دسته بندی مطالب

۳ روش آسان برای کاهش وزن

۲۰ شهریور ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: روش های بسیار زیادی برای کاهش وزن وجود دارد که ورزش و رژیم های غذایی بیشترین محبوبیت را در بین آن ها دارند. اگرچه این روش ها معمولاً برای کاهش وزن پیشنهاد می شوند اما راه حل های دیگری هم برای کاهش وزن وجود دارد. اگر می خواهید کاهش وزن داشته باشید تا شیوه زندگی سالم تری را تجربه کنید، باید به کارهایی که انجام می دهید و غذاهایی که مصرف می کنید توجه داشته باشید.

 

3 روش آسان برای کاهش وزن

 

فاکتورهای موثر در راه های کاهش وزن

– راحت بودن

– موثر بودن

– آسان بودن

– سریع بودن

در ادامه، به ۳ روش آسان برای کاهش سریع و بدون مشکل وزن اشاره خواهیم کرد.

 

۱- تنفس کردن

تنفس صحیح یکی از راه های بسیار آسان برای کاهش وزن است. شاید این روش به نظرتان عجیب برسد اما با تنفس آگاهانه و عمیق، بدن را به شیوه ای ظریف و موثر ورزش می دهیم. برای انجام این کار باید قاعده ابتدایی ژیمناستیک تنفسی را یاد بگیرید. این قاعده بسیار آسان است: با شکم نفس بکشید نه با قفسه سینه. هوا باید به شکل منظم و ریتمیک دم و بازدم شود.

تنفس عمیق به محکم شدن شکم کمک می کند و سایز اندام را کم می کند. این کار همچنین عضلات مختلف شکم را به صورت عمیق سفت می کند. اگر هر روز ۱۵ دقیقه به این شیوه نفس بکشید و به مرور زمان آن را افزایش دهید، به راحتی کاهش وزن خواهید داشت.

 

۲- دوش گرم و سرد 

این شیوه نیز یکی دیگر از راه های کاهش وزن آسان است. این روش بسیار آسان و سریع است و کمک می کند که بدن هر روز کمی چربی بسوزاند. قطعا اگر این روش با شیوه های دیگر کاهش وزن همراه شود، نتایج بسیار بهتری خواهد داشت. 

در این روش دوش گرفتن باید زیر دوش برای چند ثانیه آب را خیلی داغ و سپس خیلی سرد کنید. ۳ تا ۴ دقیقه زیر آب خیلی گرم باشید؛ دقت داشته باشید که دمای آب به گونه ای نباشد که پوستتان بسوزد؛ آب باید فقط گرم باشد. سپس دما را کم کم کاهش دهید تا آب کاملا خنک شود. به بیان دیگر دمای آب باید از ۴۰ درجه به ۲۳ تا ۲۵ درجه برسد. البته این کار باید فقط چند ثانیه انجام شود. 

 

مطلب پیشنهادی: ۱۰ راه کاهش وزن سریع و بی خطر

 

دوش گرم و سرد علاوه بر این که کمک می کند تا مقداری کالری بسوزانید، در بهبود جریان خون نیز موثر است. از طرف دیگر، این روش دوش گرفتن مشکلات زیر را نیز از بین می برد:

– سلولیت

– اختلال قلبی

– فشار خون بالا

– دردهای عضلانی

پیش از این نیز در مورد مزایای گرفتن دوش آب سرد برای بدن و اثرات مثبت و تاثیرگذار جالبی که می تواند روی فرد داشته باشد صحبت کردیم.

 

۳- ماساژ

سومین روش آسان برای کاهش وزن ماساژ دادن است. هدف از این کار از بین بردن چربی ها است. ماساژ در تمامی قسمت های بدن می تواند چربی های اضافی را از بین ببرد. برای بهتر نتیجه گرفتن می توانید در آب یا با روغن های گیاهی بدن را ماساژ دهید و یا از بادکش استفاده نمایید.

هدف تمامی این روش های ماساژ این است که چربی های انباشته در بعضی از قسمت های بدن را از بین ببرد. این چربی ها معمولاً در شکم، بالای ران ها و پاها، در بازوها، پهلوها و باسن جمع می شوند.

ماساژ دادن و همچنین بادکش کردن بدن باعث بهبود جریان خون نیز می شود. این روش بخصوص برای ران ها و چربی های شکم موثر است. ماساژ دادن حرکت روده ها را نیز بهبود می بخشد و مانع از یبوست می شود. حرکت روده کمک می کند تا چربی های جمع شده توسط متابولیسم بدن از بین برود. ماساژ را می توانید به راحتی در خانه و یا مراکز معتبر ماساژ درمانی انجام دهید.

البته به یاد داشته باشید که جلسات ماساژ باید منظم و مداوم باشند تا نتیجه بگیرید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران