دسته بندی مطالب

۱۱ ویژگی مشترک زنان قوی

۲۶ مرداد ۱۳۹۵۱ گوناگون

آنها همواره در پی رشد و تعالی خود‌ هستند

زنان قوی می‌دانند که تنها با یک حرکت کوچک رو به جلو می‌توانند فاصله بین خود و موفقیت را طی کنند. از این رو همواره قدم‌های خود را کوتاه برمی‌دارند. حتی با سرعت کم نیز پیوسته حرکت می‌کنند. آنها هرگز و تحت هیچ شرایطی این روند تعالی جویانه را در خود متوقف نکرده و همواره به دنبال پیشرفت و ترقی هستند.

 

زنان قوی هوای خودشان را دارند

در دنیای مدرنی که زنان با فوجی از پیام‌های تبلیغاتی بمباران شده و به آنان تلقین می‌شود که تنها راه بهتر شدن، گوش سپردن به حجم بیشماری از پیام‌های تبلیغاتی پوچ و بی ارزش است، زنان قوی خودشان را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسند.

اگرچه در آغاز راه ممکن است چندان به خود عشق نورزند، ولی با گذشت زمان درمی‌یابند که با پرداختن به خود و همچنین شناخت هر چه بهتر خود می‌توانند توانایی‌ها و قابلیت‌های پنهانی را در خود کشف کنند که حتی تصور هم نمی‌کردند چنین نیروی عظیمی در آنها نهفته باشد.

آنها می‌آموزند که به قضاوت خود ایمان داشته باشند. همچون رابطه‌ دوستانه‌ای که بر پایه اعتماد بنا گشته، با گذشت زمان رابطه دوستی‌شان با خویش قوی‌تر و محکم‌تر می‌گردد.

 

زنان قوی هرگز به کمتر از چیزی که خود را شایسته آن می‌دانند قناعت نمی‌کنند

آنها می‌دانند که انسان همان چیزی را کسب می‌کند که لایق آن است. معمولا کمی طول می‌کشد تا چنین باوری در اوایل سنین ۲۰ سالگی در خانم‌ها پدید آید، ولی هنگامی که به عظمت معنای درونی آن پی بردند، درمی‌یابند که قناعت به کم چیزی شبیه به اتلاف وقت است. آنها با نشانه روی به سوی اهداف بزرگ، از اتلاف وقت جلوگیری کرده و خود را از انبوه غم و غصه‌ها حفظ می‌کنند.

 

آنها همواره افراد زیان آور را از زندگی‌شان حذف می‌کنند

سخن چینان، اشخاصی که همیشه در کارها نه می‌آورند و آنهایی که تحت هر شرایطی فوق العاده احساساتی عمل می‌کنند از جمله این افراد هستند. چنانچه بخواهیم زندگی خالی از افکار منفی را تجربه کنیم، بیشتر از هر چیز دیگری باید بیاموزیم چگونه مرز بین و خود و دیگران را به شیوه‌ای صحیح کنترل کنیم.

 

زنان قوی می‌بخشند ولی هرگز فراموش نمی‌کنند

آنها همواره گذشت و بخشش را در دستور کار خود قرار می‌دهند. آنها می‌دانند که با بخشیدن افراد خطاکار و یا اشخاصی که از آنها لطمه خورده‌اند، لطفی در حق آنان قائل نشده‌اند، بلکه با این کار به خودشان لطف می‌کنند.

آنها می‌دانند که بخشش کلید رهایی از زندان خشم است. بدون آن، انسان در اسارت خشم باقی مانده و هرگز نمی‌تواند از کینه و انحراف رهایی یابد. سرانجام آن نیز چیزی جز ناراحتی نیست. آنها از اشتباهاتشان درس گرفته و بیش از یکبار آنها را تکرار نمی‌کنند.

 

زنان قوی بر اقتدار خود در انجام کارها ایمان دارند، از این رو در واقعیت نیز چنین می‌شود

آنها انگیزه خود را در دستیابی به اهدافشان محکم و با ثبات می‌یابند. زمان را بر سر پیشامد‌هایی که به آنها اعتقادی ندارند هدر نمی‌دهند. راهی را پیش نمی‌گیرند مگر آنکه دلیلی منطقی در آن بیابند.

 

زنان قوی به نظرات دیگران اهمیت نمی‌دهند

آنها از مقایسه کردن برحذرند. زنان قوی می‌دانند که شادی و نشاط‌ آنها به این مسئله گره خورده است. آنها می‌دانند که تنها مسئول انتخاب‌های خودشان هستند. هیچ گاه دیگران را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش نمی‌کنند.

بدین ترتیب است که نظرات اشخاصی که تخصص کافی و لازم در حوزه بخصوصی را ندارند، رَد شده و بی اساس جلوه می‌کند. انسان تنها زمانی می‌تواند نظریات خود را با دیگران به اشتراک گذارد که از او درخواست شود.

 

زنان قوی خودشان را همانگونه که هستند می‌پذیرند

آنها متوجه هستند که روی هم رفته، عمر آدمی کوتاه‌تر از آن است که بخواهد گوشه‌ای نشسته و افسوس بخورد که چرا به آمال و آروزهای خویش دست نیافته است. آنها مشاورانی که می‌توانند از آنها بیاموزند را پیدا کرده و خود را با توقعاتشان وفق می‌دهند.

 

زنان قوی می‌دانند که بهترین نیستند، ولی از آنچه که هستند خوشنودند

آنها می‌پذیرند که هیچ انسانی کامل نیست. زنانی که قادرند خود را همانگونه که هستند (خوب یا بد) بپذیرند، زنان فوق العاده سازگاری هستند. همین ویژگی سازگاری نیز نهایتا آنها را به سوی یک زندگی واقعا استثنایی رهسپار می‌سازد.

 

زنان قوی خود را محترم شمرده و همیشه انصاف را در حق خویش رعایت می‌کنند

آنها در مقایسه با زنانی که هنوز به این مرحله از رشد نرسیده‌اند، نسبت به ارج و قرب خود آگاه‌ترند. زنان برای آنکه بتوانند به ارزش واقعی خود پی ببرند روش‌های مختلفی را برمی‌گزینند و این امر تنها زمانی محقق می‌شود که گذرشان به روزهای سخت زندگی می‌افتد.

بسیاری از زنان قوی و با اراده ممکن است بگویند که لزوما همیشه اینگونه نبوده‌اند. آنها معمولا قدرت واقعی خود را تنها در شرایط واقعا سخت زندگی پیدا می‌کنند، همان جایی که دیگر اشکی برای ریختن نداشته و به سمت و سویی جز خودشان نمی‌توانند رهسپار شوند. اینجا همانجایی است که معجزه رخ می‌دهد.

 

آنها همواره حامی و پشتیبان یکدیگرند

زنان قوی اغلب روابط میان فردی بسیار قوی بین یکدیگر ایجاد می‌کنند که نهایتا به تشکیل یک گروه پشتیبان بسیار شگفت انگیز منتج می‌گردد. این بدان معنا است که اکثر مشکلات را می‌توان تنها با یک تلفن حل کرد، چرا که آنها یار و یاور یکدیگرند. گاهی اوقات بزرگترین قدرت آنست که بفهمیم انجام هیچ کاری به تنهایی ممکن نیست.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران

  1. فرید

    عالی بود

» ارسال نظرات