دسته بندی مطالب

چگونه رنگ لباس هایمان را با هم ست کنیم؟

۸ فروردین ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

از آن جایی که پوشیدن لباس های تک رنگ زیبایی خاصی ندارد و به چشم نمی آید، در این مطلب خانومانه تمامی توصیه های لازم را ارائه می کنیم تا تیپ و استایل جذابی داشته باشید. چه رنگ هایی با هم همخوانی دارند و چه رنگ هایی را نباید با هم پوشید؟ به توصیه های ارائه شده حتما توجه کنید.

 

چگونه رنگ لباس هایمان را با هم ست کنیم؟

 

کدام رنگ ها را می توان با هم پوشید؟ چه رنگ هایی به رنگ خاکستری می آید؟ آیا می توان رنگ آبی آسمانی را با مشکی پوشید؟ آیا رمز و راز خاصی برای ست کردن رنگ ها وجود دارد؟ در دنیای مد هم مانند دنیای هنر، شیوه هایی برای همخوانی رنگ ها وجود دارد. اساس ست کردن رنگ لباس، دایره رنگ ها است اما فقط این اصل کافی نیست. برای آن که ست لباس اشتباه نباشد باید دو پارامتر بسیار مهم در ست کردن رنگ ها را در نظر بگیرید یعنی سایه روشن رنگ ها و تضاد رنگ ها.

دایره رنگ ها دایره ای است که در آن رنگ ها درجه بندی می شوند. رنگ های اصلی آبی، قرمز و زرد است و رنگ های فرعی سبز، نارنجی و بنفش می باشد که از ترکیب سه رنگ اولیه به دست می آید. رنگ های ترکیبی از ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی به وجود می آید. این رنگ ها شامل زرد – نارنجی، قرمز – نارنجی، قرمز – بنفش، آبی – بنفش، آبی – سبز و زرد – سبز می شود.

تضاد رنگ ها به معنی این است که رنگ های متضاد را در دایره رنگ ها با هم هماهنگ کنیم. کاری که ریسک بالایی هم از نظر زیبایی دارد.

رنگ های سایه روشن شامل رنگ های بسیار نزدیک به هم می باشد مثل بژ و کرم.

 

رنگ ها: قاعده اصلی برای ست کردن رنگ ها

ست کردن رنگ ها کار آسانی نیست؛ بعضی رنگ ها ممکن است به شما نیاید. چند قاعده طلایی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید بسیار خوش لباس به نظر برسید.

– اندام را به کمک رنگ ها متوازن کنید. عموماً یک رنگ اصلی را باید انتخاب کنید و سپس بقیه رنگ ها را با آن هماهنگ کنید.

– هرگز در هنگام انتخاب رنگ لباس بیش از سه رنگ متفاوت انتخاب نکنید زیرا ظاهری بسیار نامناسب به وجود می آورد.

– اضافه کردن یک رنگ مکمل کمک می کند تا رنگ ها متعادل شوند.

– رنگ های مشکی و سفید به عنوان رنگ در نظر گرفته نمی شوند. این رنگ ها در طبیعت حالت خالص دارند. در نتیجه می توان این رنگ ها با هر رنگ دیگری پوشید.
– رنگ خاکستری رنگی کاملاً خنثی است. این رنگ را هم به راحتی با هر رنگ دیگری می توان ست کرد.

– سعی کنید رنگ های تیره تر را در نیمه پایین بدن بپوشید زیرا رنگ های روشن بدن را چاق نشان می دهند. سعی کنید دامن، شلوار، شلوارک را از رنگ های تیره انتخاب کنید و آن ها را با کفش های پاشنه بلند بپوشید تا اندامتان لاغرتر نشان دهد. یک تاپ زیبا هم می تواند همراهی عالی برای زیبا جلوه دادن اندامتان باشد.

رنگ های شاد تر، روشن تر و حتی رنگ های تند و شبرنگ را برای بالا تنه انتخاب کنید. این رنگ ها پوست را روشن تر و با نشاط تر نشان می دهند.

 

رنگ ها واکسسوری ها

اکسسوری ها (مانند زیور آلات و کیف) و کفش ها بهتر است با هم یک رنگ باشند. البته باید بگوییم که اگر رنگ همه لباس هایتان را مشکی انتخاب کرده اید، در انتخاب رنگ اکسسوری آزادید.

 

انتخاب و ست کردن رنگ ها بر اساس رنگ پوست

اگر پوستتان گندمی و سبزه است و رنگ موهایتان قهوه ای تیره و مشکی است، رنگ هایی که به شما می آید و شما را زیباتر جلوه می دهد رنگ های زیر است:

– صورتی و نارنجی

– قرمز و مشکی

– یاسی و سبز مغز پسته ای

– هلویی و بژ

– سبز و بژ

– قرمز و خاکستری

اگر پوستتان رنگ پریده و سفید و رنگ موهایتان قهوه ای تیره یا بلوطی تیره است، رنگ هایی که به شما می آید و ترجیحاً بهتر است آن ها را انتخاب کنید، رنگ های زیر است:

– بژ و سفید

– آبی آسمانی و بژ

– قهوه ای و زرد

– قهوه ای و یخی

– خاکستری و قهوه ای

اگر پوستتان رنگ پریده و سفید و رنگ موهایتان بلوند، قهوه ای روشن یا حنایی است، بهتر است برای زیبایی بیشتر رنگ های زیر را انتخاب کنید:

– قهوه ای شکلاتی و قرمز

– سفید و مشکی

-خاکی و قهوه ای شکلاتی

– کاراملی و مشکی

– خاکستری و مشکی

– یاسی و قهوه ای

 

این رنگ ها را با هم ترکیب نکنید

بر اساس قوانین ست کردن رنگ لباس، نباید رنگ هایی را که در دایره رنگ بسیار به هم نزدیک هستند انتخاب نمود. از طرفی بعضی رنگ های متضاد مانند بنفش و زرد هم اصلاً به هم نمی آیند. رنگ های زیر را هیچ وقت با هم نپوشید:

– آبی و سبز

– قهوه ای و مشکی

– قرمز و صورتی

– آبی آسمانی و مشکی

– عنابی و بنفش

– یاسی و بنفش

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران