دسته بندی مطالب

۵ توصیه برای داشتن لب های زیباتر

۲۷ آذر ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

معمولا خانم ها از پوست صورت و بدن خود به خوبی مراقبت می کنند اما اکثرا نسبت به پوست لب های خود بی توجه هستند. مراقبت از لب ها به بهبود ظاهر آن ها کمک بسزایی می کند. آرایش روی لب های صاف بسیار زیباتر به نظر می رسد. در این مطلب از خانومانه چند توصیه اساسی ارائه داده ایم تا لب هایی زیباتر داشته باشید.

 
051717-lip-filler-lead

 

۱- مراقبت شبانه

در حال حاضر ما با کرم های پوست صورت به خوبی آشنایی داریم و با خواص هر یک از آن ها آشنا هستیم. چرا از این کرم ها برای پوست لب ها استفاده نکنیم؟

هر شب قبل از خواب با دقت مقداری کرم مرطوب کننده که از کیفیت آن به خوبی آگاهی دارید روی لب بزنید. این کار ظاهر لب ها را کاملا نسبت به قبل تغییر خواهد داد. پوست لب به رطوبت کافی نیاز دارد. استفاده از این کرم های مرطوب کننده موجب برجستگی بیشتر و کاهش تعداد چین و چروک ها و خط های لب می شود. دقت داشته باشید که لایه کرمی که روی لب می زنید باید خیلی نازک باشد، نیازی نیست که کرم را به مقدار زیاد روی لب ها بزنید.

 

۲- مراقبت روزانه

روزها ضمن استفاده از کرمی مرطوب کننده از یک کرم ضدآفتاب نیز روی لب هایتان استفاده کنید. نور آفتاب فقط موجب پیر شدن پوست صورت نمی شود بلکه پوست لب را نیز پیر می کند. SPF کرم ضدآفتاب را با توجه به نور خورشید انتخاب کنید. در تابستان بهتر است از ضدآفتاب هایی با SPF بالا استفاده کنید. اگر از رژ لبی استفاده می کنید که پوست لب را به خوبی می پوشاند نیازی نیست که از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید، اما فراموش نکنید که هر چند ساعت یک بار رژ را تجدید کنید تا پوست لب در معرض نور آفتاب قرار نگیرد.

 

۳- کندن پوسته های مرده لب

حتی اگر بهترین و زیباترین رژ لب را داشته باشید، لب های پوسته پوسته شده این زیبایی را نشان نمی دهند. پوست لب نرم و صاف زیبایی رژ را نمایان می کند. این پوسته ها را به آرامی از روی لب ها بکنید به گونه ای که پوست زنده لب آسیبی نبیند.

از روش قدیمی کندن پوسته ها با مسواک هرگز استفاده نکنید. این کار به پوست لب آسیب می رساند و به علاوه همه پوست های مرده را از بین نمی برد. بهترین روش برای کندن پوست های مرده استفاده از مخلوط شکر با روغن زیتون است: مخلوط  را به مدت ۱ دقیقه روی پوست لب قرار دهید. پوسته ها به راحتی کنده می شوند.

 

۴- عادات بد را کنار بگذارید

هرگز از زبانتان برای مرطوب کردن لب ها استفاده نکنید. این عادت سبب خشک شدن بیشتر لب به خصوص در هوای سرد می شود.

با استفاده از رژ لب و برق لب دیگر نیازی به مرطوب کردن لب ها نیست. هنگامی که روی لب هیچ آرایشی نباشد شما ناخودآگاه مجبور می شوید با زبان، لب هایتان را مرطوب کنید.

لب اشخاص سیگاری نیز بعد از چند سال سیگار کشیدن چین و چروک بسیاری پیدا می کند. بهتر است که سیگار کشیدن را ترک و یا حداقل کاهش دهید، اگر این امکان برایتان وجود ندارد سعی کنید هنگام سیگار کشیدن لب ها را بیش از حد جمع نکنید.

 

۵- استفاده از محصولات آرایشی مرطوب کننده

بیشتر رژ لب ها موجب خشک شدن پوست لب می شوند. از محصولات آرایشی دارای خاصیت مرطوب کنندگی استفاده کنید. برق لب خاصیت مرطوب کنندگی بیشتری دارد در نتیجه روی رژ لبتان از برق لب استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران