دسته بندی مطالب

۵ ترفند برای جلوگیری از قهوه ای شدن سیب

۱۲ اسفند ۱۳۹۷۰ خانه و خانه داری

اکثر افراد عاشق طعم سیب هستند. این میوه خوش طعم چه در دسرها باشد، چه به صورت خام مصرف شود بسیار دلپذیر می باشد. اما مشکلی که در استفاده از سیب وجود دارد این است که خیلی سریع و به محض بریدن قهوه ای می شود. علاوه بر این، بعضی سیب ها سریع تر از انواع دیگر با هوا اکسید می شوند. در این مطلب خانومانه تصمیم داریم تا چند ترفند جالب را بیان کنیم که دیگر سیب ها قهوه ای نشوند. با ما همراه باشید.

 

5 ترفند برای جلوگیری از قهوه ای شدن سیب

 

۱- آب لیمو ترش یا لیمو شیرازی

اسید سیتریک، اکسیداسیون میوه ها و سبزیجات را به تاخیر می اندازد. کافی است برش های سیب را روی لیموترش یا لیموی شیرازی بمالید یا آن را درون آب لیمو قرار دهید. علاوه بر این، ترکیب سیب و لیمو بسیار خوش طعم می شود.

 

۲- نمک

نمک از قرن ها پیش برای کنسرو کردن مواد غذایی استفاده می شده است. در نتیجه می توان از آن برای جلوگیری از اکسیداسیون نیز استفاده کرد. کافی است نصف قاشق نمک را در یک چهارم فنجان آب حل کنید سپس تکه های سیب را به مدت چند دقیقه در آن قرار دهید و بعد آن ها را با آب بشویید. بعد از شست و شو سیب دیگر طعم شور نمی دهد.

 

مطلب پیشنهادی: ترفندهایی برای سریع تر رسیدن میوه های کال

 

۳- نوشیدنی های گازدار

نوشیدنی های گازدار، به ویژه لیموناد و پرتقالی، حاوی اسید سیتریک هستند که مانع از قهوه ای شدن سیب می شود. کافی است تکه های سیب را به مدت ۵ دقیقه درون این نوشیدنی های گازدار بگذارید. البته می دانیم که نوشیدنی های گازدار برای سلامت مفید نیستند اما گهگاهی می توان از این روش استفاده کرد.

 

۴- بسته بندی با پلاستیک

یکی دیگر از روش ها برای آن که سیب اکسید نشود این است که نصف سیب را با یک نایلون پلاستیکی بپوشانید به گونه ای که گوشت سیب در تماس با هوا نباشد و هر زمان که خواستید آن را مصرف کنید.

 

۵- استفاده از کش

آخرین تکنیک که یکی از بهترین تکنیک ها است؛ زیرا بسیار عالی عمل می کند.

– سر سیب را روی یک تخته بگذارید به نحوی که ته سیب رو به بالا باشد. به این ترتیب سیب ثابت می ماند.

– به جای آن که سیب را به چهار قسمت تقسیم کنید، آن را به ۹ قسمت مساوی تقسیم کنید. سیب را روی تخته بگذارید.

– دور سیب را با یک کش ببندید. به این ترتیب تکه های سیب اکسید نمی شوند و به راحتی می توانید هر زمان که خواستید آن را میل کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران