دسته بندی مطالب

۳ نوع ماسک موی مغذی با تخم مرغ

۹ دی ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: تخم مرغ مادّه غذایی بسیار مفید برای بدن به طور کلی و برای موها به طور خاص می باشد. در گذشته خواص زیبایی تخم مرغ زیاد مورد توجه نبوده است؛ همچنین تصور بر این بود که این مادّه مغذی کلسترول خون را افزایش می دهد. اما باید گفت که تخم مرغ سرشار از پروتئین است و چربی های مفید و کارآمدی را به بدن می رساند. متخصصان توصیه می کنند که برای حفظ سلامت حتماً تخم مرغ مصرف شود زیرا این مادّه غذایی سرشار از مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین های ب۵، ب ۱۲، آ، د، ای، ب۷ و همچنین سلنیوم، آهن، ید و اسید فولیک است.

 

موهای آسیب دیده

قرار داشتن مداوم در معرض اشعه های فرا بنفش فقط به پوست آسیب نمی رساند بلکه به مو نیز آسیب می رساند. البته مو در معرض آسیب های ناشی از آلودگی، محصولات شیمیایی موجود در رنگ ها، استفاده از سشوار، اتوی مو و دیگر محصولات شیمیایی که به مو آسیب می رساند قرار دارد. به همین دلیل باید به آسیب های ناشی از این موارد توجه داشت و هر چه سریعتر جلوی آن را گرفت.

 

فواید تخم مرغ چیست؟

 

فواید تخم مرغ چیست؟

 

تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین و چربی های سالم می تواند از پوست سر و فولیکول های مو مراقبت کند و کمک کند که مو در سلامت کامل باشد و شفافیت و درخشندگی زیادی داشته باشد. فواید تخم مرغ باعث می شود که موها مقاوم تر، نرم تر و درخشان تر شوند و در عین حال از شکنندگی آن ها هم جلوگیری می کند.

اصلاً نگران این نباشید که موهایتان ممکن است بوی نامطبوع تخم مرغ بگیرد زیرا در راه حلی که در ادامه به آن می پردازیم از تخم مرغ به عنوان ماسک مو استفاده می شود و بعد از شستن بوی آن از بین می رود. ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید و سپس آن را روی تمام سر و موها قرار دهید. بگذارید این ماسک ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند تا تخم مرغ به خوبی اثر بگذارد. سپس کل موها را با آب خنک یا ولرم بشویید و سپس شامپو بزنید.

نکته ۱: بهتر است که برای مراقبت و درمان موهای نرمال از تخم مرغ کامل (زرده و سفیده)، برای موهای خشک از زرده و برای موهای چرب فقط از سفیده استفاده شود. سفیده تخم مرغ باید هر ۲ هفته یک بار استفاده شود. زرده و یا کل تخم مرغ باید فقط یک بار در ماه استفاده شود.

نکته ۲: برای آن که تخم مرغ تاثیر زیادی روی موها بگذارد باید ماسک را چند دقیقه روی مو بگذارید سپس با آب سرد موها را آبکشی کنید تا کوتیکول های مو بسته شوند. سپس موها را مانند همیشه بشویید.

نکته ۳: نباید در استفاده از تخم مرغ زیاده روی کرد زیرا ممکن است اثر مخرب داشته باشد و به موها آسیب برساند.

فراموش نکنید که ماسک تخم مرغ شیوه ای طبیعی و اقتصادی برای حفظ سلامت مو می باشد و در عین حال خواص فراوانی دارد. در زیر به سه نوع ماسک مو با تخم مرغ اشاره می کنیم:

 

۱- ماسک تخم مرغ برای موهای خشک

 

ماسک تخم مرغ برای موهای خشک

 

مواد لازم

– ۱ عدد تخم مرغ

– ۱ قاشق روغن زیتون

– ۲ قاشق سس مایونز

نحوه تهیه

تخم مرغ را هم بزنید و روغن زیتون و مایونز را به آن اضافه کنید تا مخلوطی یکنواخت به دست بیاید.

نحوه استفاده

ترکیب بالا را روی موها بگذارید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس ماسک را با آب بشویید.

 

مطلب پیشنهادی: جلوگیری از آسیب رساندن اتو به موها

 

۲- ماسک ضد فر خوردگی موها

مواد لازم

– ۲ عدد توت فرنگی بزرگ

– ۱ فنجان ماست طبیعی

– ۲ قاشق عسل

– ۲ عدد سفیده تخم مرغ

نحوه تهیه

توت فرنگی ها را در یک ظرف له کنید و سپس مواد دیگر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری یکنواخت به دست بیاید.

نحوه استفاده

ترکیب را روی موها بگذارید و به مدت نیم ساعت صبر کنید. سپس موها را با آب ولرم بشویید تا ماسک پاک شود. سپس موها را با شامپو بشویید.

 

۳- ماسک تخم مرغ برای موهای ضعیف

مواد لازم

– ۱ قاشق روغن زیتون

– ۲ قاشق عسل

– ۱ عدد تخم مرغ

نحوه تهیه

تخم مرغ را هم بزنید، سپس مواد دیگر را به آن اضافه کنید تا مخلوطی یکنواخت به دست بیاید.

نحوه استفاده

ترکیب را روی کل موها بگذارید و ماساژ دهید. سپس ۳۰ دقیقه صبر کنید و موها را با شامپوی ملایم بشویید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران