباتر داشته باشند. سفید نگه داشتن دندان ها کار دشواری است اما امروزه داروهای شیمیایی و خانگی بسیاری وجود دارد که به سفید شدن دندان کمک می کنند. اگرچه نتایج استفاده از این داروها از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، اما سفید کردن دندان ها امری امکان پذیر است و می توان لکه های زرد دندان را از بین برد. اکثر روش های سفید کردن دندان هزینه های زیادی دارند اما راه حل های طبیعی، هم اقتصادی تر و هم بدون عوارض جانبی هستند. سرکه سیب مادّه ای طبیعی است که لکه دندان را از بین می برد و ظاهری سلامت به دندان ها می دهد.

 

سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها

 

سرکه سیب مادّه ای ۱۰۰ درصد طبیعی است که به صورت سنتی خاصیت درمانی داشته است و به دلیل حفظ سلامت دندان ها شناخته شده است. این سرکه از تخمیر سیب رسیده به دست می آید. در طول فرایند تخمیر، سیب به مادّه ای قلیایی تبدیل می شود.

 

سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها

 

سرکه سیب حاوی پکتین، آنزیم های طبیعی و مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. تمامی این مواد طبیعی برای حفظ مقاومت دندان ها ضروری هستند. اگرچه اکثر فواید سرکه برای سلامت داخل بدن می باشد، اثبات شده است که می توان از آن به عنوان دهان شویه نیز استفاده نمود. ترکیبات اسیدی آن مانند اسید استیک جرم های دندان را کاهش می دهد و مانع از عفونت های لثه و خرابی دندان می شود.

 

چگونه دندان ها را به صورت طبیعی سفید کنیم؟

 

سرکه سیب خاصیت سفید کنندگی نیز دارد. البته تاثیر آن به قوت سفید کننده های شیمیایی نیست اما راه حل طبیعی بسیار مناسبی برای از بین بردن لکه های باقی مانده غذاها بر روی دندان است.

یکی دیگر از مزایای سرکه سیب کاهش اسیدیته دندان و از بین بردن شرایط لازم برای رشد باکتری ها است. استفاده از سرکه سیب کمک می کند تا عفونت های دهانی جدیدی شکل نگیرد و بوی بد دهان را نیز کاهش می دهد.

از آن جایی که اسیدی بودن سرکه سیب می تواند به مینای دندان آسیب بزند، هرگز نباید آن را به طور مستقیم استفاده کرد و حتما باید در آب آن را حل نمود. اگرچه مصرف سرکه سیب به صورت خالص می تواند نتایج بهتری داشته باشد اما با گذر زمان دندان ها را سست می کند.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۷ عادت که دندان ها را خراب می کند (۱)

 

چگونه می توان از سرکه سیب برای سفید کردن دندان استفاده نمود؟

 

برای آن که تاثیر سرکه سیب در مدت کوتاهی مشاهده شود، باید حتما سرکه ۱۰۰ درصد طبیعی خریداری کنید.

اکنون به شیوه استفاده از سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها می پردازیم:

 

چگونه می توان از سرکه سیب برای سفید کردن دندان استفاده نمود؟

 

مواد لازم

– ۱ قاشق سرکه سیب

– نصف لیوان آب ولرم 

دستورالعمل

– یک قاشق سرکه سیب را درون نصف لیوان آب ولرم بریزید و قبل از مسواک زدن آن را به صورت دهان شویه استفاده کنید.

– به مدت ۳۰ ثانیه محلول را در دهان بچرخانید و سپس آن را از دهان بیرون بریزید. بعد از استفاده دندان ها را مسواک بزنید.

– اگر دهانتان معمولاً بوی بدی می دهد یا به عفونت دهان دچار هستید، دو تا سه بار در روز این محلول را قرقره کنید.

– هر روز از این دهان شویه استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

توصیه هایی برای گرفتن نتیجه بهتر

برای افزایش تاثیر این دهان شویه باید به چند توصیه عمل کنید:

اگر می خواهید لکه های دندان هایتان کمتر شوند، از مصرف مواد غذایی زیر خودداری کنید:

– شکلات تلخ

– انواع لوبیا

– ادویه جات، سس گوجه فرنگی و سس سویا

–  انواع چغندر

– قهوه

– نوشابه

بهتر است مصرف این محصولات را کاهش دهید و یا حداقل در دوره درمان با سرکه سیب مصرف آن ها را قطع کنید. همچنین، بهتر است عاداتی که دندان ها را خراب می کند کنار بگذاریم.

بعد از هر بار غذا خوردن حداکثر ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا دندان ها را بشویید. حتما باید برای مسواک زدن، خمیر دندان مناسبی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی داشته باشد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران