دسته بندی مطالب

۵ ترفند برای لاغرتر به نظر رسیدن

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

برای افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، انتخاب یک تیپ و لباس گاهی کار سخت و خسته کننده ای است. اما خوشبختانه با چند روش آسان می توان اندام را زیباتر جلوه داد. برای آن که لاغرتر به نظر برسیم باید چه ترفندهایی را پیاده کنیم؟ بهترین ترفند این است که بیشتر توجه اطرافیان را روی قسمت گردن به بالای بدنتان جلب کنید و روی قسمت های لاغرتان تاکید کنید. از پوشیدن هر لباسی که اندامتان را لاغر نشان نمی دهد بپرهیزید حتی اگر آن لباس مد روز باشد! در این مطلب سایت خانومانه می خواهیم به چند ترفند برای لاغرتر نشان دادن اندامتان اشاره کنیم.

 

انتخاب رنگ ها

سعی کنید بیشتر رنگ های مات و تیره بپوشید. همچنین بهتر است پارچه های لَخت، نازک و ظریف با طرح کم را انتخاب کنید زیرا، بر خلاف آن چه که اکثر خانم ها تصور می کنند، این نوع پارچه ها اندام را لاغرتر نشان می دهد.

برای مثال می توانید تونیک های زیبا با پارچه لطیف را انتخاب کنید؛ البته این روزها تونیک مد روز هم می باشد.

سعی کنید طرح ها و خطوط عمودی را انتخاب کنید تا بدن را لاغرتر نشان دهد. همچنین فقط لباس های تک رنگ را انتخاب کنید و از پوشیدن چند رنگ لباس حتی اگر مد هستند هم خودداری کنید.

 

برش لباس

تاپ ها و تی شرت های کوتاه و شلوارهای بالای مچ و کوتاهتان را در کمدتان کنار بگذارید یا به کسانی که نیاز دارند بدهید. لباس های کوتاه چاقی را دو چندان نشان می دهند.

هیچ چیز بدتر از آن نیست که گوشت های اضافی بدن زیر لباس مشخص شوند. به طور کلی به یاد داشته باشید که نباید لباس های خیلی جذب یا خیلی گشاد بپوشید.

هرگز چندین لباس را روی هم نپوشید. به جیب های پشت شلوار یا روی ران ها هم دقت کنید زیرا باعث بزرگ نشان دادن باسن و ران ها می شوند و توجه اطرافیان به جیب و در نتیجه به چاقی این قسمت های بدن، جلب می شود.

 

جنس لباس ها

هرگز پیراهن یا کاپشن های کوتاه با جنس و الیاف مصنوعی نپوشید زیرا بعد از مدتی با چند بار شستن این جنس لباس ها تنگ می شوند. همچنین پارچه های ضخیم مثل مخمل و پشم اندام را بسیار چاق تر نشان می دهند. بهتر است پارچه هایی مثل پنبه، کتان، ژرسه و جنس های لطیف و لَخت را انتخاب کنید.

اگر کمی شکم داشته باشید یا بازوهایتان کمی چاق باشد، میکروفایبر هم انتخاب نامناسبی است. با پوشیدن پیراهن لَخت و دکلته بسیار زیباتر نشان می دهید.

 

پاشنه کفش و اکسسوری ها

هرگز کفش های ظریف با پاشنه های باریک را برای پوشیدن انتخاب نکنید. کیف کوچک، زیورآلات ظریف، کمربندهای باریک و… دور همه این ها را خط بکشید. تضاد میان ظرافت آن ها و اندام شما باعث نقص در استایل می شود.

در زمستان حتماً پوتین های مناسب انتخاب کنید. بهتر است چرم طبیعی را که نرم تر است بخرید. چرم مصنوعی پشت ساق را فشرده می کند و شکل و فرم پا را نمی گیرد.

بهتر است کفش های پاشنه بلند را انتخاب کنید که قد را بلندتر و در نتیجه اندام را لاغرتر نشان می دهند.

 

بر زیبایی هایتان تاکید کنید

سعی کنید توجه اطرافیان را بر روی زیبایی و نکات مثبت اندامتان جلب کنید: مثلا صورت زیبا، موها، چشم ها یا هر قسمتی از بدن که فکر می کنید زیبا است.

برای صورت آرایشی زیبا انتخاب کنید؛ مثلاً رنگ رژ را به گونه ای انتخاب کنید که توجه همه به لب هایتان جلب شود یا مدل موهایتان را طوری انتخاب کنید که دیگر تمرکز اطرافیان بر اندامتان نباشد. حتی با انتخاب اکسسوری ها و زیورآلات مناسب نیز می توانید زیبایی استایلتان را دو چندان کنید و وزن زیاد خود را با آن ها بپوشانید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران