دسته بندی مطالب

چگونه سال خوبی را شروع کنیم؟

۲۵ فروردین ۱۳۹۵۰ گوناگون

قلم و کاغذی بردارید و به همراه همسرتان برای شروع یک سال خوب و سرشار از موفقیت در کنارهم برنامه‎ریزی کنید. بهتر است همین امروز با همسرتان صحبت کرده و دقایقی را مشورت نمایید تا بتوانید درکنار یک‌دیگر سال خوبی را آغاز کرده و زندگی گرم و صمیمانه‌ای داشته باشید.

 

۱- برنامه ریزی کنید!

دفترچه‎ای تهیه کنید و البته به نظر من بهتر است این دفترچه متعلق به هر دو نفر شما باشد (به عبارتی دفترچه مشترک‌تان باشد). در این دفترچه می توانید برنامه‎ها، قرارهای بازدید از اقوام و تصمیم‎های خوب‎تان را یادداشت کنید. تمام تصمیمات خوب و مثبتی را که قرار است برای بهبود زندگی مشترک‎تان بگیرید در آن بنویسید و در پایان آن روز و یا هفته برای کارکرد خودتان امتیاز مثبت (به همراه تشویق) و یا امتیاز منفی (به همراه تنبیه و محرومیت) در نظر بگیرید.

البته توجه داشته باشید که هرشخص مسئول رفتار خود می‎باشد. همچنین خانومانه پیشنهاد می‌کند این دفترچه را در معرض دید قرار دهید تا هرگز از آن غافل نشوید.

 

۲- به‌برنامه ریزی‎تان عمل کنید!

اگر در دفترچه‎ی خود قول و قراری برای خود گذاشته‎اید مثلاً تصمیم گرفته‎اید این هفته و یا یک روز اخلاق و رفتار بهتری با همسر خود داشته باشید، به او بی‎احترامی نکنید و امثال اینها… تمام تلاش و جدیت خود را روی عمل به این تصمیمات بگذارید.

 

۳- هر روز به شیوه‌ی مثبت به بهبود زندگی‌تان فکر کنید؛

اگر در زندگی زناشویی خود اختلاف و یا مسایل حل نشده‎ای دارید هر شب و هر روز به بهبود و رشد زندگی خود فکر کنید. به این فکر کنید که هر روز می‌تواند شروع یک تحول جدید و آغاز یک روز شاد باشد. اگر شما به تداوم رفتارهای خوب‌تان ادامه دهید و تصمیم‎تان این باشد که یک روز به هدف خود نزدیک‎تر شوید مطمئن باشید شاهد بهبود شرایط زندگی مشترک خود خواهید بود.

 

۴- انگشت اشاره را به سمت خود نشانه بروید؛

امسال تصمیم بگیرید قبل از اینکه از رفتارهای ناراحت‎کننده‎ی همسرتان شکایت کنید و یا غُر بزنید، به فکر اصلاح عیوب و ضعف‎های رفتاری خود باشید. چرا که تغییر رفتارها و نقاط ضعف شما می‎تواند به مرور رفتارهای نادرست همسرتان را که البته با صبر، مدارا و خویشتن‎داری شما همراه است بهبود ببخشد.

 

۵- این اصل مهم را هرگز فراموش نکنید؛

گذشت از آن دسته موهبت‎های الهی است که هر روز و هر شب باید از خداوند درخواست آن را داشته باشیم. خصوصاً در زندگی مشترک که میدان مسابقه است باید هر روز صبح که از خواب برمی‎خیزیم به خودمان قول دهیم که امروز هر خطا و هر رفتار ناراحت‎کننده‎ای از همسرتان بروز کرد شما در کمال آرامش و بدون اینکه به روی او بیاورید از خطای او در می‎گذرید. مطمئن باشید در این مسابقه با هر بار گذشتی که می‎کنید شما برنده خواهید بود.

 

۶- شرایط او را درک کنید و البته مقایسه هم نکنید؛

حتماً سال که نو می‎شود شما هم دل‎تان هوای سواحل جزیره‎ی کیش را می‎کند و یا دوست دارید مانند هزاران نفر دیگر بار سفر خود را به قصد شمال ببندید. اما در این میان باید ابتدا ببینید همسرتان توانایی مالی این سفر را دارد یا خیر. اگر این امکان برای خانواده‎ی شما وجود نداشت اصلاً ناراحت نباشید. شما می‎توانید لحظات خوش تعطیلات را در کنار هم و در اماکن تفریحی شهر خود سپری کنید. مهم این است که شادی دل‎تان را با یکدیگر سهیم شوید. حسرت زندگی دیگران را خوردن و نگاه کردن به دست این و آن بیشتر باعث افسردگی و حسرت می‎شود و این روحیه‎ی ناسپاسی و نارضایتی را نسبت به نعمت‎های خدادی در شما تقویت می‎کند.
در پایان امیدوارم سال جدید را وقتی به پایان رساندیم کارنامه‎ی زندگی‎مان در این سال سرشار از موفقیت و سربلندی باشد و قلم‎ زندگی‎مان را کمتر به خاطر نوشتن منفی‎ها سیاه کرده باشیم.

 

خانومانه بی‌صبرانه منتظر نظرات و تجربیات شما عزیزان می‌باشد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران