دسته بندی مطالب

۳ روش استفاده از خرما به جای شکر سفید

خرما میوه ای بسیار شیرین و خوش طعم که مزه دلچسب کاراملی آن با چیز دیگری قابل مقایسه نیست. قند آن طبیعی و دارای مقادیر بالایی فیبر است. با این حال، جایگزینی یک به یک آن با شکر سفید در همه غذاها و شیرینی ها امکان پذیر نیست. برای حل این مسئله خانومانه در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهد که می توانید با تغییر نوع و شکل خرما، آن را به راحتی جایگزین شکر سفید کنید و در تهیه سس سالاد گرفته تا انواع شیرینی ها از آن استفاده کنید.

 

3 روش استفاده از خرما به جای شکر سفید

 

۱- شکر خرما

شکر خرما، دانه های گرانول شکلی شبیه به شکر معمولی است که از خرمای خشک شده ساخته شده است. از آنجایی که از تمام خرما برای تولید شکر استفاده می شود، فیبر موجود در آن هم به صورت ذرات کوچک وارد شکر می شود که در مایعات گرم و یا غذاها حل نمی شود. همچنین عطر و طعم آن مثل تافی کره ای شیرین یا چیزی شبیه به شکر قهوه ای است و البته شکل ظاهری آن هم شباهت زیادی به شکر قهوه ای دارد.

شما می توانید شکرخرما را به عنوان جایگزین یک به یک برای شکر سفید یا قهوه ای در دستور العمل های پخت استفاده کنید، اما قیمت آن ها مقداری بیشتر از شکر معمولی است.

از شکر خرما می توان در تهیه سس های گوجه ای مخصوص گوشت یا مرغ استفاده کرد. عطر و طعم کاراملی آن بی نظیر خواهد بود. همچنین می توانید از آن در پخت انواع کوکی ها استفاده کنید، بدین ترتیب هم از یک قند کاملا طبیعی استفاده کرده اید و هم از فیبر موجود در آن بهره مند خواهید شد. یا اینکه می توان از آن برای تزئین انواع مافین، طعم دهی به صبحانه آماده شده با جودوسر، یا سایر کیک و شیرینی های دیگر استفاده کرد.

 

۲- خرمای خام

از آنجایی که خرما فیبر زیادی دارد و به طور طبیعی چسبناک است، استفاده از آن در تهیه شیرینی های کوفته ای و کوپلینگ و یا تبدیل کردن آن به کارامل بسیار مناسب است. همچنین می توان از آن به عنوان یک شیرین کننده بسیار خوش طعم برای سس سالاد استفاده کرد.

 

۳- شربت خرما

می توانید شربت خرما تهیه کنید، به این صورت که پوست و دانه خرما ها را بگیرید، سپس خرما را با کمی آب در مخلوط کن بریزید تا کاملا له شود، سپس بجوشانید تا جایی که قوام بیاید و مانند عسل کشدار شود. این مراحل شاید کمی زمان بر باشد اما برای پخت و پز بسیار مناسب تر است تا شربت خام (مخلوط خرما و آب).

در دستورهایی که می خواهید این شربت را جایگزین شکر گرانول کنید، باید نسبت به شکر گفته شده در دستور، مقدار کمتری از این شربت استفاده کنید. مثلا جایگزین ۲/۳ فنجان شربت به جای ۱ فنجان شکر معمولی و یا اینکه به راحتی می توانید این شربت را جایگزین عسل یا شربت افرا کنید، به این صورت طعم کاراملی مخصوصی که فقط در خرما وجود دارد را می توانید در غذا یا شیرینی خود داشته باشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران