دسته بندی مطالب

کاهش وزن با جوش شیرین

۲۳ آذر ۱۳۹۸۰ سلامت و تغذیه

جوش شیرین برای گوارش خواص مختلفی دارد؛ این مادّه طبیعی سموم بدن را دفع می کند. جوش شیرین با یبوست مبارزه می کند و به آب شدن چربی های شکم نیز کمک می کند. جوش شیرین مادّه ای طبیعی است که به عنوان یک مکمل در لاغری از آن استفاده می شود. اگر چه این مادّه طبیعی به دلیل موارد دیگر استفاده آن شناخته شده است و بیشتر در کارهای خانه داری و امور پزشکی از آن استفاده می شود، اما چند سالی است که برای کاهش وزن نیز از آن استفاده می شود. البته مانند همه مواد طبیعی دیگر، جوش شیرین هم در افراد مختلف عملکردهای متفاوتی دارد. اما به طور کلی جوش شیرین کمک می کند تا روند چربی سوزی سریعتر انجام شود. در این مطلب خانومانه با ما همراه باشید تا به فواید اصلی جوش شیرین و روش های مصرف آن برای لاغری پی ببرید.

 

کاهش وزن با جوش شیرین

 

چرا جوش شیرین برای کاهش وزن استفاده می شود؟

جوش شیرین یکی از مکمل های طبیعی است که در بسیاری از رژیم های قلیایی استفاده می شود. جوش شیرین یکی از بهترین مواد برای چربی سوزی و کاهش سایز است؛ زیرا ترکیبات آن با اسیدیته بدن مبارزه می کند؛ اسیدیته بدن در افزایش وزن تاثیر زیادی دارد. به طور کلی، در یک بدن اسیدی، عضلات از بین رفته اند و چربی ها جمع شده اند. جوش شیرین با کمک به تنظیم pH بدن اکسیژن سازی سلولی را فراهم می کند و از توده های ماهیچه ای محافظت می کند. جوش شیرین بر عملکرد گوارش نیز تاثیرگذار است؛ زیرا تولید بیش از حد اسید معده را کنترل می کند. همچنین، در از بین بردن سموم بدن نیز موثر است و باعث لاغرتر شدن شکم می شود.

از جوش شیرین اگر چه می توان به تنهایی استفاده کرد اما بهتر است با مواد دیگری ترکیب شود تا لاغر شدن آسان شود. در زیر به ۳ روش مصرف آن برای کاهش وزن اشاره خواهیم کرد.

 

۱- جوش شیرین و لیمو

 

کاهش وزن با جوش شیرین و لیموترش

 

خواص قلیایی جوش شیرین در ترکیب با آبلیمو فوق العاده موثر می شود؛ آبلیمو برای پاکسازی بدن و بهبود گوارش موثر است. ترکیب این دو مادّه لاغر کننده از بدن در برابر سموم محافظت می کند و عملکردهای دستگاه لنفاوی را تحریک می کند.

مواد لازم:

– ۱ قاشق جوش شیرین

– ۱ قاشق آبلیمو

–  ۱ لیوان آب ولرم

نحوه تهیه:

– جوش شیرین و آبلیمو را در یک لیوان آب ولرم با هم مخلوط کنید.

– این دو مادّه را به خوبی هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند و اجازه دهید جوشش آن بیفتد.

نحوه مصرف:

این نوشیدنی را هر روز صبح به صورت ناشتا بنوشید.

 

مطلب پیشنهادی: ۷ نوع صبحانه برای لاغر ماندن

 

۲- جوش شیرین و آب گریپ فروت

 

کاهش وزن با جوش شیرین و آب گریپ فروت

 

گریپ فروت یکی از مرکباتی است که بیشترین استفاده را برای چربی سوزی دارد. این میوه کالری بسیار کمی دارد و حاوی فیبر است. علاوه بر این، ترکیبات آنتی اکسیدانی آن به پاکسازی بدن کمک می کند. این ترکیب باعث شکسته شدن چربی ها می شود. در ضمن این ترکیب سیر کننده هم می باشد و به همین دلیل برای مبارزه با اضافه وزن بسیار مفید است.

مواد لازم:

– ۱ قاشق جوش شیرین

– نصف لیوان آب گریپ فروت

– نصف لیوان آب

نحوه تهیه:

– جوش شیرین و آب گریپ فروت را با هم مخلوط کنید.

– این ترکیب را داخل پارچ ریخته و نصف لیوان آب به آن اضافه کنید.

نحوه مصرف:

یک لیوان از این ترکیب را به صورت ناشتا و سه بار در هفته بنوشید.

 

۳- جوش شیرین و سرکه سیب

 

کاهش وزن با جوش شیرین و سرکه سیب

 

ترکیب جوش شیرین و سرکه سیب برای تنظیم pH بدن در زمانی که بیش از حد اسیدی است و چربی آن زیاد است بسیار موثر است. ترکیب این دو ماده روند هضم را بهبود می بخشد و تجمع چربی را در نواحی مستعد چاقی مانند شکم کاهش می دهد.

مواد لازم:

– ۱ قاشق جوش شیرین

– یک چهارم لیوان سرکه سیب

– ۲ لیوان آب

نحوه تهیه:

تمامی مواد اولیه را در داخل پارچ با هم ترکیب کنید تا کاملاً یکنواخت شوند.

نحوه مصرف:

هر روز صبح ۳۰ دقیقه قبل از خوردن صبحانه این ترکیب را بنوشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران