دسته بندی مطالب

۱۲ کاربرد جالب چسب حرارتی

۵ مهر ۱۳۹۵۳ هنر و مهارت

چسب حرارتی یا چسب تفنگی یکی از ابزارهایی است که بودنش در هر خانه ای لازم است. کارهای بسیار زیادی می توان با این مدل از چسب انجام داد که شاید تا به حال به ذهن شما نرسیده باشد. این چسب به دلیل اینکه سریع خشک و سرد می شود در کارهای هنری کاربردهای زیادی دارد، در این مطلب سایت خانومانه برای شما ۱۲ کاربرد جالب از چسب حرارتی را بازگو می کند.

۱- گاهی اوقات مجبور به زدن برگه، عکس، ریسه تولد، تابلوی سبک و چیزهایی از این قبیل به دیوار هستید ولی از اینکه رنگ یا گچ دیوار آسیب ببیند واهمه دارید، در چنین موقعی از کمی چسب نواری مخصوص رنگ روی دیوار استفاده کنید، این چسب ها را می توانید از فروشگاه های رنگ فروشی تهیه کنید. روی این چسب از کمی چسب تفنگی استفاده کرده و برگه یا عکس مورد نظر خود را روی آن بزنید. موقع برداشتن عکس از روی دیوار کافیست چسب نواری مخصوص را به آرامی از دیوار جدا کنید. 

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی 

 

۲- با چسباندن چند عدد سکه کف یک جفت کفش قدیمی لذت و هیجان را برای کودک خود به ارمغان بیاورید. سکه ها را با چسب حرارتی به کف چسب بچسبانید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۳- بعضی از فرش ها و پادری ها روی سرامیک سُر می خورد، برای جلوگیری از سر خوردن این جور وسایل از کمی چسب تفنگی در زیر آن استفاده کنید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۴- یکی از کارهای جالبی که شاید تا به حال به ذهن شما نرسیده باشد درست کردن دانه های رنگی چسبی برای تزئین کارت یا کاردستی های خانگی می باشد. برای این منظور کمی چسب حرارتی را روی سطح طلق مانند یا شیشه ای به صورت نقطه ای بگذارید، سعی کنید حالت دایره ای آن حفظ شود، بعد از خشک شدن آنها را از روی سطح بلند کرده و با رنگ اکرلیک یا لاک ناخن رنگ آمیزی کنید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی  

۵- اسباب بازی های پلاستیکی که کودکان از آنها برای بازی کردن در حمام استفاده می کنند اغلب بعد از یک مدتی پر از آب شده و بو می گیرند. برای جلوگیری از رفتن آب داخل این اسباب بازی ها سوراخی که زیر آنها قرار دارد را با کمی چسب حرارتی بپوشانید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۶- برای جلوگیری از تکان خوردن قاب یا کم کردن فاصله ای که بعضی از تابلوها با دیوار دارند از کمی چسب حرارتی کمک بگیرید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۷- طرح انداختن روی ظروف و شیشه ها یکی از کارهای جالب و خلاقانه ای است که می توان با چسب حرارتی انجام داد. برای اینکار ابتدا سطح شیشه ای، چوبی یا فلزی را تمیز کرده، سپس با چسب حرارتی طرح مورد نظر را روی آن بکشید و بعد از سرد شدن چسب روی کار را با رنگ های اکرلیک یا اسپری رنگ آمیزی کنید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی  

۸- برای زدن ریسه های چراغ به دیوارهای سنگی یا آجری از چسب حرارتی می توان استفاده کرد.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۹- برای اینکه چسب حرارتی را همیشه به همراه داشته باشید از کبریت استفاده کنید! کمی چسب را پایین تر از قسمت سر کبریت بزنید و کبریت را در سفر یا جایی که دستگاه چسب حرارتی در دسترس شما نیست، به همراه داشته باشید. برای چسباندن و استفاده از این چسب، کبریت را روشن کنید. حرارت شعله چسب حرارتی روی بدنه کبریت را آب می کند. چسب را در محل مورد نظر بزنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی  

۱۰- برای جلوگیری از لیز خوردن با دمپایی ها یا کفش هایی که کف لیزی دارند از کمی چسب حرارتی کف کفش استفاده کنید. با این روش طرح ایجاد شده با چسب اصطکاکی ایجاد کرده و مانع از لیز خوردن می شود.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

۱۱- با کمک چسب حرارتی می توان تزئینات و بدلیجات رنگی برای کودکان درست کرد. برای این منظور می توانید از چسب حرارتی رنگی استفاده کنید و یا در صورتی که این چسب ها را در دسترس ندارید از چسب حرارتی معمولی برای این منظور استفاده کنید و بعد از خشک شدن آن را با رنگ های اکرلیک یا لاک ناخن رنگ آمیزی کنید. برای مثال برای ساخت گردنبند ابتدا چسب را به صورت یک خط روی سطح پلاستیکی یا شیشه ای بزنید، بعد از خشک شدن آن را دور گردن اندازه گیری کرده و سپس روی آن خط از طرح های نقطه ای یا طرح های دیگر استفاده کنید. در آخر دو قسمت سر و ته کار را سوراخ کرده و با روبان به هم وصل کنید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

12 کاربرد جالب چسب حرارتی  

۱۲- برای استفاده مجدد از لیوان های سوراخ شده به منظور درست کردن گلدان تزئینی یا استفاده از آن به عنوان قالب شکلات و بستنی، از کمی چسب حرارتی کمک بگیرید.

 

12 کاربرد جالب چسب حرارتی

 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
35+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران

  1. محمد

    مرسی خیلی مفید بود

  2. ashraf

    سلام خیلی عالی بود چه روشهای جالبی…

  3. sara

    حباب ها با چسب حرارتی خیلی خوب بود

» ارسال نظرات