دسته بندی مطالب

۱۴ راه ساده برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ خانه و خانه داری

آیا برای شما هم پیش آمده که در یخچال خود با تعدادی از مواد غذایی که پوسیده و پژمرده شده اند، مواجه شوید؟! اما خوشبختانه روش های ساده ای وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها عمر مواد غذایی و خوراکی ها را طولانی تر کنید. در این مطلب خانومانه به بهترین روش های ماندگاری محصولات اشاره خواهیم کرد. این روش های ساده نه تنها سبب ماندگاری بیشتر مواد غذایی می شوند بلکه در عین حال طعم و مزه آن ها را نیز حفظ می کنند.

 

14 راه ساده برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی

 

۱- نگه داری از سبزیجات معطر و خوراکی

 

نگه داری از سبزیجات معطر و خوراکی برای مدت طولانی

 

سبزیجات معطر و خوراکی، ماندگاری زیادی ندارند حتی اگر آن ها را در یخچال نگه داری کنید. اما ۲ روش وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید این سبزیجات را به مدت طولانی تری تازه نگه داری کنید.

– با سبزیجات خوارکی همانند گل ها رفتار کنید؛ یک لیوان را با آب پر کرده و این گیاهان را در آب غوطه ور کنید. سپس، آن ها را در یخچال قرار دهید. با این کار ۳ تا ۴ روز این سبزیجات تازه و شاداب هستند.

– اما چگونه سبزیحات معطر را در فریزر نگه داری کنیم؟ اگر می خواهید این سبزیجات را بیشتر از ۴ روز تازه نگه دارید، به سادگی آن ها را در کره قرار دهید. بله؛ کره! برگ ها و شاخه های بلندتر گیاهان را خرد کنید و یا از آن ها استفاده نمایید و آن ها در قالب یخ قرار دهید؛ کره ذوب شده را روی آن ها بریزید تا سطح سبزیجات را بپوشاند و سپس، قالب یخ را داخل جایخی و یا فریزر قرار دهید. با این روش سبزیجات پژمرده را دیگر نیاز نیست دور بریزید.

 

۲- نگه داری از کلم

 

نگه داری از کلم برای مدت طولانی تر

 

بزرگترین اشتباهی که برای نگه داری کلم وجود دارد این است که آن را داخل کیسه پلاستیکی نگه داری کنید. کلم را بدون کیسه پلاستیکی به مدت ۲ هفته می توانید در یخچال نگه داری کنید، بدون اینکه پلاسیده شوند.

 

۳- نگه داری از کاهو و اسفناج

 

نگه داری از کاهو و اسفناج برای مدت طولانی تر

 

کاهو و اسفناج را به خوبی بشویید. آن ها را با آب سرد بشویید و در کاسه های شیشه ای نگه داری کنید. مابین هر ردیف را هم دستمال یا حوله کاغذی قرار دهید. درب ظرف را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید. با این روش می توانید سالادی با برگ های ترد کاهو و اسفناج تهیه کنید.

 

۴- نگه داری از پیاز

 

نگه داری پیاز برای مدت طولانی تر

 

نگه داری پیاز در یخچال به دلیل وجود رطوبت ایده خوبی نیست. چرا که با این روش، کل یخچال و مواد موجود در آن بوی پیاز خواهند گرفت. بنابراین، بوی نامطبوع یخچال آزاردهنده خواهد بود. بهترین کاری که برای نگه داری پیاز می توانید انجام دهید این است که آن ها را در یک سبد سیمی و یا همان مفتولی نگه داری کنید؛ با این کار تهویه مطلوبی را نیز برای پیازها فراهم می کنید. به این ترتیب ماه ها پیازهای شما تازه می مانند. هرگز پیازها را به همراه سیب زمینی در یک محل روی هم قرار ندهید؛ چون این کار به زودتر خراب شدن آن ها می انجامد.

 

۵- نگه داری از پنیر

 

نگه داری از پنیر برای مدت طولانی تر

 

بسته بندی های پلاستیکی برای پنیر و محصولاتی از این دسته دشمن هستند و بهترین جایگزین برای آن ها کاغذهای مومی است. پنیر را داخل کاغذ مومی بپیچید و در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. اکنون پنیر شما به همان سرعت قبلی از بین نمی رود.

 

مطلب پیشنهادی: ترفندهایی برای سریع تر رسیدن میوه های کال

 

۶- نگه داری از نان

 

نگه داری نان برای مدت طولانی تر

 

کیسه ها و کاغذهای پلاستیکی بدترین روش برای نگه داری نان هستند. بهترین راه ممکن برای نگه داری نان ها و جلوگیری از کپک زدن آن ها استفاده از حوله و یا دستمال های تمیز آشپزخانه می باشد. نان ها را در حوله تمیز آشپزخانه بپیچانید و آن ها را درون ظرف مخصوص نان و یا مایکروفر قرار دهید. این روش نه تنها مانع از تغییر شکل نان ها و ایجاد کپک می شود بلکه به ماندگاری بیشتر و نرم ماندن آن ها نیز کمک می کند.

 

۷- نگه داری از هویج

 

نگه داری از هویج برای مدت طولانی تر

 

اگر هویج هایی که خریداری کرده اید ساقه سبز رنگ را دارند، قبل از نگه داری آن ها این ساقه ها را ببرید. ساقه ها تمامی مواد مغذی و رطوبت لازم برای تازه ماندن هویج ها را به خود می گیرند. بدون ساقه، هویج های شما به مدت طولانی تری تازه و سالم می مانند. همچنین، از نگه داری آن ها در کیسه های پلاستیکی خودداری نمایید و فقط آن ها در کشوی یخچال نگه داری کنید.

 

۸- نگه داری از انواع توت ها

 

نگه داری از انواع توت ها برای مدت طولانی تر

 

اگر توت ها را بشویید و آن ها را در یک ظرف پلاستیکی و یا شیشه ای حتی در یخچال قرار دهید سریع تر شروع به کپک زدن می کنند. قبل از استفاده از توت، از شستن آن ها خودداری کنید. توت ها را در ظرفی همانند سبدهای مشبک فلزی قرار دهید تا جریان هوا در آن برقرار باشد و هنگام استفاده آن ها را بشویید.

 

۹- نگه داری از قارچ

 

نگه داری از قارچ برای مدت طولانی تر

 

اگر قارچ را در یک ظرف پلاستیکی خریداری کرده اید، آن را از ظرف خارج کنید. قارچ ها را کاملا بشویید و اجازه دهید تا کاملا خشک شوند. پس از خشک شدن، آن ها را در یک حوله کاغذی تمیز و پاکت های کاغذی قرار دهید و تا زمان استفاده در یخچال نگه داری کنید.

 

۱۰- نگه داری از گوشت

 

نگه داری از گوشت برای مدت طولانی تر

 

گوشت را تازه و بدون انجماد کردن استفاده نمایید. اگر نمی خواهید گوشت را داخل فریزر قرار دهید و طی چند روز آینده از آن استفاده کنید، یک راه حل ساده وجود دارد. گوشت را در یک ظرف پلاستیکی قرار دهید و آن را با روغن زیتون پر کنید. روغن زیتون از گوشت محافظت می کند و در عین حال، روی طعم آن نیز تاثیرگذار است و قطعا گوشت را خوش طعم تر می کند. این روش فقط تا ۳ روز می تواند گوشت را تازه نگه دارد و شایان ذکر است که برای گوشت گاو از این روش نمی توانید استفاده کنید.

 

۱۱- نگه داری از پنیر فتا و پنیر گوسفندی

 

نگه داری از پنیر فتا و پنیر گوسفندی برای مدت طولانی تر

 

بسیاری از افراد عاشق طعم پنیر فتا و یا گوسفندی هستند، چون طعم بسیار فوق العاده ای دارند و در بسیاری از غذاها نیز قابل استفاده می باشد. اما وقتی به مقدار زیادی از این پنیر را خریداری می کنیم، در نهایت باید مقداری از آن را به دلیل کهنه شده دور بریزیم. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر بیش از نیاز هفتگی خود پنیر خریداری می کنید، می توانید آن را در آب نمک نگه داری کنید. راه حل دیگر این است که از فروشنده بخواهید مقداری از آب پنیر را به شما بدهد تا در خانه نیز پنیر را در همان آب نگه داری کنید.

اما برای روش اول، ۴ پیمانه آب را در ۳ انس نمک جل کنید. پنیر را در ظرف پلاستیکی قرار دهید و آب نمک را روی آن بریزید تا روی پنیر را بپوشاند. قبل از استفاده از پنیر آن را با آب سرد بشویید.

 

مطلب پیشنهادی: عسل کریستالی و رفع بلورهای کریستالی آن

 

۱۲- نگه داری از لیموترش

 

نگه داری از لیموترش برای مدت طولانی تر

 

لیموها را در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگه داری کنید. به این ترتیب، آن ها تا یک ماه تازه می مانند. فقط آن ها را روی هم انباشته نکنید، آن ها به فضای کافی برای عبور جریان هوا نیاز دارند. به یاد داشته باشید اگر لیموترش ها را در دمای اتاق نگه داری کنید فقط به مدت یک هفته تازه می مانند.

 

۱۳- نگه داری از تره فرنگی

 

نگه داری از تره فرنگی برای مدت طولانی تر

 

نگه داری از تره فرنگی در خاک بهترین راه برای تازه نگه داشتن و جلوگیری از ریشه زدن آن ها می باشد. اگر باغچه ای ندارید که تره فرنگی ها را در زیر خاک قرار دهید؛ از یک گلدان استفاده کنید. فراموش نکنید که قبل از استفاده آن ها را بشویید و لایه اول پوست روی تره فرنگی ها را بگیرید. با این روش تره فرنگی ها ماه ها تازه می مانند. این نکته را به یاد داشته باشید که گلدان ها را در یک مکان سرد و تاریک قرار دهید و هر از گاهی خاک آن را آب دهید.

 

۱۴- نگه داری از موز

 

نگه داری از موز برای مدت طولانی تر

 

موزها را با پوشاندن ساقه های آن با محافظ غذا و یا فویل های پلاستیکی تازه نگه دارید. این روش خیلی ساده است اما شما را شگفت زده خواهد کرد. با این روش موزها دیگر تیره نمی شوند زیرا روند رسیدن آن ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد. فقط به یاد داشته باشید هر بار که از موزها استفاده می کنید ساقه مابقی موزها را مجدد با پلاستیک بپوشانید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران