دسته بندی مطالب

۴ سوپ مفید برای پاکسازی کبد و کلیه ها

۹ تیر ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

اگرچه بیشتر ما عادت داریم که سبزیجات را به صورت خام مصرف کنیم، اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که مصرف سبزیجات به صورت پخته برای هضم سریعتر و راحت تر بسیار مناسب تر است. کبد و کلیه، ارگان هایی هستند که در میان وظایف متعددشان، کار پاکسازی بدن از سموم جمع شده در بدن را نیز به عهده دارد و هم در کوتاه مدت و هم بلند مدت کیفیت زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند و ممکن است مشکلات سلامتی حاد و مزمنی را به همراه داشته باشند. به همین دلیل باید با پاکسازی منظم این دو ارگان به کمک غذاها و مواد طبیعی، کار آن ها را تسهیل نمود.

در این مطلب خانومانه راهی آسان و موثر را معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید به کبد و کلیه ها در کار سم زدایی کمک کنید. این روش با تهیه سوپ های دلپذیر و لذیذی انجام می شود که حاوی مواد سم زدا هستند.

 

4 سوپ مفید برای پاکسازی کبد و کلیه ها

 

منشا سموم بدن چیست؟

حتی اگر کلیه ها و کبد هم بسیار خوب کار کنند باز هم سمومی در بدن همه افراد وجود دارد که در بدن جمع شده اند. اما عوامل زیادی در تجمع این مواد تاثیر دارند و زمانی که میزان سموم در بدن زیاد باشد، ارگان های پاکسازی در پاکسازی و سم زدایی هر روز بدن دچار مشکل می شوند.

عواملی که موجب تجمع مواد سمی در بدن می شوند عبارتند از:

– مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب مضر

– بالا بودن میزان پروتئین حیوانی در بدن

– افزودنی های خوراکی موجود در غذاها مانند نگهدارنده ها، رنگ دهنده ها، طعم دهنده

– الکل

– سیگار و انواع دخانیات

– محصولات بهداشتی (صابون ها، کرم ها، خمیر دندان ها و …)

– آلودگی هوا و محیط زیست (آفت کش ها، حشره کش ها، گازها و …)

– داروهای شیمیایی

– احساسات منفی

 

سوپ های سم زدا

برای تهیه سوپ های سم زدا باید مواد غذایی با خواص پاک کنندگی را انتخاب کنید؛ این مواد کاملا طبیعی، می توانند به کار سم زدایی کبد و کلیه ها کمک کنند. برای این که این سوپ ها طعم بهتری بگیرند می توانید آن ها را همراه لیموترش، سرکه سیب، روغن زیتون و فلفل میل کنید. این سوپ ها را باید به مدت دو هفته به عنوان پیش غذا قبل از شام مصرف کرد و در کنار آن ها باید مقدار کمی پروتئین مانند ماهی یا تخم مرغ و همچنین میوه، مانند سیب، نیز مصرف شود. در دوران سم زدایی از تمامی عوامل سم زدایی که در بالا ذکر کردیم اجتناب کنید زیرا در این صورت سوپ تاثیر مثبت نخواهد داشت.

 

۱- سوپ گزنه و کرفس

– گزنه گیاه جنگلی بسیار مفیدی است که در پاکسازی خون بسیار موثر است. می توان به راحتی این گیاه را از جنگل ها و مزارع و با دستکش پلاستیکی چید. گزنه دارای خواص ضد عفونی کنندگی، ضد التهاب، قابض، سم زدا، ضد روماتیسم و کاهش دهنده میزان قند خون می باشد.

– کرفس نیز یکی دیگر از مواد طبیعی سم زدا است که نه تنها عملکرد کبد و کیسه صفرا را بهبود می بخشد بلکه برای کلیه ها نیز بسیار مفید است.پیش از این هم در مطلبی تحت عنوان معرفی ۱۰ ماده ضد نفخ، کرفس به عنوان یکی از سبزیجات مفید در کاهش نفخ معرفی شد.

 

سوپ

 

۲- سوپ قاصدک و کاهو

– قاصدک سرشار از ویتامین آ، ب و ث، اسید فولیک، پتاسیم، سیلیسیوم، آهن و ماده تانن است. گیاه قاصدک هم بر روی کبد و هم بر روی کلیه ها تاثیرات شگفت انگیزی دارد زیرا ماده سم زدای کامل و قوی است. این گیاه همچنین یک ادرار آور طبیعی و کمی مسهل است. قاصدک را هم به صورت تازه و هم خشک شده می توانید استفاده کنید.

– در مورد کاهو باید گفت که اکثر ما عادت داریم آن را به صورت سالاد مصرف کنیم. اما کاهو را نیز می توان مانند هر گیاه دیگری پخت تا هضم آن راحت تر شود. کاهو نیز مانند قاصدک یک ادرارآور قوی است. البته کاهو می تواند سیستم عصبی را نیز تنظیم کند. علاوه بر این افرادی که دارای رژیم بدون گلوتن هستند می توانند از کاهو به عنوان جایگزینی برای نان استفاده نمایند.  

سوپ قاصدک و کاهو علاوه بر سم زدایی، آرامش زیادی نیز به بدن می دهد.

 

۳- سوپ زردچوبه و جوی دو سر

– زردچوبه علاوه بر طعم و رنگ دادن به سوپ حاوی فیبر و پروتئین های گیاهی است که به از بین بردن مواد سمی بدن کمک بسزایی می کند. به علاوه، زردچوبه حاوی مواد مغذی بسیاری است و باعث انتقال روده ای و دفع مدفوع می شود.

– جوی دو سر، غلاتی ضروری در رژیم غذایی است. این غلات یک ضد سرطان و ضد التهاب قوی است که به دفع صفرا و پاکسازی کبد از بین کمک می کند.

 

سوپ زردچوبه و جوی دو سر

 

۴- سوپ پیاز و آرتیشو

– سوپ پیاز یک غذای قدیمی است که کاربرد پزشکی دارد و به سلامت بدن کمک می کند. پیاز سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، آهن و فسفر است و ویتامین های آ، ب، ث و ای نیز در آن یافت می شود. پیاز چه به صورت خام  چه به صورت پخته مصرف شود می تواند به بهبود عملکرد کلیه کمک کند.

– آرتیشو یا کنگر فرنگی نیز از سبزیجاتی است که به دلیل نقش آن در حفاظت از کبد شناخته شده است. این سبزی را هم به صورت خام و هم به صورت پخته می توانید مصرف کنید.

پختن سوپ از این دو سبزی خواص بسیار مفیدی در سم زدایی بدن دارد. البته در نظر داشته باشید که آرتیشو طعم سوپ را کمی تلخ می کند و باید به میزان لازم از آن استفاده نمود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران