دسته بندی مطالب

۴ توصیه برای رفع موخوره بدون کوتاهی مو

۹ تیر ۱۳۹۸۰ سلامت و تغذیه

هیچ کس دوست ندارد که موهای آسیب دیده داشته باشد؛ در دنیای امروز که همه چیز دشوار شده و کار زیاد باعث دغدغه مردم شده است، معمولاً زمان برای مراقبت از مو وجود ندارد. موخوره مشکلی رایج در میان افراد به خصوص خانم ها است. اما نگران نباشید! در این مطلب خانومانه می آموزیم که چگونه از این موخوره ها به راحتی و بدون کوتاه کردن موها رها شویم. ترفندهای عملی و آسانی برای این موضوع وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.

 

4 توصیه برای رفع موخوره بدون کوتاهی مو

 

۱- عمل کردن به توصیه های آرایشگر

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به توصیه های آرایشگرتان گوش کنید و هر ۲۸ روز یک بار نوک موهایتان را کوتاه کنید. انجام این کار نتیجه بسیار خوب و مفیدی می دهد. کوتاه کردن نوک موها باعث می شود که بلندی موها حفظ شود و در عین حال نوک آن ها نیز موخوره نداشته باشد. خوشبختانه ابزار زیادی در آرایشگری وجود دارد که آرایشگر به کمک آن ها و بدون کوتاه کردن مو، موخوره ها را از بین می برد. البته بعد از کوتاه کردن، آرایشگر به راحتی می تواند توصیه هایی را ارائه دهد که هیچ گاه موخوره دوباره به سراغ موهایتان نیاید.

 

۲- درمان های طبیعی برای آبرسانی به مو

اگر دوست ندارید که زیاد به آرایشگاه بروید، حتماً درمان های طبیعی را دنبال کنید که به موها آبرسانی و آن ها را احیا می کنند. امروزه ماسک موهای بسیاری در بازار موجود است؛ اما به یاد داشته باشید که همیشه مواد طبیعی بهترین انتخاب برای کمک به سلامت پوست و مو هستند. 

 

ماسک آووکادو و عسل 

اگر می خواهید که با روشی کاملاً طبیعی و موثر موها را تقویت کنید و موخوره آن را از بین ببرید، ترکیب آووکادو و عسل بهترین گزینه است.

مواد اولیه

– ۱ قاشق عسل

– ۱ قاشق میوه آووکادو

نحوه تهیه ماسک

– عسل و آووکادو را با هم ترکیب کنید تا مخلوطی یکسان و یکنواخت به دست بیاید. اندازه ماسک بستگی به بلندی موهایتان دارد.

– بعد از شامپو زدن، این ماسک را روی موها بگذارید و پانزده دقیقه صبر کنید و سپس آبکشی کنید.

 

مطلب پیشنهادی: استفاده آز فویل آلومینیوم برای موها

 

ماسک کدو تنبل و موز

این ماسک مو نیز به دلیل داشتن مواد طبیعی موها را به خوبی آبرسانی می کند و موخوره را از بین می برد.

مواد لازم

– ۱ لیوان پوره کدو تنبل

– ۱ عدد موز

– روغن زیتون

نحوه تهیه ماسک

– سه مادّه اولیه را با هم ترکیب کنید و سپس زمانی که موهایتان مرطوب است آن را روی موهایتان بگذارید.

– بگذارید این ماسک ۱۵ تا ۴۰ دقیقه روی موها بماند و سپس با آب زیاد موها را آب کشی کنید.

– با این ماسک موها به خوبی آبرسانی و احیا می شوند.

 

۳- تغذیه مناسب

 

تغذیه مناسب

 

آیا می دانستید که برای از بین بردن موخوره باید حتماً شیوه تغذیه را بهبود داد؟ موهای ما درست مانند پوستمان حاوی کلاژن می باشند. به همین دلیل است که تغذیه ما بر وضعیت موها و سلامت آن ها تاثیر گذار است. به اندازه کافی آب بنوشید و غذاهای سرشار از مواد مغذی مانند میوه ها و سبزیجات مصرف کنید. درمان در اکثر مواقع به تغذیه مرتبط است.  

 

۴- محافظت و آبرسانی به موها

 استفاده منظم از محصولات مراقبتی مو، آبرسانی مداوم به موها و کمی قرار دادن موها در نور آفتاب می تواند مانع از بروز موخوره شود. مراقبت از موها بسیار اهمیت دارد. 

 نکته: فراموش نکنید که باید موها را مرتب شانه کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران