دسته بندی مطالب

کمدی پر از لباس های شیک داشته باشید

خانومانه: آیا برای شما هم پیش آمده که یک باره متوجه شوید مدت ها است فقط و فقط یک مدل و یک سبک لباس می پوشید؟

 

کمدی پر از لباس های شیک داشته باشید

 

تقریبا کمد لباس همه ما پر از لباس هایی است که بیشتر آن ها را نمی پوشیم و فقط آن ها را نگهداری می کنیم. در واقع در هر کمد تنها ۲۰ درصد از لباس های آن پوشیده می شود و ۸۰ درصد باقی مانده مدت ها است که دست نخورده باقی مانده است.

اگر می خواهید کمد لباسی که دوست دارید برای خود بسازید باید حرکت نسبتا بی رحمانه ای انجام دهید. یعنی هر چیزی که می پوشید نگه دارید و همه آن هایی که سال ها است ته کمدتان باقی مانده و دیگر قدیمی شده، نمی پوشید یا اندازه اش برایتان تغییر کرده را بیرون بیاندازید. این یک توانایی است که تشخیص دهید اکنون چه چیزی برای شما مناسب است، پس باید آن را نگه دارید و بقیه را از کمد خارج کنید.

سبک رئال با پاکسازی شروع می شود. شما باید به سرعت از شر چیزهایی که بی جهت نگه داشته اید خلاص شوید. این کار باعث می شود تا کمد و حتی فضای منزل شما نفسی تازه بکشد و موجب بهتر دیده شدن و درخشش بیشتر چیزهایی شود که دائم از آن ها استفاده می کنید.

حالا برای شروع فرآیند پاکسازی، چهار جعبه آماده کنید و روی هرکدام یکی از این برچسب ها را بچسبانید: خیریه، هدیه، تغییرات، ذخیره

جعبه خیریه به آن دسته از لباس هایی تعلق می گیرد که مدت های زیادی است آن ها را نپوشیده اید یا اصلا آن ها را نمی خواهید. سپس این جعبه را به موسسات خیریه ای اهدا کنید. جعبه هدیه برای مواردی است که می خواهید آن ها را به افرادی خاص هدیه بدهید و جعبه تغییرات برای لباس هایی است که برای دوباره پوشیده شدن به کمی تغییر نیاز دارند و جعبه ذخیره برای لباس هایی است که به هیچ وجه نمی توانید دل از آن ها بکنید حتی اگر سال ها است که آن ها را نپوشیده اید. اما همانطور که در حال بررسی کمد لباس خود هستید به هر موردی که رسیدید ابتدا این سه سوال را از خود بپرسید:

 

۱- آیا من واقعا این لباس را دوست دارم؟

۲- آیا این لباس با شخصیت من ارتباط دارد؟

۳- آیا می خواهم این لباس را برای موقعیتی خاص / جلسه ای مهم یا مصاحبه بپوشم؟

 

اگر نتوانستید به حداقل دو سوال پاسخ بله بدهید پس بهتر است تعیین کنید که آن لباس به کدام یک از چهار جعبه منتقل شود.

پس از بررسی کمد لباس و تقسیم بندی آن ها در جعبه ها، در نهایت فقط آن لباس هایی در کمدتان باقی می ماند که واقعا دوستشان دارید یعنی همان ۲۰ درصدی که دائم در حال پوشیدن آن ها هستید. در اینجا به مرحله خوب مرتب کردن کمد می رسید: مجدد به سراغ کمدتان بروید و لباس های مشابه را در کنار هم قرار دهید. مثلا تمام شلوار ها را در یک قسمت قرار دهید، دامن ها، لباس های آستین کوتاه، آستین بلند و…

خب کار هر کدام از جعبه ها را گفتیم، خیریه، هدیه، تغییرات و ذخیره. اما ممکن است برایتان این سوال ایجاد شود که حالا جعبه خیریه را باید چکار کنیم؟! در این جعبه را ببنیدید و مدت ۶۰ روز به آن دست نزنید. اگر در این زمان به هیچ موردی از آن ها احتیاج نداشتید یا حتی فراموش کردید که چه چیزهایی را داخل این جعبه قرار دادید بهتر است آن را به خیریه اهدا کنید.

زمانی که کمد لباستان شلوغ و نامرتب است برای خرید لباس های جدید هم محدود می شوید. اما وقتی آن را خلوت کنید جا برای لباس های جدید و چیزهایی که دوست دارید باز می شود.

خانم های شیک، با اعتماد به نفس و جذاب هستند و هوشمندانه تر عمل می کنند. آن ها زمانی را به سازماندهی و مرتب کردن کمد لباسشان اختصاص می دهند تا در نهایت بتوانند مطابق با سبک دلخواه خود لباس بپوشند. شما هم اگر کمد لباستان نامرتب است همین الان دست به کار شوید و به سراغش بروید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران