دسته بندی مطالب

۱۰ فایده سیب برای سلامتی

۳۱ خرداد ۱۳۹۹۰ سلامت و تغذیه

تا به حال این گفته را شنیده اید که مصرف یک عدد سیب در روز شما را از پزشک بی نیاز می کند؟! در این جمله کوتاه حقایق زیادی وجود دارد. در اصل، سیب یکی از مغذی ترین میوه های موجود بر روی کره زمین است. نه تنها میوه ای است که بسیار رایج و خوش طعم است، بلکه برای سلامتی بدن نیز مزیت های فراوانی دارد. در این مطلب خانومانه فقط به ۱۰ مورد از فواید بی شمار سیب برای سلامتی اشاره خواهیم کرد.

 

10 فایده سیب برای سلامتی

 

۱- کاهش وزن

افزایش وزن با مقادیر زیاد کالری مصرف شده در روز همراه است. سیب علاوه بر کالری کمی که دارد، گرسنگی را برطرف می کند؛ بنابراین، جای تعجب نیست که می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد که منجر به کاهش وزن می شود. به گفته کارشناسان تغذیه، سیب حاوی آنتی اکسیدان و پکتین (نوعی فیبر) است که وظیفه خواص فراوان سیب را برعهده دارد. این میوه به دلیل داشتن فیبر و آب فراوان، معده را به راحتی پر می کند و درنتیجه احساس گرسنگی را برطرف می کند.

 

۲- خواص قلبی و عروقی

 

فواید سیب برای سلامتی_1

 

سیب برای قلب بسیار مفید است؛ این میوه خطر مرگ ناشی از انسداد قلب و عروق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد؛ حاوی آنتی اکسیدان است که از سکته مغزی جلوگیری می کند؛ این آنتی اکسیدان ها در جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول LDL کمک کرده و التهاب را مهار می کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که فیبر محلول موجود در سیب باعث کاهش سطح کلسترول می گردد.

 

۳- کاهش فشار خون

جدا از اینکه سیب با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در ارتباط است؛ حاوی پلی فنول هایی است که دارای اثرات آنتی اکسیدانی هستند. یکی از این پلی فنول ها یک فلاونوئید به نام اپی کاپچین است؛ این فلاونوئید خاص به کاهش چشمگیر فشار خون کمک می کند. فلاونوئید ها می توانند با کاهش فشار خون، کاهش اکسیداسیون LDL و بهبود عملکرد آنتی اکسیدان ها از بروز بیماری های قلبی جلوگیری کنند.

 

۴- درمان دیابت

 

فواید سیب برای سلامتی_2

 

بر اساس تحقیقات متعدد دانشمندان، سیب با کاهش شیوع دیابت نوع دو مرتبط می باشد. در یکی از این مطالعات، خوردن یک عدد سیب در روز حدود ۲۸ درصد خطر ابتلا به دیابت نوع دو را در مقایسه با نخوردن سیب کاهش می دهد. حتی، خوردن چند عدد سیب در هفته اثرات محافظتی مشابهی دارد. وجود پلی فنول هایی که در جلوگیری از آسیب بافت سلول های بتا در لوزالمعده کمک می کند، منجر به پیشگیری از دیابت می گردد. این نکته بسیار مهم است؛ چرا که سلول های بتا در افراد مبتلا به دیابت نوع دو که انسولین تولید می کند، اغلب آسیب دیده اند.

 

مطلب پیشنهادی: از خواص سرکه سیب چه می دانید؟

 

۵- کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

ثابت شده است که آب سیب با اثرات پیری مغز مبارزه می کند. یکی از این تاثیرات آلزایمر است که با کاهش حافظه در افراد مسن همراه است. سیب، در جلوگیری از وقوع این امر کمک فراوانی می کند. آب سیب، باعث کاهش گونه های مضر اکسیژن فعال (ROS) در بافت مغز می شود. علاوه براین، به حفظ سطح استیل کولین (یک انتقال دهنده عصبی که می تواند با افزایش سن کاهش یابد) کمک می کند. سطوح پایین استیل کولین با بیماری آلزایمر مرتبط می باشد. با وجود تاکید بر مصرف آب سیب برای جلوگیری از آلزایمر، شایان ذکر است که سیب کامل نیز حاوی ترکیباتی مشابه با آب سیب است.

 

۶- جلوگیری از بیماری پارکینسون

 

فواید سیب برای سلامتی_3

 

تحقیقات نشان داده است که سیب و سایر مواد غذایی حاوی فیبر، از افراد در برابر بیماری پارکینسون، محافظت می کند. این بیماری، با تجزیه سلول های عصبی، تولید کننده دوپامین مغز است. دانشمندان این موضوع را با قدرت ضدرادیکال آزاد آنتی اکسیدان های موجود در سیب پیوند داده اند.

 

۷- سم زدایی کبد

کبد، بدن را از سموم زیادی که روزانه مصرف می کنیم، به طور مداوم پاک می کند. این سموم از نوشیدنی ها و مواد غذایی حاصل می شود و کبد، وظیفه دفع آن ها بر عهده دارد. با این حال، سالم نگه داشتن کبد بسیار مهم است؛ این یکی از فواید سیب است؛ سیب به سم زدایی موثر کبد کمک می کند.

 

۸- کمک به سلامت استخوان ها

کلسیم برای ساختار سالم استخوان ها در بدن مورد نیاز است. سیب حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است. این خواص، وظیفه تراکم بالاتر برای استخوان ها را دارد؛ تراکم بالاتر استخوان ها باعث می شود استخوان های سالم و قوی تری داشته باشیم. با افزایش سن، استخوان ها نیز ضعیف تر می شوند؛ با این حال، مصرف سیب باعث کندی این روند می شود که برای اثبات این امر مطالعات زیادی صورت گرفته است.

 

مطلب پیشنهادی: بهبود سیستم ایمنی فقط با ۴ عادت رفتاری

 

۹- کاهش کلسترول خون

 

فواید سیب برای سلامتی_4

 

سیب، حاوی پکتین (نوعی فیبر محلول) است که با سطوح پایین تر LDL یا همان کلسترول بد مرتبط می باشد. از این روش برای جلوگیری از جذب کلسترول استفاده می گردد، که در نهایت به بدن کمک می کند تا به جای ذخیره آن، از آن استفاده نماید. این به نوبه خود باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود. آن ها همچنین، حاوی پلی فنول هستند که دارای اثرات آنتی اکسیدانی می باشند. بسیاری از این خواص در پوست سیب موجود می باشند. مطالعه ای که توسط تعدادی از متخصصان تغذیه انجام گردیده است، اثرات خوردن یک عدد سیب در روز را با مصرف استاتین (دسته ای از داروهایی که به کاهش کلسترول می انجامد) مقایسه کردند و به نتایج جالبی دست یافنتد.

 

۱۰- ضد سرطان

وجود آنتی اکسیدان ها در سیب، در پیشگیری از سرطان مفید است. محققان با اشاره به این واقعیت، تحقیقات مختلفی را انجام دادند؛ نتایج حاکی از آن است که سیب، در کاهش خطر ابتلا به سرطان در انسان مفید است.

پس از تمام این گفته ها، بدیهی است که سیب طیف گسترده ای از مزایای سلامتی را ارائه می دهد؛ بنابراین، مصرف روزانه سیب را فراموش نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران