دسته بندی مطالب

چگونه پوست چرب را آرایش کنیم؟

۲۹ دی ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

چربی پوست در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد اما تغییرات هورمونی در دوران بلوغ، معمولاً در نوجوانان رایج تر است. به طور کلی با افزایش سن چربی پوست کاهش می یابد. روند تولید سبوم (چربی پوست) در دوران بلوغ افزایش می یابد و با سالخوردگی شروع به کاهش می کند. عدم تعادل هورمونی در دوران یائسگی و بارداری نیز می تواند در تعادل چربی بدن اختلال ایجاد کند و فعالیت غدد چربی را افزایش دهد. آرایش پوست چرب و لوازم آرایشی مورد استفاده افرادی که پوست چرب دارند و دیگر انواع پوست متفاوت است. در این مطلب سایت خانومانه می خواهیم به نحوه آرایش پوست چرب بپردازیم.

 

چگونه پوست چرب را آرایش کنیم؟

 

ویژگی های پوست چرب

داشتن پوست چرب اصلاً نباید باعث نگرانی یا ناامیدی شما شود. چربی پوست اصلاً مانعی برای زیبایی صورت نیست. امروزه محصولات زیادی در بازار وجود دارد که به راحتی مشکلات پوستی را برطرف می کنند؛ پس جای نگرانی نیست؛ آستین بالا بزنید و پوست خود را درمان کنید!

بر خلاف تصورات مختلفی که وجود دارد، می توان بدون هیچ مشکلی پوست چرب را هم آرایش کرد اما استفاده از لوازم آرایشی که مخصوص این پوست طراحی نشده اند اصلا توصیه نمی شود. اگر از لوازم آرایش مناسب استفاده شود و قبل و بعد از آرایش، به کمک محصولات مخصوص پوست چرب از پوست مراقبت شود، می توان آرایشی بسیار زیبا داشت. در واقع معمولاً پوست چرب با مشکلاتی مانند آکنه، جوش سر سیاه، قرمزی و برق زدن مواجه است که با مراقبت های پوستی از بین خواهد رفت.

 

مطلب پیشنهادی: انتخاب پاک کننده آرایش برحسب نوع پوست

 

مراقبت های قبل از آرایش پوست چرب

بزرگترین اشتباه در آرایش پوست چرب این است که مانند آرایش های قدیمی به این امید که نواقص پوست پوشانده شوند مقدار زیادی کرم پودر بزنید و صورت را با چند لایه کرم مصنوعی و سنگین کنید. این کار هرگز پیشنهاد نمی شود. قبل از آرایش، باید پوست چرب را درمان کرد. صبح ها و شب ها باید پوست را تمیز و پاکسازی کرد و قبل از آرایش صورت هم ابتدا باید کرم ها و پایه آرایش مخصوص به پوست های جوش دار را استفاده کرد و سپس آرایش را آغاز کرد. این پایه آرایش کمک می کند که پوست لطیف و یکنواخت شود، برق زدن ناشی از چربی پوست از بین برود و کرم پودر بهتر روی پوست جذب شود. پایه آرایش که به نام پرایمر شناخته می شود در واقع مرحله مهم آرایش است.

یک ترفند حرفه ای برای پنهان کردن جوش ها و قرمزی های پوست با کرم پودر وجود دارد: به کمک یه قلم خیلی نازک، کرم مخصوص ضد قرمزی را روی صورت بزنید. کانسیلرهای سبز هم برای پنهان کردن جای جوش بسیار موثر عمل می کنند.

 

استفاده از محصولات مناسب و نحوه صحیح استفاده نمودن

 در انتخاب کرم پودر باید محصولی را انتخاب کنیم که مخصوص پوست چرب هستند. تقریباً تمامی مارک ها کرم پودر مخصوص پوست چرب دارند که قیمت ها نیز متفاوت است. نحوه استفاده از کرم پودر نیز مهم می باشد! حتما کرم پودر را به کمک قلمو یا با نوک انگشتان روی صورت بزنید تا پوست تحریک نشود و چربی بیشتری ایجاد نکند. اگر می خواهید با انگشت کرم پودر بزنید حتما دست ها را قبل از آرایش بشویید. نیازی نیست که چند لایه کرم پودر روی صورت بمالید. کافی است ابتدا یک کرم پودر خوب روی صورت بمالید و سپس با یک قلم بزرگ تر یک لایه پنکیک گیاهی عالی روی آن بزنید. برای انتخاب رژ گونه هم باید سعی کنید از محصولات گیاهی و مناسب پوست چرب استفاده کنید. از رژ گونه هایی که به شکل کرم هستند خودداری کنید.

با رعایت کردن این نکات و مراقبت از پوست خود به کمک تونرهای پاک کننده پوست چرب و شوینده های مخصوص می توانید آرایشی زیبا و پوستی بدون جوش و چربی داشته باشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران